Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Neden İnternetten Telefon Kılıfları Satmıyorsunuz?

Neden İnternetten Telefon Kılıfları Satmıyorsunuz?

Bu başlık sizi biraz şaşırtmış olabilir. Neden İnternetten Telefon Kılıfları Satmıyorsunuz? sorumuza “Neden internetten telefon kılıfı satacakmışım?” diye bir cevap vermiş olabilirsiniz. Yazımız internetten ek gelir sağlamak isteyen, mevcut işini devam ettirirken ek bir işe ihtiyaç duyan, internetten ürün satmak isteyen ama basit bir şeyler olsun diyenler için hazırladık.

Peki, neden başka bir ürün değil de telefon kılıfı? Bugün, dünyadaki insan sayısından çok daha fazla mobil cihaz var. İnsanlar telefonlarıyla ve tabletleriyle özel bir bağ kurmuş durumda. Telefonlarını ve tabletlerini kişiselleştirmek ve darbelere, suya karşı korunaklı hale getirmek istiyorlar.

Bu, akıllı telefon aksesuarları için büyüyen pazarın bir bölümünü kapmanız için geniş bir fırsat anlamına geliyor.

Özellikle telefon kılıfları, bozuk çıkma olasılığı olmaz, kaliteli ürünler gönderdiğiniz sürece müşteriler fotoğrafları ayrıntılı olarak göreceği için iade olasılığı düşüktür.

Kendi telefon kasalarınızı hazırlamak ve satmak için bir iş kurmak, çeşitli avantajlarla birlikte gelir:

 • Envanterini tutmak kolaydır çünkü küçük boyutları sebebiyle saklaması ve sayması her zaman kolaydır.
 • Üretmek için nispeten düşük maliyetlidir.
 • Onları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bir çevrede satabilirsiniz.
 • Daha düşük riskle başlamak ya da daha iyi marjlar için toplu satın almak için talep üzerine topluca alabilirsiniz.
 • Her yeni telefon modeli, her 2 yılda bir yenilenen akıllı telefon sahiplerinin %44’üne  hitap edebilmek için yeni bir fırsat sunuyor. Ayrıca bazen insanlar 2 ya da 3 kılıf almayı tercih ediyor ve sürekli değişik kılıflar kullanıyor.

Ancak, giriş engelinin düşük olduğu herhangi bir işte olduğu gibi rekabet de olacaktır.

Aşağıdakiler, bir telefon kılıfı işletmesinin işe başlarken sorması gereken sorular:

 • Ne tür telefon kılıfları var?
 • Telefon kılıfları için nereden tasarımlar alabiliriz?
 • Telefon kılıflarının / tasarımlarının popüler olacağını nasıl bilebiliriz?
 • Telefon kılıflarınızı nerede satabilirsiniz?

Telefon kılıfları hazırlamak ve satmak, yapmak istediğiniz bir şeyse ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Kendi Telefon Kılıflarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kendi telefon kılıflarınızı oluşturmadan önce, bilmeniz gereken birkaç şey vardır: telefon kutusu türleri, telefonları nasıl seçeceğiniz ve tasarımlarla nasıl başa çıkabileceğiniz.

Telefon Kılıflarının Çeşitleri

Bazı telefon kılıfları daha pratikken diğerleri görsel olarak daha caziptir. Bazıları koruma sağlarken, bazıları bir kılıftan çok ikinci bir “kapağa” benziyor.

Çok sayıda seçenek vardır, ancak başlamak için en yaygın seçeneklerden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

İnce ve jel kılıflar

Ince telefon kutuları nasıl yapılır

İnce kasalar daha incedir ve bir telefona göz alıcı bir tasarım ve bir miktar ek tutuş eklemenizi sağlar. Genellikle esnek, kauçuk silikon jel malzemeden üretilir.

Bunlar, üretebileceğiniz ve tasarımlarla özelleştirebileceğiniz en ucuz telefon kılıflarıdır, özellikle de talep üzerine bunları basmak istiyorsanız.

Tampon kasalar

Kendi tampon telefon kutusu nasıl yapılır

İnce telefon kutularının aksine, bu kutular genellikle yalnızca telefonunuzun kenarlarını kaplar ve telefonunuzu darbelerden ve çizilmelerden korumak için sık sık daha sert ve darbelere dayanıklı bir malzemeden yapılır.

Tampon kılıfları minimalist olabilir, yalnızca bir telefonun kenarlarını kaplar veya artı çiziklerden korumak için ek parça ile birlikte gelebilirler.

Folyo veya cüzdan kılıfları

Kendi folyo kasasını nasıl oluştururum

Folyo kılıfları, ekranın tozdan ve çizilmelerden korunması için cep telefonunun önüne katlanan bir kapağa sahiptir ve telefona küçük bir dizüstü bilgisayarın görünümünü verir.

Nakit veya kredi kartlarını saklayabilmeleri, diğerleri telefonunuzu desteklemek için standa çevrilebilmeleri gibi bazılarının bile cüzdan benzeri özelliklere sahip olması açısından tercih edilen bir üründür.

Zor Durumlar

Kendi zor telefon kutusu nasıl yapılır

Birçok kişi estetik bir seçim olarak telefon kılıfı seçerken bazıları da binlerce lira verdikleri telefonlarını korumak için kılıf alır.

Dayanıklı kılıflar daha kalındır ve bir telefona daha fazla ağırlık katar, ancak müşterilere daha fazla koruma sağlar.

Düşme testlerinden suya karşı dirençle ilgili ayrıntılara kadar müşterilerin huzur vermesine yardımcı olabileceğinden, dayanıklı telefon kılıfları için ürün açıklamaları yazarken bunu belirtmek önemlidir .

Akü kutuları

Kendi telefon kasasını nasıl oluştururum

Pil ömrü, bu günlerdeki telefonunuz ne olursa olsun bir sorun gibi görünüyor.

Çoğu telefon kılıfından daha pahalı olmasına rağmen, pil kutuları da çok pratiktir ve biraz daha fazla şarja ihtiyaç duyduğunuzda kurtarıcı gibi yanınızda olacaktır.

Bu kılıflar yalnızca telefonunuzu korumakla kalmaz, aynı zamanda pil ömrü kısa olan telefonlar için iyi bir arkadaştır.

Hangi Cihazlara Odaklanacağınızı Seçme

Bu, ne tür telefon kılıfları istediğinize karar vermek değil, ne tür telefonları desteklemek istediğinize karar vermektir.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda telefon modellerine dayalı belirli alanlara girme fırsatı da sunabilir. Yakında çıkacak telefonlar için bilgilere ihtiyaç duyacağınızı veya herhangi bir akıllı telefon türü belirlemek için bir fırsat da olabilir.

En yeni iPhone modelleri muhtemelen emniyetli bir yöntem olmakla birlikte, ülkemizde hangi telefon modellerinin daha çok sattığını öğrenebilirsiniz.

Telefon Kılıfları İçin Tasarımlar Nereden Alabilirsiniz?

Tasarım, özellikle standart ince kılıflar satıyorsanız, en büyük farklarınızdan biri olabilir.

Web sitenize Medanis Bilişim AŞ’nin ürettiği kendin tasarla modülünü ekleterek insanların kendi tasarımlarını oluşturmalarını sağlayabilir veya sizin yüklediğiniz hazır fotoğrafları seçmelerini sağlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan profesyonel bir web sitesi ve kendin tasarla modülü olacaktır.

Birkaç farklı desen kaynağı bulmaya çalışın, böylece yalnızca bir fikri oynayıp, mümkün olduğunca çabuk geri bildirim alabilirsiniz:

 • Tasarımlarınızı Facebook, Instagram veya Pinterest gibi görüntü odaklı sosyal medya sitelerine gönderin ve ilgi göstergesi olarak etkileşim (beğeniler, paylaşımlar, yorumlar) kullanın. Tasarımlarınızı daha geniş, daha alakalı bir kitleye tanıtan ve bunlardan hangisinin en iyi performansı aldığını görmek için biraz para da verebilirsiniz.
 • Arkadaşlarına ve ailesine girişlerini sorabilirsiniz.

Evinize yakın bir baskı firmasıyla anlaşarak telefon kılıflarınızı hızlı şekilde bastırabilir ve müşteriye kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Baskı işiyle uğraşmak zor geliyorsa hazır kılıfları satarak işe başlayabilirsiniz.

 

Telefon Kılıflarınızın Çevrimiçi Satışını Yapmak

Artık pazarınızı, ürününüzü ve tedarik zincirinizi anladınız, artık telefon kasalarınızı ve kılıflarınızı nasıl ve nerelerde satacağınızı anlama zamanı geldi.

Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi pazar yerleri telefon kasalarınızı listelemek için iyi yerler olmasına rağmen, markanızı kendiniz ve pazarlama çabalarınızı genişletmek için bir çevrimiçi mağaza açabilir ve uzun vadeli bir iş kurabilirsiniz. İsterseniz, bir POS sistemini kullanarak bunları bir yerde çevrimdışı da satabilirsiniz .

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Neden İnternetten Telefon Kılıfları Satmıyorsunuz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek