Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Müşterileriniz İçin Başarılı Bir Hediye Kampanyası Oluşturma

Müşterileriniz İçin Başarılı Bir Hediye Kampanyası Oluşturma

Biraz korkutucu ve maliyetli görünse de müşterilere hediye verme iş için özellikle küçük işletmeler için çok faydalıdır. Belli bir maliyeti olmasına rağmen getiriler her zaman katlanarak başlangıç harcalamarını çıkarır hatta daha fazla kazanmanızı sağlar. Müşterileriniz İçin Başarılı Bir Hediye Kampanyası Oluşturma gibi yöntemler müşteri sadakati ve iyi müşteri ilişkileri oluşturma konusunda en iyi yöntemlerden biridir.

Tatil mevsimi hızla yaklaşırken, hediye vermenin işinize nasıl yarayabileceğini düşünün. Başarılı bir kurumsal hediye kampanyasında önemli faktörler var; biz de bu ilkeleri küçük işletme düzeyinde anlatmak için geldik.

Neden hediye veriyorsunuz?

Herkes hediye almayı sever! En iyi müşterileri elde tutmak ve işletmenizin kimlik ve değerini en iyi şekilde vurgulamak için hediye vermek harika bir yoldur. Cömert olduğunuzu ve insanlara değer verdiğinizi gösterir. Hem müşteriler hem de tedarikçiler, bir işletmeyle uzun soluklu ilişkiler kurmada bu iki faktörün önemini kabul ederler. Küçük nezaket hareketi, marka algısı, tekrarlanan iş yapma olasılığı ve artan tavsiyeler üzerinde önemli etkilere sahiptir.

 Bu, düzenli olarak iletişim kurmadığınız kişilerle yeniden bağlantı kurmanın kolay bir yoludur. Son olarak, işiniz bu hediyeleri vergiden düşülebilir. 

Müşterileriniz İçin Başarılı Bir Hediye Kampanyası Oluşturma

Büyüleyici bir kampanyada zaman ve kaynaklar harcayacaksanız, doğru yapmalısınız! En iyi tatil hediyenizi seçerken kitleniz için bu beş ipucunu göz önünde bulundurun:

 • Yararlı : Hediyenizin bir amaca hizmet ettiğinden ve alıcısına yardımcı olduğundan emin olun. Mümkünse işletmenizle ilgili ürünler gönderin. Sattığınız bir ürün varsa bu ürünlerden numuneler olabilir. Hizmet sektöründeyseniz indirim çekleri veya ücretsiz bir kur İngilizce dersi gibi hediyeler verebilirsiniz. Geçen gün Instagram’da bir kuaförün Brezilya fönü ve şampuan seti hediye ettiğini gördük. Yani bu sektörünüze göre değişen bir durum.

 

 • Markalı : İyi niyetiniz dizeleri olmadan gelirken, uygun olduğunda, hediye etmek için logonuzu veya işletme adınızı ekleyin. Hediyenin nereden geldiğine dair yumuşak bir hatırlatıcıdır ve en iyisi, hediyeniz her kullanıldığında her zaman ücretsiz pazarlama yapmış olacaksınız!
 • Kişiselleştirilmiş : Bu, hediyenin özelleştirilmesi gerektiğini söylemek değil, ancak her hediye ile kişisel bir not eklemelisiniz. Onlara mutlu bir tatil mevsimi ve güzel bir bayram dilediğinizi bildiren hızlı bir not yazın ve ilişkinize bağlı olarak uygun bir cümle ekleyin. Bu biraz zaman alabilir, buna göre plan yapın. Bununla birlikte, kişiye özel notlar çok yol kat eder ve hediye bir şablon kartı eşlik edince yokluğuna dikkat çekilir.
 • Tam zamanlı : Hediyeleri zamanında göndermeniz gerçekten önemli. Müşterilerinizin çoğunluğu tatile gittiyse, ayrılmadan önce ön planda olan hediyelerinizi gönderin.
 • Kültürel farklılıklara saygı gösterin : Her müşterinin farklı olduğunu ve kültürel ve dini tercihleri ​​olduğunu unutmayın. Tatil hediyenizi seçerken bunları aklınızda tutun. Birisini rahatsız etmek mevsimlik hediye göndererek amacınızın tam tersine sebep olabilir.
BONUS: Hediye ilhamı listesi

Biraz fikre ihtiyacınız varsa, burada bazı güvenilir kurumsal hediye fikirleri bulunmaktadır:

 • Hediyelik sepetler
 • Kaliteli kalemler
 • Kişiselleştirilmiş kırtasiye
 • Kartvizit kutuları
 • Bir etkinliğe bilet
 • Akıllı cihaz şarj cihazları
 • Özel kupalar

Hediye vermenin en iyi yanı, yılın herhangi bir zamanında yapabilmenizdir. Kurumsal hediyeler çoğunluğu Kasım ve Ocak arasında çıkarken, kendinizi bu sezonla sınırlamayın. İşletmeniz plaj şemsiyeleri satıyorsa, yaz mevsiminden önce hediye gönderin. Hediyelerinizin öne çıkmasını ve unutulmaz olmasını istiyorsunuz. 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Müşterileriniz İçin Başarılı Bir Hediye Kampanyası Oluşturma yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
About Author

Medanis Destek