Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi

Medanis Bilişim AŞ Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi, editör ekibinizin dergi hakem incelemesini hızlandırması ve birlikte çalıştığınız yazarların ve incelemecilerin deneyimini iyileştirmek için ihtiyaç duyduğu tüm araçlara sahiptir.

 • Gönderileri organize edin ve el yazılarını akran incelemesinin her aşamasına taşıyın
 • Zaman alan manuel görevleri otomatikleştirin
 • Tüm editör ekibinizin üzerinde ne çalıştığını görün ve inceleyici etkinliğini izleyin
 • Editörlere, yazarlara ve yorumculara platformumuzda doğrudan iletişim kurun

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ile açık erişim günlüğünüzü kolayca yayınlayın.

Açık erişim makalelerini Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi yazılımı ile birkaç dakika içinde yayınlayabilirsiniz. Bir bilişim uzmanı beklemeden veya kodlamayı öğrenmeden günlüğünüzün web varlığını modernize edin.

 • Oluşturduğunuz özelleştirilebilir yayın web sitesinde içeriğinize ev sahipliği yapın
 • Gelişmiş PDF görüntüleyicimiz ile üstün bir okuma deneyimi sağlayın makaleleri medyaya da ekleyin
 • Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi yayınlanan makaleler, Google Akademik tarafından otomatik olarak dizine eklenmiş ve arama sonuçlarında bulunmalarını sağlayan özellik meta verileri içerir.

Teknik sorunlarla siz uğraşmayın ve bilimsel araştırmalara odaklanın.

 

Hızlı bir hesap oluşturun

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ‘ni kısa sürede kullanıma başlayabilirsiniz.

 

Kullanıcılarımız için ücretsiz destek

Sen bir editör değil, teknik destek uzmanı değilsin. Editörlerinizden, yazarlarınızdan ve yorumcularımızdan yazılımla ilgili tüm ihtiyaçları ve soruları ele alalım.

 

İyileştirmelere anında erişim

Tüm yeni özellikleri dergilere derhal ekliyoruz, bu nedenle daima en güncel yazılıma sahip olursunuz.

Makale ile ilgili e-postaları çözmekten bıktınız mı? Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ile gerek yok.

Tüm akran gözden geçirme iletişimini, el yazması tartışmalarını kullanarak Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi kullanmaya derhal başlayın ve saklayın. Gözlemci, editör veya yazar – herkese Tartışma mesajı gönderebilirsiniz ve bu Tartışmaya verilen tüm cevaplar, onun hakkında olan el yazısının yanında bulunan Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi kaydedilecektir.

İnceleme davetleri ve yazar kararları gibi tekrar eden iletişimleri hızla göndermek için özelleştirilebilir ileti şablonlarını da kullanabilirsiniz.

El yazılarından endişelenmeyi bırakın

El Yazımı Tablosu, tüm günlüğünüzün gönderimlerinin ve onlara atanan editörlerin kuşbakışı bir görünümünü sunar; bu nedenle günlüğünüzde neler olup bittiğini hep biliyorsunuzdur. Makaleler Tablosundan kolayca yapabilirsiniz:

 • El yazımı editörlere atama
 • El yazımı yazar, başlık, gönderilen tarih ve inceleme aşamasına göre arama ve sıralama
 • El yazımı özel etiketlerle düzenleme

Hakemlerin izini sürmek bir iş olmak zorunda değildir

Gözden geçirenleri derginize davet ederken, gözden geçirme etkinlikleri otomatik olarak Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi saklanır ve burada:

 • Hakem kullanılabilirlik ve performans geçmişini hızla görebilirsiniz
 • İhtiyacınız olan yorumları almak için dergi inceleme formlarınızı özelleştirin
 • İnceleyen kişileri görevde tutmak için gözden geçiren davetiye hatırlatıcı e-postaları da dahil olmak üzere anımsatıcıları otomatikleştirin
 • Özel etiketler kullanarak uzmanlık temelli akran gözden geçiricilerinizi organize edin

Hakemlerle ilgili sorun ortaya çıkmadan önce sorunu bulun

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi gerçek zamanlı günlük performans analizi, akran inceleme sürecinizi değerlendirmek ve iyileştirmek için kullanabileceğiniz üst düzey istatistikleri gösterir:

 • Editör başına ortalama makale
 • Makale kararının ortalama süresi
 • Editöre karar verme gün sayısı
 • Ortalama kabul oranı ve red oranı
 • Zaman içinde gönderilenlerin sıklığı

Dosya sürümlerini yönetme

Gönderimler için dosyaları eklemeniz veya güncellemeniz mi gerekiyor? – sorun değil. Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi editörleri, kalplerinin içeriğine dosya ekleyebilir ve düzenleyebilir!

Yönetim görevlerini otomatikleştirme

Yazarlarınızı, editörlerinizi ve incelemecilerinizi, makale atamaları, inceleme talepleri, Ar-Ge talebi ve daha fazlasını içeren atamalar ve son tarihler için otomatik bildirimlerle yolda tutun.

Körlüğü kontrol et

Tekli ve çiftli kör bildirimleri kolayca belirtin ve yazarların ve incelemecilerin görebildikleri bilgileri herkesin yalnızca ihtiyaç duydukları şeye erişebilmesini sağlamak için belirtin.

 

Açık erişim günlüğünüzü yayınlamak için bir yere mi ihtiyacınız var? Başka yerde aramayın.

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ve Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi Açık Erişim Yayıncılığını bir arada kullanırken makaleleri akran gözden geçirmesinden yayına kolayca taşıyın.

 • Makalelerinizi özelleştirilebilir bir web sitesinde barındırabilir, hızlı bir şekilde kendiniz yaratabilirsiniz.
 • Akran gözden geçirmesi sırasında birkaç tıklamayla kabul edilen makaleleri yayınlayın
 • Makale ve sorunları kolaylıkla geri yükleyin
 • Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi gelişmiş PDF okuyucu ve dergisi web sitesi tasarımı ile dergilerinizin varlığını profesyonelleştirin

Günlükleriniz için üstün bir okuma deneyimi

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ilişkin gelişmiş PDF makaleleri yayınlayarak dergilerinize gelen araştırmacılara daha keyifli bir okuma deneyimi kazandırın. Gözlemlediğiniz el yazmalarını Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi hızlı bir şekilde yayınlayın veya bitmiş makaleleri yükleyin ve birkaç tıklama ile yayınlayın. MEDANİS BİLİŞİM AŞ. PDF yayıncılığı şunları içerir:

 • Temiz, tarayıcı içi bir PDF görüntüleyici
 • Eşlik eden dosya ve resim eklerini PDF görüntüleyiciye kolay erişim için ekleme olanağı
 • Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi Makalelerinizin Dijital Nesne Tanımlayıcıları’nı (DOI) girme kabiliyeti de dahil olmak üzere dahili meta veriler, keşfedilebilirlik ile yardımcı oluyor

Günlük içeriğiniz anında daha keşfedilebilir

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi ile yayınladığınızda, günlüğünüzün yazılarını daha keşfedilebilir hale getirin:

 • Yayınlanan tüm makaleler için otomatik Google Akademik dizine ekleme alın
 • Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi Makale İnceleme sayfasındaki makale listeleri ile daha fazla okuyucu çekin
 • Makaleler için kolaylıkla meta veriler girerseniz, arama motorlarının ayrıştırmasını sağlayacağız

Kitlenizin büyüyüp büyümediğini bilin

Genel sayfa görüntüleme ve makale indirme sayıları, günlüğünüzün hangi okuyucunun ilgisini çektiğini belirlemesine yardımcı olur, ancak size okurluğunuzun nasıl bir büyüme gösterdiğine ilişkin doğru bir sonuç vermezler. Bunun için biraz daha derine inmeniz ve “benzersiz sayfa görüntülemeleri” ne bakmanız gerekecektir. Oysa genel sayfa görüntülemeleri, insanların web sitenizdeki bir sayfayı kendi göz atma oturumunda görüntüleme sayısını ifade etmektedir (ziyaretçiler 10 kat geri gelirse eşzamanlı sayfa görüntüleme sayısı, bir göz atma oturumu sırasında ilk kez web sitenizdeki bir sayfayı görüntüleyen tüm kişileri temsil eder. Benzersiz sayfa görünümleri, oturum başına yalnızca bir kez sayılır.

Okuyucularınızın nereden geldiğini görün

Okuyucu istatistiklerini izlemenin yanı sıra, tüm dergilerin okuyucuların nereden geldiğini belirlemek için temel izlemeleri olmalıdır. Bu genellikle coğrafi düzeyde başlar. Derginiz, içeriğinizin geniş bir kitleye ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için okuyucularınızın hangi ülkelerde olduğunu takip etmelidir ve belirli alanlar içerisindeyken farkındalığı artırmaya odaklanmanız gerekir.

Okuyucuların ülkeye göre izlenmesine ek olarak, derginizin okuyucuların içeriğinizi çevrimiçi olarak nasıl buldıklarına dair bir anlayışa sahip olmaları gerekir. Bunu yapmak için harika bir yol yönlendirmeleri izlemektir. Yönlendirenler, okuyucuları dergi web sitenizin sayfalarına yönlendiren web siteleridir. Adından da anlaşılacağı üzere, bu web sitelerinin içeriğinize “yönlendiren” okuyucular içeren bağlantılar var. Örneğin, çevrimiçi bir haber hikayesi makalelerinizden birine bağlantı veriyorsa, bu hikaye makale için bir yönlendiren olacaktır. İzleme yönlendirmeleri, içeriğinizin hangisinin çevrimiçi ve nerelerde alınıp alınmadığını bildirmenizi sağlayacaktır.

Analiz yayınlama sürecine başlarken

Bu temel alanlarda henüz yayıncılık analizlerini izlemiyorsanız, şimdi başlama zamanı! Çevrimiçi yayıncılık analizlerini izlemek için kullanılabilecek seçenekleri araştırmaya başlayın ve günlüğünüz için hangisinin en uygun olacağını belirleyin. Örneğin, kendi analiz verilerini yapılandırmaya zaman ve yeteneğe sahip olan ekipler, Google Analiz’e yönlendirebilir . Google Analiz’in kurulması biraz zaman alacak ve öğrenme eğrisi daha yüksek oluyor, bu nedenle onu nasıl kullanacağınızı öğrenmek üzere editörlere ayrılmış olmanız gerekiyor. İhtiyaçlarına göre hazırlanmış ve kurulum ve bakım gerektirmeyen, daha hazır bir analitik çözüm arayan dergiler için akademik dergilere özgü yayıncılık analizlerini de keşfedebilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Online Yönetilebilir Hakemli Makale Takip Sistemi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek