Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama

Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama

Bir işletme sahibi olarak, dijital pazarlama stratejiniz artık her zamankinden daha fazla mobil kitleyi hedef almalıdır. Mobil trafik artık masaüstü trafiğini aştı ve bir şirket veya bir marka olarak giderek büyüyen mobil kitleye ulaşmanız zorunludur. Bunu yapmak için, Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama mı kullanmalısınız? Veya her ikisini de mi kullanmalısınız?

Bu makalede, ne zaman bir mobil web sitesi seçmeniz gerektiğini, ne zaman bir mobil uygulama seçeceğinizi veya her ikisini de ne zaman kullanabileceğinizi düşünmeniz ve tartışmanız gereken hususları özetleyeceğiz.

Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama için yapılması gereken hususlar

Başlamadan önce bir mobil uygulamanız, bir mobil web tasarımınız veya her ikisi de oluşturmadan önce dikkatli düşünmelisiniz ve hedef kitlenizi araştırmalısınız. Hedef kitlenizin kim olduğunu ve bunlara en iyi nasıl ulaşacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu sizin özel iş türünüze bağlı olacaktır. Ayrıca, işletmeniz için neyin en iyisi olduğuna karar vermeden önce kişisel hedeflerinizi ve bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama ‘ya sahip olduğunuzda, önce bir tasarımcı ve geliştirici kiralamanız gerekir ve kapsamlı testler yapmanız gerekir. Bu biraz maliyetli olabilir, bu yüzden kesinlikle doğru adımları atmalısınız.

Bir mobil uygulama seçmenin nedenleri

Bir mobil uygulama, bir mobil web sitesinden çok daha zengin ve sezgisel bir deneyim sunar. Belirli bir işletme kampanyanız veya uygulamak istediğiniz kısa vadeli bir çözümünüz varsa, mobil uygulama iyi bir seçim olabilir. Hedef kitleniz ağırlıklı olarak mobil kullanıcılardan oluşuyorsa ve bu kullanıcılara zengin bir mobil deneyim sunmak istiyorsanız bir mobil uygulama önerilir. Mobil uygulamalar ayrıca son kullanıcılarınızın konumunu izlemenize ve alışkanlıklarını incelemenize olanak tanır ve bu, kullanıcılarınıza push bildirimleri göndermek istiyorsanız çok işe yarayabilir.

Etkileşimli bir kullanıcı arayüzü ile, kullanıcı deneyimini bir mobil uygulama vasıtasıyla daha unutulmaz hale getirebilir ve sınırlı bir süre kampanya tanıtmak istiyorsanız bir mobil uygulama önerilir.

Bir mobil uygulama mevcut bir çevrimiçi web varlığını tamamlayan harika bir araç olabilir ve bir mobil uygulamayla sunulan en büyük avantaj, bir web sitesinin aksine çevrimdışı çalışabilmesidir.

Mobil web tasarımını seçme nedenleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir mobil uygulama geliştirmeden önce, önce bir mobil varlığınız olması için bir mobil web sitesi oluşturmanızı önerdik. Bir mobil web sitesi oluşturmak için bir uygulamadan çok daha kolay ve çok daha ucuzdur. Mobil web siteleri, sunmak istediğiniz çok spesifik ve çok zengin bir mobil deneyiminiz olmadığı sürece, bir uygulamanın sunabileceği, metin, video ve ses içeriği, tıkla çağrı özellikleri ve yere dayalı haritalama da dahil olmak üzere birçok şeyi gerçekleştirebilir.

Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama Sonuç:

Her zaman bir mobil web sitesi oluşturup bir mobil uygulama başlatmadan önce mobil kullanıcılar arasında güçlü bir yer edinmenizi öneririz. Yeni bir iş iseniz ve mobil pazara nüfuz etmek istiyorsanız, önce kesinlikle bir mobil web tasarımcısıyla görüşmelisiniz. Bir mobil web sitenizi hazırladıktan sonra, daha zengin bir deneyim sunmak için kullanıcılarınıza bir uygulama geliştirebilir ve başlatabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Mobil Web Tasarım ya da Mobil Uygulama yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek