Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO İçin Fotoğraf Optimizasyonu

SEO İçin Fotoğraf Optimizasyonu

İstediğiniz görüntüyü alıp sayfanızda stratejik bir yere yerleştirin, yayınla düğmesini tıklayın ve bir gün arayın. Bekleyin! Bunu yapmadan önce, resimlerinize gelince uymanız gereken belirli kurallar olduğunu biliyor muydunuz? Yani, SEO için iyi derecelendirmeler istiyorsanız. Aşağıda, SEO İçin Fotoğraf Optimizasyonu çalışmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını inceleyeceğiz.

SEO İçin Fotoğraf Optimizasyonu

1. Fotoğraflarınıza İsim Verin

Tüm resimleriniz için varsayılan adları kullanmadan önce, dosya için güncellenmiş ve açıklayıcı bir ad sağladığınızdan emin olun. Arama motorları, anahtar kelimeler için dosya adlarına bakar ve resimlerinizin adlandırılması, çevrimiçi arama sonuçlarında daha iyi sıralamanıza yardımcı olur.

Bunun ne anlama geldiği konusunda kafanız karışırsa, bir örnek vermemiz gerekirse: Mavi bir Ford F150 FX4 fotoğrafını çekiyorsunuz. Kamera varsayılanınız MARIMAGE101 görüntüsünü adlandırıyor. Varsayılan adı terk etmek yerine, Ford_F150_Blue_FX4 dosyasını veya anahtar kelimenin başka bir varyasyonunu adlandırmalısınız.

2. Boyut Kesin

Ekran için çok büyük olan resimleri kullanan bir siteye hiç rastlamadınız mı? Evet, o şirket olmak istemezsiniz. Birkaç nedenden dolayı daima resimlerinizin boyutunu ayarlamalısınız. Daha küçük resimler daha hızlı yüklenir ve uzaklaştırmak zorunda kalmadan görmek daha kolaydır. Resim yükleme süreniz çok uzunsa, Google sıralamanızdan birkaç puan alacaktır.

3. Alt Etiketleriniz Önemlidir

Bir resim eklediğinizde muhtemelen alt metni etiketli küçük kutuyu atlarsınız, öyle değil mi? Bugünden itibaren ve ileri git demeden önce, bunu yapmayın. Resminiz için alt metniniz önemlidir ve uygun anahtar kelimelere ve resmin gösterdiği açıklamaya eklemelisiniz.

4. Doğru Dosya Türünü Seçin

Resimlerinizi kaydederken ve yüklediğinizde seçebileceğiniz üç farklı dosya türü olduğunu biliyor muydunuz? PNG, JPEG veya GIF seçeneğini kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı yüklemeye ve kaydetmeye başladığınızda, dosyanızın gerçek boyutuna bağlı olarak her biri ekranda farklı şekilde görüneceğinden farklı uzantı seçeneklerini test edin.

Örneğin, bir PNG resminin bir dosya boyutunda en iyi şekilde çalıştığını görebilirsiniz, ancak daha büyük veya daha küçük olursanız resim bozulur. Sonuçlardan memnun kalana kadar seçenekleri ve dosya adlarını kullanın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

SEO İçin Fotoğraf Optimizasyonu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek