Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Profesyonel bir pazarlamacı ofisinin görünümünün, kıyafetlerinin kalitesinin, ses tonunun müşteri üzerindeki etkisini bilir. Bu yüzden ofisini en iyi şekilde dizayn eder, en şık kıyafetlerini giyer ve ses tonunu müşterinin ilgisini çekecek şekilde ayarlar. Kurumsal Kimlik Tasarımı da işinizi daha kaliteli yapacak ve sizi bir marka haline getirecektir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı sayesinde insanlar sizi diğer firmalardan ve markalardan ayırt edebilecektir. İnsanların en kalıcı öğrenme şekillerinden birisi görerek öğrenmedir. Küçük çocuklar daha okumayı öğrenmeden markaların logolarına bakarak hangi firma olduğunu söyleyebilirler.

Logo tasarımı kimliğinizi oluşturur. Bir logo olmadan pazarlama dünyasında işinizi devam ettirmek çok zordur. Meslekten olmayan  birisi açısından, bir logo, bir ürün ya da şirkete bir zihinsel kısayol gibidir. Tamponunda logosu olmayan bir araba markası biliyor musunuz? Logonun gücü görsel doğasında yatmaktadır. Araştırmalar insanların gördükleri şeyleri okudukları metinlerden daha hızlı öğrendiğini kanıtlamıştır.  Bugünün dünyasında, bu her zamankinden daha doğru çünkü televizyonlar, tabletler, telefonlar gençler artık her şeyi görerek öğreniyor. 

Kurumsal Kimlik Tasarımı çalışmanızda sadece bir logonuzun olması yeterli olmayacaktır. Kötü bir logo markanızın imajını yok edebilir. Bunun aksine özenle tasarlanmış bir logo halka ulaştığında firmanızın kalitesini ve değerini bildirir. Markalaşmanın temeli bu yüzden logoya bağlıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı çalışmanızda kısa zamanda marka olmak istiyorsanız tutarlık çok önemli bir faktördür. Logo tasarımına uygun olarak web tasarım, kartvizit, sosyal medya profilleri yapılmalıdır. Kullanılan renkler, grafikler hepsi logoya uygun olmalı. Marka oluşturmanın temelinde Kurumsal Kimlik Tasarımı yatar.

Dikkatli bir pazarlama çalışmasıyla logonuz sadece ürünü almak için bile yeterli olabilir. İnsanlar sizin logonuzu gördüğünüzde “İşte bu marka ben bu markayı biliyorum ve güveniyorum.” diyerek ürünleri alabilirler. Yeter ki markalaşma sürecinde profesyonel bir ekiple çalışılsın. Eskiden sadece bir web sitesi yeterliyken günümüzde web sitelerinin sayısı arttığı için artık Kurumsal Kimlik Tasarımı her firma için gereklidir. Sizi diğer firmalardan ayıracak temel nokta Kurumsal Kimlik Tasarımı olacaktır.

 

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı