Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Nasıl AdWords Reklam Verilir?

Nasıl AdWords Reklam Verilir?

Web sitesine daha fala müşteri veya ziyaretçi çekmek için site sahiplerinin bazı çalışmalar yapması gerekir. Web sitenize müşteri çekmenin en iyi yolu Google AdWords reklam vermek bunun en iyi yoludur. Çünkü reklamınızın kampanya oluşturulduktan sonra en geç 24 saat içinde yayına alınır ve gösterime girer. İnsanalar belirli anahtar kelimeler yazdıklarında web sitenizi en üst sırada görürler. Reklam vermek isteyenlerin aklına gelen ilk soru Nasıl AdWords Reklam Verilir? ‘dir.

Nasıl AdWords Reklam Verilir? sorusundan önce AdWords nedir sorusuna cevap vermemiz gerekiyor. Ücretli arama, bir arama motorunun listelerinde reklam yayınlamak için kullandığımız terimdir. Bunlar normalde bir arama motorunun en üstünde veya yan tarafta görünür ve giderek artan oranda organik sonuçlara benzerler. Şu anda Google, üzerlerine küçük bir sarı ‘Reklam’ etiketi yerleştiriyor.

Temel olarak, bir araştırmacının Google’da kullanabileceği bazı anahtar kelimeleri seçersiniz, daha sonra bu gibi anahtar kelimelere dayalı olarak arama motorunda görünecek bir reklam oluşturursunuz.

Tabii ki bu belirli şartları kullanan insanlara reklam yayınlamak isteyen tek şirket olamazsınız. Rakip firmalar, aynı arama terimine teklif verebilir ve genellikle bir arama motoru sonuç sayfasının tepesinde görünür. Nasıl AdWords Reklam Verilir? sorusunun cevabı buradadır. Google reklamların farkı anahtar kelime için en yüksek teklifi veren kişinin reklamının yayınlanmasıdır. 

Açık artırmada her ay milyarlarca defa yayınlanıyor. Sonuçlar, kullanıcılar aradıklarına uygun reklamlar bulacakları, reklam verenlerin mümkün olan en düşük fiyatlarla potansiyel müşterilerle bağlantı kurduğu ve Google, milyarlarca dolarlık gelir elde ettikleri şekilde.

Bir sorgu Google’da yapıldıktan sonra, arama motoru isteği işler ve sonra belirleyecek açık artırma yapar reklam konumlarını ve her reklam verenden TBM (tıklama başına maliyet) alınır. TBM veya tıklama başı maliyet, bir reklam verenin AdWords reklamını her tıkladığında ödediği tutardır.

Nasıl AdWords Reklam Verilir? sorusunu anlamak için kalite puanını da anlamamız gerekir.

Google, reklamınızın arama motoruna ve kullandığı arama terimlerine ne kadar alakalı ve yararlı olduğuna bakar. Ayrıca, reklamınızın daha önce ne kadar tıkladığını, tıklama oranı (TO) ve açılış sayfanızın ne kadar alakalı olduğunu da görür.

Örneğin, araştırmacı “Nike Air Max” yazıyorsa ve reklamınız “burada Nike Air Max al” diyerek görüntülenirse, reklam tıklandıktan sonra, araştırmacı doğrudan Nike Air Max eğiticilerine sahip bir sayfaya yönlendirilmelidir. Eğer sadece genel ana sayfanıza gidiyorsa, bu yeterli değildir.

Nasıl AdWords Reklam Verilir? sorusu için yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl AdWords Reklam Verilir?  yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce Nasıl AdWords Reklam Verilir?

 

 

About Author

Medanis Destek