Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Küçük İşletmeler İçin SEO

Küçük İşletmeler İçin SEO

Birçok küçük işletme SEO konusunu düşünmüyor. SEO’nun sadece büyük şirketler için olduğunu düşünüyorlar ve bu düşünceden dolayı küçük işletmeler düşündülerinden daha az kazanacaklar. Aslında sanılanın aksine SEO kullanarak küçük işletmeler büyük işletmelere oranla çok daha fazla kazanç sağlayabilirler. Bu yüzden Küçük İşletmeler İçin SEO yapan ajanslarla iletişime geçerek işletmeniz için neler yapabilecekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Neden küçük işletmeler SEO yapmalı?

Görünürlüğü artırır:
Fark edilmek için para ödemek yerine, bir arama motorunda sıralanarak ücretsiz web trafiği elde edebilirsiniz. Bu ücretsiz trafik alma yöntemi organik trafik olarak da bilinir. Ancak, herhangi bir arama motoru listesinin ilk sayfasında olmak için en iyi içerik ve web sayfası düzenine ihtiyacınız olacak. Tanıtım almanın en uygun maliyetli yoludur.

Çevrimiçi varlık 
Yerel işletme çevrimiçi varlığa ihtiyaç duyar. İşleriyle ilgili kelimeleri yaymak ve daha fazla müşteri edinmek için internette öne çıkmaları gerekiyor. Çevrenizdeki insanlar sizinle benzer servisler için çevrimiçi arama yapacaklardır. İyi bir SEO’unuz varsa, öncelikle aramalarını başlatmanız gerekir. Böylece müşterileriniz olabilecek yerel insanlar arasında tanıdık olacaksınız. Herhangi bir iş için herhangi bir müşterinin %80’inden fazlası onları çevrimiçi buluyordu. Ancak, bir web sitesine sahip olmak pek çok insanın arama motoru listelerinin ikinci sayfasını geçmemesi nedeniyle yapmayacaktır. Fark edilmek için ilk sayfada olmanız gerekir. İşte bu yüzden Küçük İşletmeler İçin SEO gereklidir. SEO’nun herhangi bir işletme için yeterli olduğunu söyleyemeyiz. SEO ile kombine edildiğinde iyi sonuçlar veren ek çevrimiçi pazarlama stratejilerine ihtiyaç olacaktır.

Uygun maliyetli 
Şimdiye kadar, tüm tanıtım taktikleri arasında SEO en uygun maliyetlidir. Daha az yatırım yapacağınız ve yatırdığınız her kuruştan kar elde edeceğiniz bir yöntemdir. SEO teknolojisi, ister küçük ölçekli isterse büyük ölçekli olsun, herhangi bir işletmenin kullanabileceği en uygun maliyetli araçtır. Ayrıca, doğru şekilde yapılırsa, SEO küçük ölçekli işletmelere sürekli olarak etkili sonuçlar sunacaktır. Sadece uygun değil, SEO da kendi bütçe ve ihtiyaçlarına göre özelleştirmek kolaydır.

Yeni müşteriler 
Eski müşterileriniz güvenilir ve çok sayıda olabilir, ancak yeni müşterileri çekmek istiyorsanız SEO’nun yardımını almak zorunda kalacaksınız. Boyutu ne olursa olsun herhangi bir iş, müşteri tabanını arttırmayı ve çeşitlendirmeyi düşünmelidir. SEO uygularsanız, işletmeniz kitleyi müşteriye dönüştürecek sıralamasında artış görecektir. SEO aracılığıyla, küçük işletmenizle alakalı belirli anahtar kelimeleri arayan belirli tüketici kitlelerini de hedefleyebilirsiniz.

Marka bilinirliği 
SEO, diğerlerinden daha yüksek sesle duyulacak olan marka bilinirliğinin güçlü bir sesidir. Marka bilinirliği, arama motorlarınızdaki sıralamalarınızla doğrudan orantılıdır. Çalışmalar, görüntüleyenlerin sonuç listesinde yüksek sırada yer alan markalara güven duyduğunu gösteriyor.
Ve bu yüzden Küçük İşletmeler İçin SEO önemlidir.

Medanis Bilişim AŞ 14 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

SEO hizmetleri için bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Küçük İşletmeler İçin SEO yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı