Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO ile Yeni Bir Emlak Sitesi Açma

SEO ile Yeni Bir Emlak Sitesi Açma

Yepyeni bir web sitesi başlatmak heyecan vericidir, ancak SEO’ya hazırlamak gerektiğinden sıkıcı bir görev gibi görünebilir. Başlamanıza yardımcı olmak için, sitenizi nasıl planlayacağınıza ve içeriğin geliştirilmesine ilişkin basit bir bakış sağladık! SEO ile Yeni Bir Emlak Sitesi Açma konusunda fikir edinebilirsiniz.

Küçükten Başlayın: Odak Kişilik Topluluklarınızı Seçin

Yepyeni bir site ile çalışırken, küçük adımlarla başlamak ve gerçekçi bir şekilde genişlemek en iyisidir. Birincil hedef alanlarınızı belirleyerek başlayın ve başlamak için beş odak topluluk seçin. Yalnızca başlamak istediğiniz şehirleri görüntülemek için sitenizin arka ucundaki emlak listeleme ayarlarınızı yapın. Küçük adımlarla yola çıkmaya ve oradan inişe odaklanmak istiyoruz.

Genellikle çok sayıda iskelet sayfasıyla başlatılan yepyeni siteleri incelediğinizde içeriği olmayan bir sürü sayfa mevcut olduğunu görürsünüz. Bu SEO için uygun değildir; bu nedenle, gerçekte kaliteli içerikle doldurabileceğiniz birkaç alan sayfasıyla başlamanızı öneririz ve bunlar tamamlandıktan sonra içeriğe sahip ilave sayfalar oluşturmaya başlayın.

Site Düzenini Planlama

Sitenizin yerleşimi için bir plan geliştirmek ve gelecekteki sayfaları eklemek için bir strateji geliştirmek önemlidir. Sonuçta sitenizde olmasını istediğiniz, şehir sayfaları, topluluk ve mahalle sayfaları, mülk türü sayfaları, uzmanlık alanları vb. dahil olmak üzere tüm sayfaların bir listesini yapın. Ayrıca, istediğiniz wp_betawpposts konularının bir listesini oluşturmanıza yardımcı olabilir. hakkında yazmak için, yeni siteniz başlatıldığında bir kez wp_betawppostsa hazır olduğunuzdan emin olun.

Site düzeninizi planlarken, sayfaları hiyerarşiye yerleştirmek ve ana sayfaları ve alt sayfaları belirlemek için bir organizasyon şeması oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ana sayfanızla baştan başlayın ve daha spesifik sayfalara geçmeye başlayın.

Ana Sayfanızı Oluşturun

Bir ana sayfa oluştururken, şirketi ve alanı tanıtın ve en önemlisi, web sitesinin kendilerine nasıl fayda sağlayacağını kullanıcıya gösterin. Hedef kitlenizin kim olduğunu ve neyi arıyor olacağını düşünün ve onlara bu bilgiyi sağlayın. Giriş sayfanızın gezinmesi kolay olduğundan emin olun ve kullanıcılar istedikleri diğer sayfaları kolayca bulabilir.

Ana sayfanın en önemli işlevlerinden biri, kullanıcılara nereye gideceğini söylemektir. Daha fazla bilgi edinmek için içeriğinizin başka bir sayfaya veya bir iletişim formu gibi Harekete Geçirici Mesaj Çağrısına ve bir sonraki adım atmasını sağlayın.

Bir Hakkında Sayfası Yazın

Hakkında sayfanızı başarılı kılmaya gerçekten yardımcı olabilecek birkaç şey vardır. Öncelikle, Hakkında sayfanızın yalnızca şirketinizi tanıtırken kullanıcılarınız için de çözüm üretmediğinden emin olun. İlk etapta web sitenizi ziyaret ettikleri nedenden başlayın ve ihtiyaçlarını akılda tuttuğunuzu gösterin.

Kullanıcılarınızın şirketinizin neyin benzersiz kıldığını ve neden diğer gayrimenkul şirketlerinden daha çok sizi seçmeleri gerektiğini bilmelerine izin verin. Bu, içinde çalıştığınız uzmanlık alanları, kazandığınız ödüller, şirketin temel değerleri ve sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi içerebilir.

Son olarak, kullanıcıların size bilgi vermesine ve sana güvenmesine yardımcı olmak için kişisel bir dokunuş eklemek güzel. Kısa bir biyografi, fotoğraf veya video, Hakkında sayfanızı samimi, yaklaşılabilir bir dokunuşa dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Odak Toplulukları için Benzersiz İçerik Yazma

Birincil alan sayfalarınızı içerikle doldurmaya hazır olduğunuzda, içeriğin sayfayla alakalı  100 benzersiz (yani internette başka yerde bulunmayan) olduğundan ve kullanıcıya bilgilendirici olduğundan emin olmak istersiniz.

İçeriğinizi öncelikli olarak emlakla ilişkili tutun ve konum, alan özellikleri ve mevcut mülk türleri gibi bilgileri ekleyin. Yakınlardaki okullar, ticari alanlar ve dinlenme tesisleri gibi olanaklar hakkında bilgi de ekleyebilirsiniz, ancak bu, içeriğinizin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturmalıdır. Bir gayrimenkul web sitesi gayrimenkul hakkında öncelikle konuşmalıdır.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Emlak Web Tasarımı çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. SEO ile Yeni Bir Emlak Sitesi Açma çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

SEO ile Yeni Bir Emlak Sitesi Açma yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı