Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Kuru Temizleme Firmaları İçin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Trendi

Kuru Temizleme Firmaları İçin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Trendi

İsteğe bağlı hizmetler hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yemek söylemek, taksi çağırmak, marketten sipariş vermek için bile uygulamaları kullanıyoruz. Peki zamanımız yoksa ve kuru temizlemeye bir yığın çamaşır göndermemiz gerekiyorsa ne yapabiliriz? Kuru Temizleme Firmaları İçin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Trendi dünyada büyük ilgi görüyor. Neden bizim ülkemizde de kullanılmasın?

Kuru temizleme ve çamaşırhane hizmetleri popüler hale geldi, çünkü insanlar zamanlarını yıkama yerine önemli veya hoş aktivitelere ayırmaya başladılar. Bugün, sanayi gelişimini sürdürmekte ve girişimcilere önemli gelir getirmektedir. Özellikle yalnız yaşayanlar veya makinede yıkanamayacak hassas çamaşırlar için çoğu kişi kuru temizleme hizmetlerinden faydalanıyor. Daha fazla kişi de kuru temizleme veya ütü hizmetlerini kullanabilir ancak sıkıntı herkesin mahallesinde bir kuru temizleme firması olmaması ve insanların uzak bir yere çamaşırları götürüp getirmek istememesi. Bu yüzden Kuru Temizleme Firmaları İçin Mobil Uygulama Trendi büyük ilgi görüyor. İnsanlar tek tıkla hangi çamaşırlarını kuru temizlemeye vereceğini seçebiliyor, isterse ücreti uygulama üzerinden ödüyor ve çamaşırları kapıdan alınıp kapıya geri bırakılıyor.

 

İsteğe bağlı yeni başlangıç ​​sektörlerinde olduğu gibi, talep üzerine çamaşır sektörü son derece rekabetçi. Bununla birlikte, talep üzerine bir çamaşır yıkama hizmeti hazırlarken bazı önemli hususları dikkate alırsanız, işletmenizin gelişmesi için iyi bir şansınız var demektir. Bu yönler şunları içerir:

 • İş modeli
 • İşlevsellik
 • Hizmetin benzersiz özellikleri

Kuru Temizleme Firmaları İçin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Trendi

Talep üzerine çamaşır yıkama, kuru temizleme ve ütü hizmetlerinin üç nedeni

 

1) Kullanıcılar, akıllı telefondaki birkaç düğmeye dokunarak hoş olmayan bir işi yapmak yerine istedikleri, hoşlarına gittikleri bir işi yapabilirler. 

 

İsteğe bağlı çamaşırhane işletmelerinin tam çevrim yaklaşımı, müşterilerin elbiselerini alması ve temizlenmesi için seçme ve ödeme yapmalarını sağlar. Kuru temizleyicilerin uygulamalarında ve diğer çamaşırhane hizmetlerinde ekstra seçenekler koyarak insanların istediği kokuları seçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca organiki anti-alerjen gibi seçenekler de sunabilirsiniz.

 

2) Halihazırda bir kuru temizleme hizmetine sahip olan girişimciler için talep üzerine bir çamaşır yıkma hizmeti, mevcut işletmenizi ölçeklendirmenin mükemmel bir yoludur.

 

Geleneksel bir kuru temizleme işi, özel ekipmanlara ve işe alım personeline önemli mali yatırımlar gerektirir. Kullanıcılara çamaşır yıkamanın benzersiz tecrübesini veren talep üzerine bir çamaşır yıkama uygulaması oluşturarak bu maliyetlerin tümü azaltılabilir.

 

3) Eğer yatırımı karşılamak istemiyorsanız, altyapı yatırımları olmadan başarılı bir çamaşırhane hizmeti vermenizi sağlayacak bir platform modeli harikadır.

 

Son yıllarda talep üzerine çamaşırhane hizmetlerinin ortaya çıkması piyasadaki durumu değiştirmiştir. Bugün küre sıçrayarak gelişiyor. Örnek olması açısından işte bu alanda iyi gelirleri olan ve büyümeye devam eden yurt dışındaki bazı şirketler:

 

Talep üzerine çamaşır yıkama hizmetleri için iş modelleri

 

Talep üzerine çamaşır yıkama endüstrisindeki mevcut şirketler iki iş modelinden birini izlemektedir:

 • Yerinde
 • Pazar yeri (toplama modeli)

Bir çamaşırhaneniz varsa, ancak işinizi ölçeklendirmek için uğraşıyorsanız, yerinde model sizin için. Kullanıcıların uygun bir zamanda ve uygun bir fiyatta çamaşırların alınmasını ve elbiselerini teslim etmesini sağlayacak bir web sitesi ve bir uygulama oluşturabilirsiniz.

Pazar yeri modeli, kendi ekipmanına sahip olmayan yeni başlayan işletmeler için uygundur. Bu model, kullanıcıların farklı çamaşırhane hizmetlerine bağlanabilecekleri bir platform oluşturmayı içerir. İşlemler pazardaki operatör tarafından gerçekleştirilir. Bu operatör, platformla ortaklık kuran çamaşırhanelere teslimatı ayarlamak için kullanıcıların bulunduğu yerler ve tercihler hakkındaki verileri toplar. Şu şekilde anlatabiliriz: Siz sadece bir platform kuracaksınız tüm kuru temizlemeciler sizin platformunuza üye olacak ve kazandıkları her müşteri için size belli bir komisyon ödeyecekler.

Aşağıdaki tabloyu kullanarak bu iki iş modelini karşılaştırabilirsiniz:

 

Talep üzerine bir çamaşırhane nasıl çalışır?

 

Bir çamaşır yıkama uygulamasını nasıl geliştireceğinizi bilmek için, bu tür uygulamaların nasıl çalıştığını incelemek önemlidir:

 1. Sipariş. Bir web sitesi veya bir uygulama kullanarak, bir tüketici bir sipariş verir ve başlatma için uygun bir zaman çizelgesi verir.
 2. Al . Sipariş verildikten sonra bir süre içerisinde, bir teslimat ekibi giysileri alır, onları özel kaplara koyar ve çamaşırlara götürür. Halı yıkama sektöründe olduğu gibi.
 3. Çamaşırhane . Sipariş işlendikten sonra profesyonel bir personel giysileri yıkar, kurutur ve ütüler.
 4. Ayrılma . Kıyafetler hazır olduğunda, belirlenen bir zamanda müşteriye teslim edilir.

Gördüğünüz gibi, isteğe bağlı çamaşır yıkama hizmetleri ile kullanıcılar, birkaç tıklama ile monoton bir ev işlerini özgürlüğe dönüştürebilirler.

 

 

Talep üzerine çamaşır yıkama uygulaması nasıl yapılır?

 

Talep üzerine çamaşırhane hizmeti oluşturmak için bir müşteri uygulaması, bir teslimat uygulaması, bir çamaşır yıkama uygulaması ve bir yönetici paneli geliştirilmesi gerekir. Bu uygulamalar biraz farklıdır ancak sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için birlikte çalışmaktadır.

 

Müşteri uygulaması

 

Müşteri uygulaması, tam adı, adresi ve telefon numarası olan kişisel verileri içeren müşteri profillerini içerir. Müşteri uygulaması, kullanıcıların aşağıdakileri yapmasını sağlar:

 • Kayıt ol ve giriş yap
 • Hizmet türünü seçin ve ayrıntılar ekleyin (malzeme, kıyafet türü, deterjan tercihleri ​​vb.)
 • Karşılama ve bırakma planı yapın
 • Hizmetin maliyetini hesaplayın ve çevrimiçi ödeme yapın
 • Emirleri takip edin ve bildirimler alın
 • Sipariş geçmişini görüntüleme ve hizmeti gözden geçirme

 

Teslimat uygulaması

 

Bir müşteri bir sipariş çıkardığında teslimat uygulamasına gider. Bu uygulama içinde çalışanlar şunları yapabilir:

 • Talimatlar hakkında, tercih edilen toplama ve bırakma süreleri ile birlikte bilgi edinin
 • Siparişleri onayla
 • Harita üzerine yer ekleyin ve teslimat ve teslimatlar için uygun bir rota oluşturun
 • Teslimat için hazır olduğunda izleme ayarlayın ve bir siparişin durumunu değiştirin

 

Çamaşırhane uygulaması

 

Teslimat uygulaması çamaşırhane uygulamasına bağlı. Çamaşır Uygulamaya, sipariş numarası, hizmet türü (kuru temizleme ya da yıkama ve katı), bir sipariş tamamlandıktan vb malzemeleri, deterjan, dağıtım uygulaması için işlemleri döner kumanda ile ilgili ayrıntılar gibi bir düzen ile ilgili bilgileri içerir.

Tüm bu süreçler aşağıdakileri içeren yönetici paneli tarafından kontrol edilir:

 • Müşteri verileri
 • Sipariş Geçmişi
 • İstatistik ve analitik (gelir, olumlu ve olumsuz yorumlar, vb.)
 • Çalışanlarla ilgili veriler
 • Harita ve takvim görünümleri
 • gösterge paneli

 

Yönetici paneli, büyük bir veritabanı ve uygulamalar içindeki etkileşimleri yönetir.

 

Kısacası, talep üzerine çamaşırhane hizmetleri için hem Android uygulamaları hem de iOS uygulamaları kullanıcı dostu olmalı ve müşterilere rahat, hızlı bir hizmet ve gerekli verilere rahat erişime sahip işçiler sağlamalıdır.

 

Talep edilen çamaşır yıkama uygulamasını öne çıkaracak ne var?

İsteğe bağlı çamaşırhane hizmetleri, yeni kurulan işletmeler için cazip bir sektör haline gelecektir. Ülkemizde henüz bu alanda açık varken bu işe giren ilk firmalar avantajlı konuma geleceklerdir.

 

Uygulama özellikleri ve geliştirme süreci

 

1) Kullanıcılara önemli olayları hatırlatın

 

Yıkamaya ya da vakit geçirmekten hoşlanmayan insanlar, servisinizi her hafta ya da haftada birkaç kez kullanmaları gerekir. Uygulamanıza, kullanıcıların otomatik haftalık veya günlük alımları ve teslimatları ayarlamalarına yardımcı olacak bir özellik ekleyebilirsiniz. Bu özellik, kullanıcılara planlanan bu çamaşır makinesiyle ilgili hatırlatmalar yapabilir, böylece alım işlemini onaylayabilir veya reddedebilirler. Örneğin her cuma akşam teslim alıp her pazar sabahı iş haftasına hazır olması için teslim edebilirsiniz.

 

2)  Uygulamanıza benzersiz özellikler ekleyin

 

Uygulamanızda, başkalarından farklı hale getiren özellikler ekleyin. İsteğe bağlı bir çamaşır yıkama uygulamasında karşılaştığımız en ilginç özellik, bir giyim eşyası fotoğrafını çekebilme ve bir lekenin çamaşırlardan özel olarak dikkat edilmesi gereken yerleri vurgulama yeteneğidir. Ayrıca her siparişte bir puan kazanılabilir ve 500 puan toplanıldığında bir çamaşır ücretsiz temizlenebilir. Bunun gibi kampanyalar oluşturabilir, indirimler yapabilirsiniz.

 

İş süreci

 

1)  Uygulamayı çevre dostu yapın

Çamaşır sektöründe liderler çevre dostu deterjan kullanımını teşvik. Bu eğilime ayak uydurmanızı ve toksinsiz bir çamaşır yıkamanızı öneririz. Buna ek olarak, tüketicilere biyolojik olarak bozunabilir ambalajlama ve kokulu ve kokusuz temizlik arasından seçim yapma olanağı sunabilirsiniz. İnsanlar son zamanda organik olan her şeye ilgi duymaya başladı kendilerinin ve özellikle çocuklarının kıyafetlerini organik, zararsız deterjanlarla temizlenmesi hoşlarına gidecektir

 

2)  Özel tekliflerle yeni müşteriler çekin

Müşteriler edinmek onları korumak kadar zor. Yeni kullanıcıları düzenli müşterilere dönüştürmek için özel teklifler sunun. Örneğin, hizmetinizi kullanan her yeni müşteri için daha fazla sipariş veya hediye için indirim sağlayabilirsiniz.

 

3)  Uygulamanız aracılığıyla ek bakım sağlayın

Bazı isteğe bağlı çamaşırlar, müşterileri ile nasıl ilgilendiklerini gösteren küçük şeyleri teşvik eder: Ücretsiz düğme, ahşap askılar, giysiler için özel kılıflar ve çok daha fazlası. Hayallerinizi müşterilerinizi memnun etmek için kullanın.

4)  Hizmetinizi kullanıcılar için uygun hale getirin

Bir çok hizmet kıyafetleri ayırmaz ve kullanıcılardan onlara bunun için yapmalarını ister. Bununla birlikte, müşterilerinize maksimum konfor sağlamak için kıyafetleri ayırmanızı öneririz. Ayrıca, 24 saat boyunca  teslimatı ayarlamak daha iyi olacaktır sizi zorlayabilir ancak İstanbul’da birinin işten çıkıp eve dönmesi bazen akşam 9 veya 10’u bulabiliyor. Teslim pencereleri seçerseniz, bu zaman dilimlerinin mevcut ve potansiyel müşterilerinizin çoğunluğuna uygun olduğundan emin olun.

Talep üzerine çamaşır yıkama hizmetinin temel amacı, kullanıcılara tatmin edici bir müşteri deneyimi sunmaktır. Talep üzerine bir çamaşır yıkama hizmeti için bir uygulama, bu amaca ulaşmak için en iyi yoldur. Talep üzerine bir çamaşır yıkama uygulamasıyla, iş süreçlerini optimize edebilir, tam bir döngü yaklaşımını uygulayabilir, kullanıcılar için hızlı ve konforlu bir hizmet sunabilir ve işletmeniz için minimum altyapı maliyetleri ile ölçeklenebilirsiniz.

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Kuru Temizleme Firmaları İçin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Trendi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek