Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Küçük İşletmelerin Maliyetini Azaltmanın Yolları

Küçük İşletmelerin Maliyetini Azaltmanın Yolları

Küçük işletmenizdeki masrafları azaltmak ve size zamanla daha az para harcatacak süreçler oluşturmak için çok çaba harcamak veya çok zaman harcamak zorunda değilsiniz. Bu çoğunlukla işletmeniz için ayırdığınız harcamaları nasıl kullanacağınıza karar vermekle ilgilidir. Küçük İşletmelerin Maliyetini Azaltmanın Yolları ile daha az harcayarak işletmenizi daha iyi hale getirebilirsiniz.

Küçük İşletmelerin Maliyetini Azaltmanın Yolları

Teknolojiyi Kullanın

Konferans çağrısı yapan büyük iş adamları grubu

Teknoloji, tasarruf etmemize ve işletmelerimizi beş yıl önce mümkün olmayan yollarla ilerletmemize izin veriyor. Telekonferans hizmetleri ve online ödeme hizmetleri, açık kaynak yazılım ve uzaktan masaüstü uygulamalarını yaparak bu teknolojiler ile işletme maliyetlerini azaltabilirsiniz.

Sabit hattınızı kapatın

Geleneksel telefon hatları pahalı ve bazen gereksiz iş maliyeti olabilir. Geleneksel sabit hat yerine cep telefonu ve sanal telefon hatlarını kullanmayı seçen küçük işletmeler sahipleri, işletme maliyetlerini azaltabilir.

Kağıt kullanmayın

Kağıt, mürekkep, posta sarf malzemeleri ve posta masrafları zaman zaman çok düşük gibi görünebilir ancak zamanla büyük bir iş masrafına neden olabilir. Kesinlikle gerekmedikçe kağıt basmadan, dijital bir fatura ve fatura ödeme sistemine geçiş yapmak ve önemli belgeleri bir dosya dolabı yerine bilgisayarınıza göndermek, en yaygın yinelenen iş maliyetlerinden bazılarını azaltmanıza yardımcı olabilir.

İşinizi Çevrimiçi Pazarlamaya Başlayın

İnternet pazarlamacılığına henüz başlamadıysanız, hızlı tempolu, yüksek sonuç veren, düşük maliyetli pazarlama potansiyelini kaçırırsınız. Bir iş wp_betawppostsu, sosyal medya pazarlaması veya diğer çevrimiçi reklamcılık ile buna başlayabilir ve çok az maliyet ile daha fazla kazanabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçlarını Azaltın

İş masraflarınızı işletme kredi kartınıza yükleyerek acil işletme masraflarınızı azaltabilirsiniz, ancak faiz oranları ve muhtemel ücretlerle, işletme maliyetlerinizi uzun vadede azaltmak için etkili bir yol değildir. Kredi kartı borcunuzu azaltmak işletme maliyetlerinizi azaltmanın hızlı ve kolay bir yolu değil, ancak işletmenizin uzun vadede daha sağlıklı olmasını sağlamanın akıllı bir yoludur.

Bir İşletme Bütçesi Oluşturun ve Bağlayın

Bütçeleme, iş masraflarının azalması ile birlikte ele alınır çünkü her ay gelip giden paranın net bir fikri olmadan akıllı finansal kararlar vermek mümkün değildir. Günlük olarak kullandığınız bir işletme bütçesi, işletme maliyetlerinizi etkili bir şekilde azaltmak için güçlü bir araç olabilir.

 

İşletmenin Alternatif Bir Yerini Keşfedin

Fiziksel bir işyerine sahip olmakla birlikte giderler muazzam olabilir ve çoğu durumda bu kaçınılmazdır. Ancak, bir ofise sahip olmak zorunda değilseniz, perakende satış yerinizi küçültmek, bir iş arkadaşı anlaşması yapmak veya işinizi evden eve çeviren bir iş haline dönüştürmek ve çalışanların telekomünikasyon işlemlerini gerçekleştirmek yoluyla işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Yazılım

Her gün kaç tane uygulama kullanıyorsunuz? Muhtemelen bilgisayarınızda şu ana kadar hiç kullanmadığınız veya nadiren kullandığınız birkaç uygulama var. Yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan yazılımı satın alarak ve diğer uygulamaları satın alma maliyetinden kaçınarak ve yazılımın güncel kalması için gerekli olan yükseltme ücretlerini düşürerek işletme maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Yenilenmiş Aletleri satın al

Yepyeni, perakende fiyatlı ekipman satın almak büyük bir işletme maliyetidir. Maliyeti , yepyeni çeşitlilik kadar iyi fakat imalatçılar tarafından indirimli fiyata sunulan, yenilenmiş mobilya ve ekipman satın alarak azaltabilirsiniz.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Küçük İşletmelerin Maliyetini Azaltmanın Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek