Logo

Pop3 Nedir?


paylaş
Pop3 Nedir?

Pop3 Nedir?  Post Office Protocol 3 açılımı olan Pop3 e-posta almada kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Bir postanede çalışan postane memurunun sanal halini düşünün işte Pop3 Nedir?  sorusunun cevabı. Fiziksel posta memuru postları alır ve bireye verene kadar elinde saklar. Pop3 bir bireyin kendi e-posta programı içine sunucudan e-postayı indirir ve postane gibi bunların kopyalarını yapmaz POP bunların silinmesini sağlar. Düzgün çalışan bir e-posta programı sayesinde Pop3 ile dünyanın her yerinden rahatlıkla e-postalarınıza ulaşabilirsiniz.

Pop posta kutularına erişme, silme ve basit indirme gibi gereklilikleri karşılar karşılar. Bazı pop alıcıları, sunucudan postaları indirdikten sonra sunucuda e-postaları tutar ama bazıları POP kullanan e-posta alıcıları şu işlemleri gerçekleştirir: sunucuya bağlanır, tüm mesajları alır, bu mesajları kullanıcının bilgisayarında yeni mesaj olarak saklar ve sunucudan siler ardından da bağlantıyı keser. Diğer protokoller, özellikle IMAP, daha fazla ve karmaşık işlemleri gerçekleştirebilir. Birçok e-posta alıcısı POP'u desteklediği gibi mesajları almak için IMAP'i de destekler. POP veya IMAP, iletileri e-posta sunucularından bilgisayarınıza indirmenizi sağlar. İnternete bağlı değilken bile Gmail, Yahoo, Hotmail gibi bir programla postalarınıza erişebilirsiniz. POP ve IMAP kullanma arasında karar vermeye çalışıyorsanız, IMAP kullanmanızı öneririz.

Pop3 Nedir?  sorusunun yanında posta sunucusu nedir sorusu üzerinde de durabiliriz. Düşünsenize bir tıklamayla dünyanın öbür ucuna saniyeler içinde e-posta veya bir dosya gönderebilirsiniz. Peki saniyeler içinde A noktasından B noktasına e-postanız nasıl ulaşır? İşte bu posta sunucusu etrafında gerçekleşen bir olaydır.

Pop3 Nedir?  Post Office Protocol 3 açılımı olan Pop3 e-posta almada kullanılan yaygın bir yöntemdir.  POP3 depolama ve e-posta almak temel bir yöntemi olduğundan, hemen her e-posta programı ile çalışabilir. Eudora ve Microsoft Outlook da dahil olmak üzere birçok popüler e-posta programları, otomatik olarak POP3 ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Pop3 Nedir?  Post Office Protocol 3 açılımı olan Pop3 e-posta almada kullanılan yaygın bir yöntemdir.  Her POP3 posta sunucusu genellikle web hosting şirketi tarafından bir bireye sağlanan farklı bir adres vardır.

Pop3 Nedir?  sorusuyla birlikte işletmeniz için alacağınız e-posta adreslerinin firma isminizle bitmesine özen gösterin. Bu hem daha akılda kalıcı hem de daha kurumsal olacaktır.  ali123444@gmail.com adresi pek de kurumsal olmayacaktır. ali@medanis.com.tr gibi uzantılı adresler sizi daha kurumsal gösterecektir.

 

Etiketler: nedir pop3 pop3 ne pop3 nedir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar