Logo

İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Tatil Videosu Nasıl Oluşturulur?


paylaş
İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Tatil Videosu Nasıl Oluşturulur?

Özellikle küçük işletmelerin işlerinin azaldığı yaz dönemi geldi neden bu zamanı müşterilerinizin ilgisini çekecek farklı şeyler yaparak geçirmeyesiniz? Yazın kendinizi hatırlatmak için e-postalar gönderebilir, kısa mesajlar atabilirsiniz ancak neden bu yaz farklı bir şey deneyerek bir video çekerek viral bir reklam uygulaması denemiyorsunuz? Belki video tahmininizden daha çok beğenilir ve yüz binlerce izlenme oranına ulaşan viral reklamlardan birisine dönüşür. Peki, İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Tatil Videosu Nasıl Oluşturulur?

Video çekmek ve düzenlemek karışık gibi görünebilir ancak vereceğimiz ipuçları ve araçlarla çok basit şekilde kendi videonuz oluşturabilirsiniz.  Videolar son derece ilgi çekici, paylaşımı kolay ve insanların alma duygularını harekete geçiriyorlar. Küçük işletmeleriniz için bir tatil videosu hazırlamak eğlenceli olabilir ve size beş basit adımda nasıl yapılacağını göstereceğiz.

İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Tatil Videosu Nasıl Oluşturulur?

Mesajınızı seçin

Her şeyden önce, neden şenlikli ve dikkat çekici bir video çekmek istediğinizi belirleyin. Bu teşekkür mesajı mı? Yoksa insanlara güze bir yaz geçirmelerini mi söyleyeceksiniz? Veya müşterilerinize onları düşündüğünüzü bildirmek için belki de genel bir sezon tebrik notu. Hangi konuda video hazırlayacağınıza karar verin ve mesajın sadece videonun tamamında tutarlı bir şekilde iletildiğinden emin olun.

Mesajınızın işlenişi başka bir husustur. Hafifçe havalı ve eğlenceli mi olacak yoksa daha kurumsal mı olacak? Kitlenden farklı kişilerin esprilere veya değişik duygulara nasıl tepki vereceğinden emin değilseniz, kurumsal ses tonunuz güvenli bir seçimdir.

Fotoğraf ve video çekin

Çalışanlarınızın fotoğraflarını ve yılın önemli olaylarını veya başarılarını toplayın. Bu görüntüler videonuzun içeriği haline gelecektir. Alternatif olarak, ekibinizin kısa video kliplerini dinleyenlerinize neşeli bir tatil sezonu dileyebilirsiniz hatta bayram öncesiyse bayramlarını kutlayabilirsiniz, aileleriyle neşe içinde geçirdikleri bir bayram videosu ilgi çekici olabilir. Kendi ailenizi düşünün her bayram mutlaka yaşadığınız komik veya duygusal bir anı vardır neden bunu çalışanlarınızla canlandırmıyorsunuz?

Bu etkileşimler, tatil videonuzu oluşturmak için birlikte kesilebilir ve fotoğraflarla birleştirilebilir. İş karakterinizi göstermek için bu klipleri kullanın ! Aile temelli bir işletmeyseniz, geçmişten bugüne işletmenin fotoğrafları, işletmeyi ilk açan örneğin dedenizin fotoğraflarını kullanabilirsiniz.

Eğlenmekten çekinmeyin, çok absürt şeyler yapmadığınız sürece bu kurumsallığınıza zarar vermeyecektir. İnsanlar artık her şeyde eğlenmek istiyorlar bunu onlara verin ki videonuzu tandıklarıyla paylaşsınlar.

Tema stili ve müzik seçin

Artık video içeriğiniz var, şimdi yetenek eklemenin tam zamanı. Videonuzun markaya uygun olması gerekir, ancak tatil girişimleri genellikle marka standartlarına uyma konusunda daha yumuşaktır. Hem marka hem de mesajla ilgili bir tema seçin. Arka plan müziği, çekici bir videonun önemli bir parçasıdır. Çekimlerinize hayat ve boyut katar.

Geçen yıl, LivingSocial'ın tatil videoları, insanların şimdiye kadar aldığı veya verdiği en iyi hediye etrafında toplandı. Açıkça bir tatil endişesi var, ancak LivingSocial'ın insanları nasıl önemsediği ve herkese her yerde en iyi hediye seçeneklerini sunma konusunda güçlü bir mesaj gönderiyor. Videonuzu, müziğinizi ve mesajlaşmayı nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız harika bir ilham kaynağıdır.

Yazı ekleyin

Videonuzun başında ve sonundaki metni dahil etmek, sesi ayarlamak için iyi bir yoldur. Videonun başında, metninizin işletme adınızı veya logonuzu içermesi ve izleyicinin izlemesi gereken şey hakkında kısa bir bilgi vermesi gerekir.

Video metninizin sonunda, klibi yuvarlamak ve amaçladığınız mesajı özetlemek için çaba gösterin. Bu seneki sadakatiniz için teşekkür ederiz ve bu nedenle her zaman size teşekkürlerimizi iletiyoruz. Birlikte yeni bir bayram dönemini bekliyoruz "veya" Tatillerinizin aşk, kahkahalar ve sevinç dolu geçtiğini umuyoruz! "

Videolarınızı kitlelere göndermeden önce her zaman olduğu gibi metninizi üç kez kontrol edin. Yanlış yazılmış bir kelimenin veya gramer hatasının, bir tatil mesajının tüm değerini nasıl düşürebileceği şaşırtıcıdır.

Videonuzu gönderin!

Video tamamlandıktan sonra, artık insanların gelen kutularına almanın zamanı geldi. Kişinin bu iletişimi neden aldığını açıklayan e-posta iletisine birkaç cümle yazın. Aşırıya kaçmak zorunda değilsiniz, ancak noktaları birbirine bağlayarak kullanıcıların videolarda neler olduğunu tahmin etmesine gerek yoktur. En yüksek açık ve görüntüleme oranlarını sağlamak için e-posta adresiniz de çekici ve mevsimsel olmalıdır.

Kaynaklar

Video düzenleme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiren bazı araçlar var. Çoğu video temaları, müzik seçimleri ve kapsamlı efektler sunar. Teknolojide acemi iseniz veya çok zamanınız yoksa bu araçlar tam size göre:

İnanılmaz kişiselleştirilmiş bir tatil videosu yapılmayı bekliyor! Video, alıcılara doğrudan mutluluk, takdir ve sevinç sunmanıza olanak tanıyan güçlü bir iletişim aracıdır. Herkes, özellikle tatil mevsiminde bu duyguları hissetmekten hoşlanır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama, Logo Tasarımı, kurumsal kimlik oluşturma konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Sizce bir işletme tatil videolarında neler anlatabilir? Farklı fikirlerinizi İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Tatil Videosu Nasıl Oluşturulur? yazımıza yorum bırakarak paylaşabilirsiniz. 

Etiketler: reklam video oluşturma reklam videosu oluşturma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar