Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Daha fazla gelir elde etmek isteyen bir işletme olarak Google AdWords, daha büyük bir dijital stratejinizin önemli bir parçasıdır. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, reklamlarınızı stratejinizi rafine hale getirmek için optimize etmek ve rekabeti aşmak gibi birçok faktör var. Bu yüzden deneyimsiz birinin AdWords kampanyanızı yönetmesi akıllıca bir davranış değildir. Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? yazımızı okuduğunuzda bunu daha iyi anlayacaksınız.

Google AdWords İş Ortağı

Google, reklam vermenizi istiyor olsa da (ve sizden para kazanmak istiyor), arama motoru başarısızlığınızı görmek istemiyor. Her şeyden önce, başarılı olmak için Google’ın yararına olacak, böylece AdWords’e para harcmaya devam edeceksiniz. Kendini tanıtan binlerce AdWords uzmanıyla, kimlerin birlikte çalışması gerektiğini bilmek zor. Neyse ki, Google İş Ortağı programı, işi yapmaya nitelikli olan birini bulmanıza yardımcı olabilir.

Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Google, bu yılın başlarında Ortak Programını katmanlı düzeyleri içerecek şekilde genişletti. Bir ajansın elde edebileceği en üst düzey , tüm Google İş Ortakları’nın yalnızca küçük bir kısmı için ayrılan Premier Partner’dir . Bir Premier İş Ortağı olarak kalabilmek için, bir ajans Google’ın üç alanda gereksinimlerini sürekli olarak karşılamalıdır: sertifikasyon, reklam harcaması ve performans. Bir Premier Ortak olmak, bir ajansın bilgili, deneyimli ve başarılı olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, para kazanmak için bir kampanyayı nasıl optimize edeceğini bilirler.

Bir Premier ile çalışmak, endüstrinizin tepesine yükseleceğinizi ve yatırımınızı beş katına çıkaracağınızı garanti etmez, ancak size rekabet üzerinde bir adım önermektedir. Bir Premier İş Ortağı ile çalışmanın üç en büyük avantajı:

GÜVENİLİR GERÇEK UZMANLAR

Premier İş Ortakları, AdWords’ü en ufak ayrıntısına kadar bilir. Uzmanlık alanlarında ( arama , görüntüleme , alışveriş , mobil, video) Google sertifikasyon testlerini geçmek zorundalar. Ancak burada gerçekçi olmak gerekirse: Sertifika testleri kolay olmakla birlikte bunları kesinlikle geçirmemek sizi AdWords’te uzman yapmaz. Aslında, birisinin AdWords kullanmadan testleri geçebilmesi oldukça uygundur. Yine de, testleri geçtikten sonra, birisinin aslında ne yaptığını bildiğinin ilk işaretidir.

Tabii ki Google, Testleri geçenlere yalnızca Premier Ortağı rozetini (veya herhangi bir Partner rozeti) vermez. Bu ayrımı kazanmak için kapsamlı bir AdWords deneyimine sahip olmanız gerekir. Tüm Premier Ortakları, Google’ın minimum reklam harcamalarını sürekli olarak karşılamalıdır; bu, Premier Partners’ın AdWords hesaplarını aktif bir şekilde yönettiği anlamına gelir. Premier Ortaklar test yoluyla uzman olduklarını ispatlamakla kalmazlar. Başarılı kampanyaları sürekli olarak yöneterek uzman olduklarını kanıtlarlar.

Ayrıca, Google’ın Premier Ortaklara güvenebileceğini de unutmayın. Google’ın sözleriyle “Rozet, güvendiğimiz şirketleri ürünlerimizle web’de başarılı olmanıza yardımcı olmak için tanır”. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kampanyalarınızda pozitif bir getiri elde etmeniz Google’ın yararınadır, böylece reklamlarla para harcamaya devam edersiniz. Bu amaçla, Google, güvenilir ajansların yardıma hazır olduğundan emin olmak için bir takım önlemler alır. En güvenilir olanı Premier Ortaklardır. 

KANITLANMIŞ SONUÇLAR

Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? Çünkü bir AdWords kampanyası, yalnızca yatırım getirisi kadar iyidir. İstediğiniz tüm iyi uygulamaları kullanabilirsiniz, ancak para kazanmazsanız, bu kampanya değerli kaynakların boşa harcanması demektir. Premier Partners, yıllık sertifikaların sürdürülmesinin yanı sıra minimum harcama gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra performans gereksinimlerini de karşılamalıdır. Google, bu performans gereksinimlerini yayınlamaz, ancak doğrudan dönüşümlerle bağlantılıdır. Premier İş Ortakları, yüksek bir oranda dönüşüm sağlayan AdWords kampanyaları oluşturma geçmişine sahiptir. Bu, kampanyalarınızın işletmenize daha fazla para kazandıracağı anlamına gelir.

DAHA İYİ ERİŞİM

AdWords’e hakim olmak zor. Daha da zorlaştıran şey, ne kadar değiştiği. Her yıl AdWords’te düzinelerce değişiklik vardır ve yalnızca bu değişikliklerin üstünde aktif olarak kalmış bir kişi başarılı bir kampanya yürütmeye devam edebilir. Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? Premier Ortaklar genellikle diğer AdWords kullanıcıları önündeki değişiklikleri bilir. Google, erken erişim izni verir ve Premier Partners’ı beta programlarına dahil etmeye davet eder. Bu, şirketinizin sıklıkla rakiplerinizin kullanmadığı araçlara erişebileceği anlamına gelir.

Premier İş Ortakları, beta programlarına ve diğer araçlara erişimin yanı sıra Google ile bağlantı kurmak için bir de içeriyorlar. Uzun süredir beklemeden nitelikli Google temsilcileri ile doğrudan temasa geçebilirler. Dolayısıyla, hesabınızda herhangi bir sorun varsa veya belirli bir bölgede optimizasyon yapmak için daha iyi bir yol arıyorsanız, Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? Premier İş Ortağı bunun daha hızlı olmasını sağlayabilir. En bilgili AdWords uzmanları bile bazen yanıtlar için Google’a gitmelidir. Premier İş Ortakları, en iyi Google temsilcileri ile hemen hemen iletişime geçebilir.

BİR PREMİER İŞ ORTAĞI SEÇME

Premier İş Ortağı ataması olsa bile, dijital reklamcılık kampanyanızı yönetmek için doğru ajansı aradığınızda dikkat edilmesi gereken çok şey var. Google için çalıştıklarını iddia eden herhangi bir ajansı aramaya hazır olun. Bir Premier İş Ortağı olmak Google’ın bir ajansa güveniyor olması, ancak yine de Google için çalışmıyor olması anlamına geliyor. Algoritmanın nasıl çalıştığına dair içeriden bilgi yoktur ve herhangi bir garanti sunamazlar. Ancak, en iyi uygulamaları kullanarak ve kanıtlanmış uzmanlıklarını birleştirerek Premier Partners, en önemli ve en karlı dijital pazarlama kanallarından biriyle işinizi büyütmek için daha iyi bir şans verir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Neden Google AdWords Danışmanı İle Çalışmalısınız? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek