Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İşletmeler İçin Web Tasarımı ve Sosyal Medyanın Önemi

İşletmeler İçin Web Tasarımı ve Sosyal Medyanın Önemi

Günümüzde sosyal medyanın işletmeler ve web tasarımları için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Herhangi bir işin başarılı olabilmesi için bir sosyal medya stratejisi oluşturmak zorunludur. Stratejinin bir kısmı web sitesi tasarımını içermelidir. Tasarım stilleri ve teknolojileri yıllar içinde büyük bir evrim geçirdi ve şimdi sosyal medya ile birlikte yol alıyor. İşletmeler İçin Web Tasarımı ve Sosyal Medyanın Önemi düşündüğünüzden de fazla.

Sosyal Medyanın Web Tasarımı Üzerindeki Etkileri

İnternetteki her sayfanın bir Facebook “Like” butonu ya da Twitter “Follow” butonunun yanı sıra içeriği başkalarıyla paylaşma seçeneği bulunmaktadır. Bu düğmeler olmadan tasarım veya düzen tamamlanmaz. Aynı şekilde, Facebook, Twitter, Reddit, LinkedIn vb. Gibi sosyal medya kanallarındaki her işletme profili, şirketin ana sayfasına veya resmi wp_betawppostsuna bir bağlantıya sahiptir.

Sosyal Medya Profil Tasarımları

Sosyal medya sayfalarının tasarımı, resmi ana sayfa için web sayfası tasarımı kadar önemlidir. Günümüzde internetin etkileşimli bir pazar olduğu söylenebilir. Kendinizi ve şirketinizi web sitenizin yanı sıra sosyal medya platformları aracılığıyla tüketicilerin önünde sunmak istediğinizi düşünün.

Örneğin, Twitter ve Google+ sayfalarınızda, işletmenizi temsil eden bir tasarım kullanmak isteyeceksiniz. İdeal olarak, sosyal medya profilleriniz için web sitenizle aynı düzen ve tasarım şemasını kullanmanız gerekir. Her şey mükemmel birleşmelidir.

Görüntülerin Kullanımı

Sosyal medya aracılığıyla müşterilerle etkileşim kurmak için doğru resimleri kullanmanız gerekecek. Sonuçta bir resim binlerce sözcükten daha etkilidir. Ucuz stok fotoğraflarını kullanmayın, kişiliğinizi gösteren mükemmel, yüksek kalitede bir görüntü koymanız gerekli. Kullandığınız diğer tüm fotoğraflar işletmenizin neyle ilgili olduğunu göstermelidir. Bir web tasarımcısı, resimlerin nereye yerleşeceğini ve sosyal medya platformlarının çeşitli gereksinimlerini karşılamak için nasıl yeniden boyutlandırılacaklarını belirlemenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, çok fazla resim kullanmayın, profillerinizin karışık görünmesini istemezsiniz. Beyaz boşluk da önemlidir.

Sosyal Medya Reklamları Tasarımları

Milyarlarca insanın Facebook ve Twitter gibi sitelerde profilleri var. Pazarlama yapmak için çok insan var! Reklamlarınızı görebilecek potansiyel müşterileri düşünün. Bu nedenle pek çok şirket hedeflenen demografiye ulaşmak için bu platformları bir araç olarak kullanmaktadır.

Dışarıdaki diğer işletmelerle rekabet etmek isterseniz dikkat çekici ve çekici reklamlar tasarlamanız gerekir. Hangi renklerin kullanılacağını, muhtemel memeleri, ebatları, stili, vb. dikkatle düşünün.

Etkileşimli Tasarımın Önemi

Yalnızca bir sosyal medya profilini atıp onu unutabilirsiniz. Bunu düzenli olarak güncellemelisiniz ve en önemlisi bunu insanlarla etkileşimde bulunmanın bir yolu olarak kullanmalısınız. Etkileşimli web tasarımı, web sitesinin kendisi ile değil, sosyal medyayla da bir zorunluluktur. İnsanları sizinle bilgi paylaşmaya, soru sormaya, yorum yapmaya, anketlere cevap vermeye vb. teşvik edin.

Web tasarımı yakın zamanda herhangi bir yere gitmiyor. Her zaman önemlidir ve daima olacaktır. Bununla birlikte, şirketler sosyal medya profilleri yoluyla izleyicileri etkilemek ve etkileşimde bulunmak için daha fazla yol bulduklarından, gelişmeye devam edecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İşletmeler İçin Web Tasarımı ve Sosyal Medyanın Önemi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek