Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mahalle Videolarıyla Emlak Satışlarınızı Arttırın

Mahalle Videolarıyla Emlak Satışlarınızı Arttırın

Emlak web sitenizde küçük bir fark yaratmak istemez misiniz? Rakiplerinizden ayrılmak çin yapabileceğiniz çok şey var. Bir kişi ev ararken sadece evin nasıl olduğuyla ilgilenmez evin bulunduğu çevreyle de ilgilenir. Özellikle ev şehrin tam bilmediği bir bölümünde yer alıyorsa mahalle ve evin bulunduğu bölge konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak ister. Mahallede park, eczane veya sağlık ocağı var mı? Okullar nasıl? Kültürel imkanlar neler? Bunları bir mahalle videosu hazırlayarak farklı bir şekilde cevaplayabilirsiniz. Mahalle Videolarıyla Emlak Satışlarınızı Arttırın ve rakipleriniz arasında fark yaratın.

Bir mahalle video turu, potansiyel alıcıları ve kiracıları, sattığınız mülkte yaşamak gerçekte neye benzeyeceğini gösteren inanılmaz miktarda bilgi verir. Evin içini, evden çıktığınızda dolmuş veya otobüs durağana, okula, eczaneye, yakın önemli yerlere yürüyüş yaparak videosunu çekebilirsiniz. Bunun gibi evin veya mahallenin farklı özelliklerini çekerek web sitenize veya YouTube kanalınıza koyabilirsiniz.

Mahalle Videolarıyla Emlak Satışlarınızı Arttırın

Video turunuza başlamadan önce, araştırma yapmak ve mahalleyi ve sunduğu tüm bilgileri öğrenmek önemlidir. Mahalleyi çevrimiçi inceleyebilirsiniz, ancak burada yaşamanın nasıl bir şey olduğunu tam olarak anlamak için orada biraz zaman harcamanız ve bazı mahalle sakinleriyle konuşmanız gerekiyor.

  • Parklar
  • Alışveriş olanakları
  • Restoranlar
  • Mimari
  • Mahalle kültürü ve faaliyetleri
  • Büyük yollara ve otoyollara yakınlık
  • Komşu kasaba ve şehirler
  • Hava

Farklı olanaklar ve mahalle özelliklerinin yakınlığınızı sattığınız mülkte bulunduğuna dikkat edin.

Yurtdışında hazırlanmış bir mahalle videosunu izleyerek buna benzer bir şeyler hazırlayabilirsiniz:

Hedef müşteriler için önemli olan nedir?

Kime satış yaptığınızı düşünmek de önemlidir. Yeni bir üniversite mezunu ya da genç bekar için uygun bir daire satıyor veya kiralıyor musunuz? Bir aile evini satmak mı? Bu grupların her biri mahalle ve topluluk bakımından çok farklı şeyler arıyor olacak ve sattığınız gruba hitap etmelisiniz.

Aynı semtte birkaç farklı özellik satıyorsanız, her demografiye hitap edecek birkaç farklı video oluşturmak isteyebilirsiniz. Genç aileler için parklara, okul sistemine ve çocuklara ve aileye odaklanan diğer olanaklara odaklanın. Emekliler için, yaşam kolaylığı ve rekreasyona odaklanın.

Bizimle paylaşmak istediğiniz bir mahalle turu videosu hazırladınız mı? Onu görmek isteriz. Aşağıdaki yorumlarınızda video bağlantınızı paylaşabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Mahalle Videolarıyla Emlak Satışlarınızı Arttırın yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek