Logo Web Tasar覺m

Responsive Tasarım ve SEO


paylaş
Responsive Tasarım ve SEO

Bugün bütün işler internette ele alınmaktadır. Teknoloji pazarı çok hızlı şekilde ilerliyor. Pazarlamayla başa çıkma biçimi büyük ölçüde değişti. Tüm yapmanız gereken, çekici bir web tasarımıyla bir web sitesi oluşturmak ve işinizin pazarlanması için internete dahil olursunuz. İnternet reklamcılığı için öncelikle SEO pazarlamayı kullanan birçok işletme var. Artık işinizin reklamını yapmak için çok para harcamanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, web sitenizdeki bir blogla işiniz için makaleler yazmak ve SEO dostu sonuç olarak şirket pazarlamacılığınızı yapmaya başlamak. Peki Responsive Tasarım ve SEO ilişkisi ne kadar önemli?

Web tasarımları neden duyarlı olmalı? Responsive Tasarım ve SEO

Web tasarımları duyarlı yani responsive olmalı. Google artık mobil uyumlu ve responsive web siteleri istiyor çünkü kullanıcıların çoğu mobil cihazlardan internete bağlanıyor. Bu şekilde web sitesini herhangi bir sorun yaşamadan idare edecekler ve hedef kitleyi aldıktan sonra tüketiciye dönüşecekler. Duyarlı web tasarımları uzun zamandan beri piyasaya sürülmüştü ancak insanlar, mobil cihazların bulunduğu 2000 yılının sonunda önemini fark etti. Mobil aygıtların ortaya çıkmasıyla birlikte, duyarlı web tasarımlarına sahip web siteleri üretmek zorunda kaldıklarını bilmek zorunda kaldıklarından, bilgisayarlar veya dizüstü bilgisayarlar yerine mobil cihazlarda kolayca görülebilirler. İşte bazı SEO duyarlı web tasarımları için avantajları şunlardır. Responsive Tasarım ve SEO 'nun avantajları:

  • Responsive Tasarım ve SEO ile Mobil trafikte artış: Bir anket yardımıyla nüfusun çoğunluğunun kendi mobil cihazlarında farklı web siteleri izlendi. Sitelerde üretilen birincil trafik, cep telefonlarını kullananlardan geliyordu. Böylece, geliştiriciler elverişli olarak cep telefonunda da görülen bir web sitesi geliştirme ihtiyacı buldular. Düzeni doğru olacak ve görüntüler bozulmayacak. Kullanıcılar web sitesini bu şekilde sevecek ve tüketici tabanı kurulacak.
  •  Responsive Tasarım ve SEO Geliştirme maliyetini düşürür: Web sitesini daha duyarlı hale getirmek için büyük paralar karıştırmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken cep telefonunda da izlenebilecek şekilde tasarlamak. Bu, daha az para isteyecektir. Örneğin, bir tane masaüstü, diğer tarafı mobil görünüm için yapılmış iki web sitesini alıyorsanız cebinizde bir delik açacak iki site için ödeme yapmaya son vereceğinizi düşünün. İkincisi, bugün mobil uygulamalar geliştirmek o kadar kolay değil. Mobil uygulamayı yapmak için geliştiricilere ağır para ödemeniz gerekiyor. Böylece, kurtarma için en iyi seçenek, duyarlı bir web tasarımı elde etmektir.
  • Responsive Tasarım ve SEO sıralamasındaki iyileştirme: Web tasarımı şimdi daha da duyarlı olacağından, daha yüksek arama sıralaması olacaktır. Bu şekilde, web sitenizde daha yüksek trafik üretebileceksiniz.
  • Responsive Tasarım ve SEO Çevrimiçi tecrübenin iyileştirilmesi: Bir kullanıcı web sitenizi ilk kez görüntülediğinde, izleyicinin siteyi beğenmesini istersiniz. Web sitesinde olumlu bir deneyim olacaklarından; web sitesinin ürün ve hizmetlerini deneyeceklerdir. Tüm SEO danışmanları, Responsive Tasarım ve SEO içerik nitelikleri ile birlikte duyarlı web tasarımına sahip bir site geliştirmenizi önerir.
  • Responsive Tasarım ve SEO Tarama hızında artış: Daha hızlı internetin tanıtılması olduğundan, insanlar web sitesinin açılmasını pek beklemiyorlar. Sitenin iyi bir deneyim kazanabilmeleri için açılmalarına izin vermek için çok zamanları yok. Web tasarımı şimdi yanıt verdiği için, web sayfaları çok hızlı yüklenecek. Bu şekilde tüketiciler web sitenizde iyi vakit geçirecekler ve tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceklerdir.
  • Responsive Tasarım ve SEO Bakım oranlarındaki düşüş : Ayrı bir mobil web sitesi ve ayrı bir masaüstü web sitesi geliştiriyorsanız, her iki siteyi de korumak için harcamanız gerekir. Bunun yerine, yapabileceğiniz tek şey, web tasarımının duyarlı olmasını sağlamak. Böylece işinizi düşük bir fiyata hallediyorsunuz. İşletmeleri ve pazarlamayı yürütmek için para harcamak akıllıca yapılmalıdır.

Özetle, duyarlı ve içinde arama motoru optimizasyonu olan bir web sitesinin olması zorunludur. Bu iki özellik, sitenizdeki kullanıcı deneyimini şaşırtıcı hale getirecek ve giderek daha fazla müşteri kapatabilecek durumda olacaksınız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Responsive Tasarım ve SEO için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Responsive Tasarım ve SEO yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: seo responsive tasarım duyarlı tasarım mobil uyum

paylaş

İlgili YazılarYorumlar