Logo

Mobil Web Sitesi


paylaş
Mobil Web Sitesi

Mobil Web Sitesi

Dışarıyı çıktığınızda çevrenizi gözlemleyin, herkesin elinde bir Iphone ya da Android gibi akıllı telefonlar göreceksiniz. Türkiye'de mobil telefon kullanımları 2016 verileri Global Mobil Kullanıcı Anketi‘nin (GMCS) sonuçlarına göre Türkiye’den 18-50 yaş arası 1000 kişinin katılımıyla ortaya çıkan sonuçlara göre Türkiye, dinamik ve genç nüfusu nedeniyle akıllı telefon bağımlılığının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Yaklaşık 15 dakikada bir ekran yüzü görüyoruz ve bu oran; Rusya, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerin neredeyse iki katına denk düşüyor.

Bu veriler doğrultusunda Mobil Web Sitesi 'nin bir lüksten ziyade bir zorunluluk haline geldiğini görüyoruz. Mobil Web Sitesi size neler kazandıracak?

  1. Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi: 

Bir telefondan normal bir web sitesini görüntülemeyi denediniz mi? Sürekli metinleri, fotoğrafları görebilmek için ekranı yakınlaştırıp uzaklaştırmanız gerekir. Yazılar sağa sola kayar ve web sitesi çok yavaş açılır. Mobil Web Sitesi çeşitli mobil cihazlarda kullanıcılar için farklı ekran boyutlarını görüntülenebilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin ajansımızın mobil web sayfası masaüstü sitesine göre daha pratiktir. Bu şekilde kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabilirler.

2.Kolay Navigasyon:

Gelişmiş kullanıcı deneyimi üzerine inşa edilmiş Mobil Web Sitesi tabletlerde veya akıllı telefonlarda site için kolay navigasyon sağlar.  Sınırlı navigasyon seçenekleri "Hemen Al." Mobil site için örnek, "Biz" ya da en önemli alanlara kullanıcıları yönlendirecek şekilde mobil site tasarımı yapılmalıdır. 

3.Arama Motoru Sıralaması:

Mobil Web Sitesi Google ve Yahoo gibi mobil dostu arama motorlarında geliştirilmiş sıralama sağlar ve aynı zamanda mobil ve yerel dizinlerin artan sayıda yerleştirilmesine izin verir.

4.Hızlı Yüklenme:

Mobil cihazlara özgü web sitelerinin daha hızlı indirme hızları içerik ile daha fazla ziyaretçi etkileşimini sağlar. Mobil Web Sitesi cihazlarında sitenizin sayfalarına göz atmak için kullanıcılara teşvik eden bir atmosfer yaratır.

5.Marka Kimliği:

Bir şeyi yapmak söylemekten daha etkidir.- Mobil Web Sitesi hemen göze çarpmaya yardımcı olur ve kuruluşunuz için olumlu, çağdaş marka kimliği sunar.

Etiketler: mobil web sitesi mobil web site web site mobil

paylaş

İlgili YazılarYorumlar