Logo

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler


paylaş
SEO Hakkında Yanlış Bilinenler

SEO yani arama motoru optimizasyonu bir web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için uygulanan stratejilerin tamamına verilen isimdir. Google, Yandex gibi arama motorlarının ödüllendirdiği ve aksine cezalandırdığı durumlar vardır. Web sitemizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için Google'ın sevdiği şeyleri yapmamız gerekir. SEO deyince insanların aklına birçok faktör geliyor. SEO'yu ya hiç uygulamıyoruz ya da her şeyi abartarak yaparak aşırıya kaçıyoruz. İşte SEO Hakkında Yanlış Bilinenler konulu yazımız. Okuyarak SEO konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SEO arama motorlarını kandırmaya yarayan bir hile ya da yoldur:

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler içinde en sık duyduğumuz şeydir. SEO bir oyun ya da hile değil, bir sihir hiç değil! SEO arama motorlarıyla işbirliğine girmek için uygulanan stratejilerdir.

Öncelikler müşterilerin ürünleri veya web sitemizin amacına uygun bilgileri hangi sözcükleri kullanarak aradıklarını öğreniriz ve web sitemizi bu bilgilere uygun olarak inşa ederiz.

Bu taktikler mutlaka işe yarar ancak sıkı ve disiplinli bir çalışma gerektirir. SEO gerçekten uygulaması zor bir çalışmadır ancak her zorlu şeyde olduğu gibi sonuçları fazlasıyla tatmin edicidir. Uzun vadeli başarı istiyorsanız organik hit almak için çalışmalısınız. Hilelere başvurmak bir süre yükselmenizi sağlayabilir ancak bu geçici olacaktır ve Google bunu kısa sürede fark ederek web sitenizi cezalandıracaktır.

SEO'dan hızlı sonuçlar elde edersiniz:

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler 'den bir diğeri SEO çalışmalarından hemen sonuç alınacağının düşünülmesidir. Hızlı sonuç için başlangıçta Google AdWords kullanabilirsiniz. Ancak SEO çalışmalarında en hızlı 5-6 ay içerisinde ciddi sonuçlar elde etmeye başlarsınız. Kısa sürede önemli anahtar kelimelerinizde yükselmeyi bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. SEO Hakkında Yanlış Bilinenler 'i bir kenara bırakın bir çalışmaya başlayın. SEO sabır gerektirir. Sabırlı ve disiplinli çalışarak reklam giderlerinizin belki de tamamından kurtulabilirsiniz.

SEO bir kerelik yapılır:

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler 'den biri de SEO için belli bir süre çalışma yapılıp daha sonra bırakılacağıdır.  İyi bir SEO planı tutarlı izleme, düzeltme ve geliştirme gerektirir. Diyelim ki makalelerden birisi çok sevildi ve ilk sıraya çıktı. İnsanlar olumlu yorumlar bıraktı. Yazınızı yıllar içinde güncellemezseniz bir süre sonra yerinizi daha yeni ve daha iyi bir yazı alacaktır. Google güncel yeni olanı sever. Bu yüzden yazınıza ufakta olsa yapacağınız eklemeler yerinizi korumanızı sağlayacaktır. Bunu tüm yazılarınıza yapamazsınız ancak belli başlı ilk sıraya çıkmış ve önemli içeriklere uygulayabilirsiniz.

SEO konusunda desteğe ihtiyacınız varsa firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Google AdWords ve SEO konusunda deneyimli ve profesyonel ekibimizle size yardıma hazırız.

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler yazımıza yorum bırakarak yazımızı geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz.

Etiketler: seo yanlışları seo hataları seo nedir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar