Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları

Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları

Küçük işletme web siteniz dijital pazarlama çabalarının kalbi olmalıdır. Harika bir web sitesi güçlü bir araçtır ancak doğru oluşturulmazsa ve doğru şekilde muhafaza edilmezse, web sitenizden istediğiniz verimi alamazsınız. Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları ile web sitenizi en verimli şekilde kullanmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Küçük işletme web sitelerinin bazı yaygın tuzaklarından kaçınmak için web sitesi tasarımıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları

Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları 1.
SEO’yu anlayın

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, Google gibi arama motorlarının onaylayacağı şekilde bir web sitesi tasarlama sürecidir. Bu, sitenizin başarısı için kesinlikle kritik bir şeydir , çünkü arama motorları onu sevmez veya anlamazsa sonuçlarında göstermeyeceksiniz trafikte büyük kayıplarınız olacaktır.

İyi SEO doğru türde ziyaretçi çekmek için yardımcı olur yani müşterilere dönüşebilir olanları. Sonuçta, sizinle iş yapmazlarsa web sitenize gelmelerinin bir anlamı da olmayacaktır. 

Temel bilgilerin tamamı , SEO’yu etkileyebilecek çok şey üzerinde duran bu bilgilendirici belgede bulunur. İlk bakışta çok şey gibi görünüyor ama bu öğelerin çoğunun yalnızca bir kez ele alınması gerekiyor ve hepsi daha potansiyel müşterilere çekmenize yardımcı olacak.

2) Web sitenizi bir hedefe odaklı tutun

Burası, birçok küçük işletme web sitesinin bulunduğu yerdir. Bazen, sadece bir şekilde okuyucuları alıcı olmaya ikna edeceklerini düşünerek hareket eden web siteleri var . Söylemeye gerek yok, bu işe yaramıyor. Web sitenizin her bir kısmı, okuyucuları bir takım harekete geçirmeye odaklanarak hedef odaklı olmalıdır.

Bunun en büyük kısmı, kullanıcıyı, kataloğunuzu incelemek, bir ürün sipariş etmek veya bülteninize kaydolmak gibi bazı işlemler yapmasını yönlendiren harekete geçiricidir.
Farklı şirketler kendi web siteleri ile farklı şeyler yapmak istiyorlar, bu nedenle her zaman tüm şirketler için mükemmel bir harekete geçirici mesaj yok. Kendi ihtiyaçlarınızı ve müşterilerin bir şey yazmadan önce ne yapmak istediklerini göz önüne almanız gerekir.

 

3) Her sayfada iletişim bilgilerinizi ve adresinizi belirtin

Kişilerin sizi istediğiniz zaman kolayca bulabilmeleri için iletişim bilgilerinize erişilebilir olmalıdır.
Yerleştirebileceğiniz üç önemli yer var:

  • Sayfanın sağ üst köşesinde bir yerde ‘İletişim’ veya ‘Bize Ulaşın’ düğmesi olmalıdır. Yerleştirmek için en yaygın yer, başlık çubuğunuzun en sağ tarafındadır.
  • Hakkında sayfanızda bir bağlantı olmalı. Sahip olduğunuz ‘Hakkında Ulaşın’ düğmeleri altında kişi bilgilerine. Kullanıcılar, çoğu zaman, sizin hakkınızdaki bilgilere bakıyorlarsa bu bilgileri bulmayı umarlar.
  • İletişim bilgileri her sayfanın alt kısmında bulunmalıdır. Bu durumda, genellikle sol alttaki diğer temel gezinme düğmeleriyle bulunur. Ayrıca, sağ alt köşedeki sokak adresi, telefon numarası ve e-posta gibi tam iletişim bilgilerine sahip olmak da sıklıkla görülmektedir.
4) Web sitenizin duyarlı (responsive) tasarım kullandığından emin olun

Duyarlı bir tasarıma sahip olmak, web sitenizin kendisini, masaüstü bilgisayarlardan avuçiçi akıllı telefonlara kadar farklı cihazlarda iyi bir performans sergilemek üzere yapılandırabileceği anlamına gelir.

Aslında, web sitenizi sıfırdan kodlamıyorsanız , o da zaten duyarlı olabilir – ancak bu otomatik olarak iyi görüneceği anlamına gelmez. Tasarımın çeşitli platformlarda test edilmesi ve her zaman iyi görünmesini sağlamak önemlidir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi İpuçları için yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek