Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Geliri

Mobil Uygulama Geliri

Türkiye akıllı telefon kullanım oranlarında Avrupa birinciliğine doğru gidiyor. Başımızı kaldırıp bir süre çevremizi gözlemlediğimizde genç yaşlı demeden her yaştan ve gelir çeşidinden insanda akıllı telefon modellerinden biri olduğunu görebiliriz. Akıllı telefon ve tablet kullanımının artmasıyla mobil uygulama kullanım oranları da buna paralel olarak artık gösterdi. Mobil Uygulama Geliri oranları ve yöntemleri de merak edilen konular arasına girdi.

Mobil Uygulama Geliri ne kadar ya da mobil uygulamalardan nasıl para kazanılır gibi sorular gittikçe artıyor.

Mobil Uygulama Geliri içinden en çok kullanılan yöntem mobil uygulama satışıdır. İster Android, ister iOS uygulamanızı, uygulama mağazalarına yükledikten sonra ücretli satışını yapmanız mümkün. Tabi ücretli olarak satışa sunulan uygulamaların kullanıcılara ek bir değer sunuyor olmaları gerekiyor. İnsanlar oynamaktan zevk almalılar ya da herhangi bir işini yapabilmeliler.

Bunun dışında Mobil Uygulama Geliri için uygulama içi satış yapabilirsiniz. Uygulamanızı ücretsiz olarak sunabilirsiniz. Böylece daha çok insan uygulamanızı indirecektir. İnsanlar uygulamanızın bazı bölümlerini ücretsiz kullanabilirler ancak ek hizmetler almak istediklerinde belirli ücretler ödeyebilirler. Veya uygulamanız bir ay ücretsiz olarak sunulabilir ve daha sonra yıllık abone ücreti alınabilir.

Mobil Uygulama Geliri için ayrıca reklam gösterimi de önemli bir yere sahiptir. Uygulamanızı tamamen ücretsiz piyasaya sürmeniz gerekir. Örneğin bir oyun uygulamasında bir sonraki aşamaya geçebilmek için 2 tane reklam gösterilme şartı gibi uygulamalar yapılabilir. Bu yöntem en çok kullanılan Mobil Uygulama Geliri yöntemidir. İnsanlar özellikle sevdikleri uygulamalarda reklamları severek izlemektedirler.

Mobil Uygulama Geliri olarak ürünlerinizi mobil uygulamanızdan satabilirsiniz. Dünyada ve ülkemizdeki gittikçe yaygınlaşan mobil uygulama ticaret yöntemiyle istediğiniz ürünleri satabilirsiniz.

Görüldüğü gibi bir uygulamadan şu kadar kazanabilirsiniz gibi kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak iyi bir mobil uygulamayla gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için kaliteli ve profesyonel bir mobil uygulamanız olması gerekir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama çalışmanızda yardımcı olabiliriz.

 

 

About Author

Medanis Destek