Logo

SEO Eğitimleri


paylaş
SEO Eğitimleri

SEO Eğitimleri alarak ister kendi web sitenizin SEO çalışmalarını yapabilir isterseniz bunu bir meslek olarak uygulayarak kendinize yeni bir iş kolu oluşturabilirsiniz. SEO Eğitimleri gerçekten size bir şeyler katabilir ancak SEO çalışmaları sadece bilgiden ibaret değil. Web siteniz için günde en az 2-3 saatinizi web sitenize ayırarak en az 5-6 ay düzenli olarak her gün bu çalışmaları yapmanız gerekir. Bu yüzden işletmeler SEO ajansları ile çalışmayı tercih eder.

SEO Eğitimleri ile web sitenize nasıl organik trafik çekeceğinizi ve içerik hazırlama yöntemlerini öğrenirsiniz. İyi bir içerik hem SEO uyumlu olmalıdır hem de insanların dikkatini çekecek şekilde yazılmalıdır.

Başlık

SEO Eğitimleri aldığınızda öğreneceğiniz önemli konulardan birisi başlık seçimidir. Yazınızı sosyal medyada paylaştığınızda insanların göreceği ilk şey yazınızın başlığı olacaktır. Bu yüzden yazınız hem konuyla ilgili olmalı hem de dikkat çekici olmalıdır.

Yazınıza nasıl dikkat çekersiniz?

Gerçekten insanların makalelerinizi okumasını ister misiniz? Başlıklarınızda sayıları kullanın! Araştırmalar, sayılara sahip başlıkların ( özellikle tek numaraların ) daha fazla tıklama aldığını gösteriyor . Bu psikolojik bir olgu. Beyinlerimiz listeleri sever . Buna ek olarak, spesifik bir şey vaat ediyorlar ve okunabilirlik önermelerini öneriyorlar. Örneğin "Başarılı SEO Eğitimleri almanın 5 avantajı" Bunun gibi başlıklar her zaman daha çok okunur.

Başlık formülleri deneyin.

Zamandan tasarruf edin ve yine de tıklamalar alın. En iyi, en ilgi çekici kopya başlıklarından bazıları eski SEO kopya yazıları için başlık formüllerindeki değişikliklerdir, bu nedenle avantajlı olmaktan çekinmeyin. Başkalarının çok okunan yazılarını bulun ve bunlara benzer başlıklar kullanın.

Alt başlıklar kullanın.

Dikkat çeken bir başlık, okuyucuların ilgisini çekiyor ancak onları okumaya devam ettirmek için ne yapıyorsunuz? Alt başlıklar kullanmalısınız. SEO Eğitimleri 'nde bunu mutlaka belirtirler. Alt başlıklar ( başlık etiketleri - h2, h3, vb.), Makalelerinizi okunur hale getirir ve okuyucuları metinde yönlendirir. Ayrıca içeriğinizi arama motorlarına açıklarlar ve daha yukarı çıkmanızı sağlar.

İyi bir Yazı Tipi Seçin

Doğru yazı tipi (ve yazı tipi boyutu) yazınızı daha kolay okunur hale getirebilir ve görsel olarak daha ilginç hale gelir ve katılımı artırır. Bu nedenle, metin yazarları ve blog yazarları daha ,y, görünen yazı karakterleri kullanmaya çok dikkat ediyorlar. Bazı yazı tipleri diğerlerinden daha güvenlidir.

Kalın ve İtalik sekmelerini kullanın.

Yazınızda özellikle önemli kelimelerde mutlaka kalın ve italik özelliğini kullanın. Metniniz ne kadar sindirilebilirse, o kadar çok kişi makalelerinizi okuyacaktır.

SEO Eğitimleri çalışmalarında yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize herhangi hileli bir yola başvurmadan organik trafik çekme çalışmalarınızı yürütebilir.

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Eğitimleri yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

Etiketler: seo eğitimleri seo eğitimi seo eğitim

paylaş

İlgili YazılarYorumlar