Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO Ajansı İle Çalışma

SEO Ajansı İle Çalışma

2017 ‘de sadece iyi görünen bir web sitesine sahip olmak yeterli değil. SEO ile tasarlanmış iyi görünümlü bir web siteniz olması gerekir. Aynı şekilde, güzel bir web sitesi olmadan iyi bir SEO kampanyasına sahip olamazsınız. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde işletmelerin sayısı artıyor. Bu nedenle arama motoru optimizasyonuna ve web tasarımına eşit miktarda odaklanmak önemli. Rakiplerinizden bir adım önde olmak için, bunların her ikisi de önemlidir. Bu yüzden SEO Ajansı İle Çalışma size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Ne yazık ki, bazı web tasarımcıları, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda bunun gereksiz olduğunu düşünüyor.

SEO Ajansı İle Çalışma için SEO Uyumlu Web Tasarım Önemi

Bu günlerde, bir siteyi arama motorları için optimize etmek, sadece birkaç anahtar kelime atmak ve birkaç bağlantı oluşturmaya çalışmak değil. Web sitesinin çalışması da SEO’da rol oynuyor. Arama motoru sıralamaları yüzlerce faktör tarafından belirlenir ve bazıları bir web sitesinin tasarımı ile ilişkilendirilir. SEO Ajansı İle Çalışma için sadece SEO değil hem SEO hem web tasarım yapan bir ajansla çalışın.

Google, Bing ve diğer arama motorları duyarlı tasarımlı siteleri tercih eder. Kullanıcı deneyimi, her ziyaretçi için olabildiğince bireyselleştirilmelidir. Tüm web tasarımcıları bunu çözmek için gereken bilgi ve beceriye sahip değildir. Estetik her şeyden önce koyulmuşlardır ve bu her zaman en iyi fikir değildir.Görünüm kesinlikle önemli olsa da tasarım ve optimizasyon arasında bir denge olmalıdır.

SEO ve Web Tasarımını Birleştirme

Bir sayfada, güven sinyalleri, eylem çağrıları, reklam panoları, resimler, özel teklifler ve indirimler vb. gibi birçok unsur dikkate alınmalıdır. Bu özellikler genellikle arama motorlarının taramak istedikleri birtakım mesajlar içeriyor. Aynı zamanda bunları görüntü olarak temsil etmenizi isteyeceksiniz.Becerikli bir tasarımcı, CSS, HTML ve web yazı tiplerini kullanarak öğeleri tamamen taranacak şekilde yaratabilir.

Bir web sayfasının anatomisi hem arama motoru optimizasyonu hem de görsel amaçlar için önemlidir.Sayfanın yapısına ve öğelerin gösterilme sırasına çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Sayfa yükleme süresi, tasarım açısından ve bir sayfanın arama sonuçlarında nasıl sıralanacağı konusunda da önemlidir.

Doğru Servislerin Seçimi

Aynı projede çalışan hem deneyimli tasarımcılar hem de SEO uzmanları olan bir web tasarım şirketiyle çalışmanız en iyisidir. Ancak, tek bir boyut sunmaya çalışan şirketlerden kaçının. Doğru şirket, proje başlamadan önce optimizasyon ve tasarım ihtiyaçlarınızı düşünür.

Tasarımcı, arama motoru pazarlamacılığı hakkında çok fazla şey bilmese bile, o sitenin eninde sonunda optimize edileceğine ve SEO uzmanlarıyla düzen düzeninin nasıl bir düzeye getirilmesi gerektiğine ilişkin daha iyi bir anlayışa sahip olacağına saygı duymalıdır.

SEO Ajansı İle Çalışma yazımıza yorum yazabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek