Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Online Web Tasarım

Online Web Tasarım

İşletmeler, web siteleri ile müşteri deneyimini geliştirmeye çalıştıklarında profesyonel bir Online Web Tasarım şirketinin uzmanlığını ve görüşlerini almalıdır. Bu tür bir şirketin sunabileceği çözüm türleri, sayfanın görünümünü ve kullanılabilirliğini de artıracaktır. Online Web Tasarım sayfası güzel görüntüler ve bir ürün listesi sunmaktan daha fazlasını sağlamalıdır.

Sitede vurgulanması gereken diğer şeyler şirketin detayları ve müşterinin alakalı bulabileceği diğer bilgilerdir. Web sayfası genellikle müşterilerin tercih ettiği ilk yerdir ve bu işletmelerin müşterileri etkilemek için ilk fırsatlarıdır. Kaliteli bir Online Web Tasarım tasarım şirketi, etkili ve kullanımı kolay bir düzen oluşturabilir, her sayfa için net içerik oluşturabilir ve trafik ve görünürlüğü artırmak için arama motoru optimizasyonunu kullanabilir.

Sayfa izleyicilerinin siteden alacağı ilk izlenim, sayfanın düzeninden gelir. Ziyaretçiler her sayfaya yerleştirilen resimlerin hepsine bir göz atacaklar ve ihtiyaç duydukları bilgileri aramak için başlıkları da tarayacaklardır. Profesyonel bir web tasarım şirketi, kullanıcıların ihtiyaç duydukları şeyleri bulmak için sayfanın tamamında arama yapmamaları için tüm üst bilgilerini yararlı bir şekilde organize edebilecektir. Müşteriler siteye kolayca girebilmeli ve ihtiyaç duydukları bölümleri çabucak bulabilmelidir.

İşletmeler Online Web Tasarım sayfalarını kullanarak mağaza dışında olsalar bile müşterilere iletişim kurabilir ve iletişim kurabilirler. Bir müşterinin ihtiyaç duyabileceği herhangi bir bilgi sitede bulunmalıdır.  Tüm bilgiler şirketle ilgili olması gereken özelliktedir. Sitedeki içeriği ifade ederken, çok kelime olmamalı ve doğru yazım ve dilbilgisi kullanılması gerekir..

SEO web tasarım hizmetleri genellikle bir web sitesinin bir arama motorunda görünmesi muhtemel olacak şekilde kullanılır. Bu, bir müşteri iş veya siteyi aradığında, ana arama motorlarının sonuçlarında daha üst sırada yer alacağı anlamına gelir. Bu, web sayfalarındaki uygun arama terimlerinin içeriği ve kullanımı yoluyla yapılır.
Profesyonel bir Online Web Tasarım tasarım şirketi işletme için gerçek müşterilere web sitesi trafiğini açabilir. Profesyonel danışma ile, site iyi tasarlanmış bir düzen, mükemmel içeriğe ve arama motoru optimizasyon tekniklerinden kaynaklanan trafiği artırdığından emindir. Deneyimli profesyonelleri seçerek iş, web varlığını iyileştirdiğinden ve daha fazla müşteriye ulaştığınızdan emin olmalısınız.

Responsive Online Web Tasarım ‘ın İlk On Faydası

Duyarlı Online Web Tasarım ‘dan tasarımcılar, geliştiriciler, işletmeler ve en önemlisi kullanıcıları aşağıdaki şekillerde yararlanır:

1. Daha Fazla Mobil Trafik

Şirketler, web sitelerinin daha küçük ekranlarda düzgün bir şekilde görüntülenmesine olanak tanıyarak kullanıcıların telefon ve tablet ekranlarından büyük bir kolaylıkla web sitelerine ulaşmalarını ve zevkle sitede dolaşmalarını sağlar.

Bazı işletmeler kendi web sitelerinin mobil kullanıcılara yönelik ayrı bir sürümünü seçmeyi tercih ederken, daha düşük geliştirme maliyetlerinde çok yönlülük sunduğu için duyarlı tasarım norm haline gelmektedir.

2. Düşük Maliyetlerde Daha Hızlı Mobil Gelişme

Duyarlı bir Online Web Tasarım sitesi oluşturmak, standart bir masaüstü web sitesine ek olarak tek başına bir mobil uygulama yapmaktan çok daha az zaman alır. Zaman eşittir para olduğundan, duyarlı tasarım daha az maliyetlidir. Duyarlı bir şekilde tasarlanmış bir web sitesinin ilk yatırımının, iki ayrı web sitesi oluşturmaktan daha pahalı olmasına rağmen, bakım maliyetleri, özel konfigürasyon maliyetleri, kullandığı bir web sitesi uzun vadede tasarruf edecektir.

3. Daha Düşük Bakım İhtiyaçları

Ayrı bir mobil sitenin bakımı ek test ve destek gerektirir. Aksine, duyarlı tasarım süreci, her ekranda en iyi düzeni sağlamak için standart test yöntemleri kullanmaktadır . Ayrı masaüstü ve mobil sitelere sahip olmak da iki içerik stratejisi, iki idari arabirim ve potansiyel olarak iki tasarım ekibini gerekli kılmaktadır. Duyarlı Online Web Tasarım ‘ın “bir boyut hepsine uyar” yaklaşımı, geliştiriciler, işletme sahipleri ve tüketiciler için daha az baş ağrısı anlamına geliyor. Bakımda daha az zaman harcamak, pazarlama ve içerik oluşturma gibi daha önemli şeylere odaklanmak için zamandan da vazgeçirir.

4. Daha Hızlı Web Sayfaları

Özellikle mobil kullanıcılar kısa dikkat süresine sahiptir. Araştırmalar, mobil ziyaretçilerin yüklemeyi bitirmek için üç saniyeden uzun sürecek web sayfalarını terk etme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bir site akıllı telefonlar ve tabletler için optimize edilmemişse, gezinmek için daha fazla zaman gerekecek ve bu da müşterilerin sinirini bozabilir. Online Web Tasarım duyarlı web sitenizin önbelleğe alma ve yanıt veren görüntü ekranı gibi modern performans tekniklerini kullanmasını sağlamak, web sayfanızın yükleme hızını artırmanıza yardımcı olacaktır  .

5. Düşük Hemen Çıkma Oranları

Online Web Tasarım duyarlı ve optimize edilmiş bir mobil site, ziyaretçiye daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu nedenle, daha uzun süre dolanıp sitenizin farklı alanlarını keşfedecekleri olasılığı daha yüksektir. Alternatif olarak, siteniz yanıt vermiyorsa, ziyaretçiyi meşgul etmek zorlaşır ve bu nedenle sıçrama olasılığı daha yüksektir.

6. Daha Yüksek Dönüşüm Oranları

Hemen çıkma oranınızı düşürmek savaşın yalnızca yarısıdır. Tüm müşteriler arasında tutarlı bir kullanıcı deneyimi yaratmak, yeni müşterileri dönüştürmenin anahtarıdır. Kullanıcılar, bir hizmete abone olup olmamaya karar verirken, işlemin genellikle daha uzun sürdüğü için cihaza özel web sitelerine yönlendirilmek istemezler. Tüm platformlarda profesyonel görünen tek bir güvenli Online Web Tasarım sitesine sahip olmak, kullanıcıları hayal kırıklığına uğratma veya bir rakibe dönüşme olasılığını azaltır.

7. Daha Kolay Analytics Raporlama

Trafiğin nereden geldiğini bilmek ve kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu bilinçli iyileştirmeler yapmak için gereklidir. Bir web sitesinin birden çok sürümünü yönetmek, geliştiricilerin kullanıcıların yolculuklarını birden çok dönüşüm yolu, dönüşüm hunisi ve yönlendirmeler yoluyla izlemesini gerektirir. Tek bir duyarlı site olması izleme sürecini büyük ölçüde basitleştirir. Google Analytics ve benzeri araçlar artık içeriğinizin farklı cihazlarda nasıl performans gösterdiğini görebilmeniz için izleme ve analizleri tek bir raporda yoğunlaştırarak yanıt veren web sitelerine hitap etmektedir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Online Web Tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Online Web Tasarım yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı