Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2018’de Web Sitenizin Yeniden Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

2018’de Web Sitenizin Yeniden Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hızlı hareket eden teknoloji ve modaya uygun uygulamalarla dolu dijital bir dünyada, çevrimiçi ortamlar söz konusu olduğunda sabit kalan şeylerin sayısı son derece azdır. Yeni noktalar ve yöntemler her yıl gelip giderler. Ancak hala geçerli olan bir şey var: web sitenizin tasarımı müşterilerinizi etkileyecektir. 2018’de Web Sitenizin Yeniden Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler ile 2018’e hazır şekilde girebilirsiniz.

Bu, web sitenizin diğer platformlarda demografik bilgilerinizle ne kadar iyi etkileşimde bulunuyor olursanız olun, müşterilerinizi elinizde tutabilir ya da kaçırabilirsiniz demektir.

Bir web sitesi yeniden tasarımı düşünülürken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar şunlardır:

2018’de Web Sitenizin Yeniden Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

1. “Yakın Çekiminize Hazır Mısınız?”

Estetikle başlamak gerek! Bir web sitesinde çok fazla unsur var ve hangisine öncelik vermek gerektiğini seçmek biraz zor olabilir. Bazı insanlar, grafik ve görsel tasarım unsurlarını, diğer yönlerden daha az önemli olduklarını düşünerek gözden kaçırma eğilimindedir. Gerçek şu ki, her tüketiciyi herhangi bir sanayide kandıran ilk şey görsellerdir.

Görsel olarak teşvik edici ve çekici bulduğumuz şeylere daha fazla dikkat veriyoruz. Web sitenizin tasarımını markanızın mesajının bir elçisi olarak düşünün. Eğer web sitenizin tasarım modası geçmişse ya da birbirine bağlı değilse, insanlar web sitenizden çıkacaktır.

 

2. Form Takip Fonksiyonu

Estetik ve trendlere uygun bir web sitesine sahip olunca ziyaretçileriniz web sitenizde kalarak sitenizi kullanacaklar. İnsanları kaybetme riskini oluşturmak istemiyorsanız web sitenizin aynı zamanda kullanışlı da olması gerek. Bazı web sitelerinde menüler, kaydırmalar, yan çubuklar ve bağlantıların dikkat dağıtıcı labirentiyle insanlar web sitenizde kaybolabilir ve web sitenizden çıkabilir.

Bu günlerde daha akıcı bir yaklaşım benimsemek ve takipçilerinize sitenizde gezinmek için güvenmek en iyisidir. En önemli bilgilerin süper erişilebilir olduğundan ve yolların herkes tarafından herhangi bir tarayıcıdan manevra olabileceğinden emin olun.

 

3. Sizin için Çapraz Platform Yapmaya Çalışın

Evet, web sitesi halen çevrimiçi varlığınızın önemli bir parçasıdır, ancak bu, başka platformların bulunduğunuz anlamına gelmediği anlamına gelmez; bu, şirketinizin marka tabanının duvarlarının ötesine geçilmelidir. Web sitenizi her şeyin merkezi gibi düşünün. Sosyal medya bağlantılarınızı, wp_betawppostsunuzu ve başka yerlerde ziyaretçilerin sizi ziyarete açacakları dijital bir pop-up mağazanız olduğu gibi.

Geçerli web sitenizde Facebook, Twitter ve LinkedIn’e ilişkin açık ifadeler var mı? Tüm platformlarınız bir takımdır ve web siteniz kaptandır. İnternetin diğer bölümlerinde İzleyenlerinizi ve Sevdiklerinizi optimize etmek için o siteyi kullandığınızdan emin olun. Bu şeyler senkronize edildiğinde, buna mükemmel web varlığı diyoruz!

 

4. SEO 

Arama Motoru Optimizasyonu bugünün pazarlama dünyasında her zamankinden daha fazla gereklidir. İnternette milyonlarca web sitesi var. Aşırı doymuşluk, Google gibi arama motorlarını inceleyen insanların dikkatini çekmeyi ve onları çekmeyi zorlaştırıyor. Siteniz gömülü sayfalardaysa ve rakip markalara olan diğer sayfalardan sonra sayfalar takipçileriniz sizi asla bulamayabilir.

İşte bu yüzden iyi yazılmış SEO kopyası asıl gayrimenkulleri ve ilk hizmetlerinizi arayanların ilgisini çekiyor. Raporlama ve anahtar kelimelerin uzman kullanımı bu fark yaratabilir. Web siteniz boyunca kullanılan anahtar kelimeleri orada hiçbir insan unsuru olmaksızın atabileceği gibi, bir denge olsa da. Doğru dokunma ile sitenin kopyası akabilir ve sizi fark ettirebilir.

 

5. Yeniden Yapabiliriz-Teknolojiye Sahip Oluruz!

Bu, ihtiyaç duyduğunuzu bilmediğiniz şahane kahramandır. Düz bir dille, web sitenizin tasarımı, takipçilerinize hızlı erişilebilirlikle kolay bir deneyim sunacak kadar pürüzsüz olmalı. Hem mobil hem de masaüstü siteler için geçerlidir. Sitenizde, ziyaretçilerinizi ölçmek için analiz yapıyor musunuz? Görüntüler ne kadar sürede oluşturuluyor? Her saniye yüksek hızda dijital dünyada sayılır.

Teknoloji meraklısı (techno savvy)  bir site, kullanıcılara yönelik işlevselliği artırmak için diğer uygulamaları ve hizmetleri de kullanmaktadır. Örneğin: Google Haritalar ve Konum Hizmetleri gibi şeyler, başka yerde kullanılan teknolojiyi yakalar ve siteniz için özel olarak çalışmasını sağlar.

Bunlar web sitenizin yeniden tasarım projesi için birkaç ipucu! 2018’in tam anlamıyla etkili olabilmesi için, şimdi sitenizin tüm öğelerine iyi bir göz atmanın ve markanızı temsil etmeleri ve mesajınızı ihtiyaç duyan kişilere sunmanın en iyi şansı olduğundan emin olunması için mükemmel bir zaman.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

2018’de Web Sitenizin Yeniden Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek