Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
iPhone Yazılımı Yapan Firmalar

iPhone Yazılımı Yapan Firmalar

iPhone Yazılımı Yapan Firmalar ile çalışmadan önce temel bazı kavramları öğrenmek isteyebilirsiniz. iPhone Yazılımı Yapan Firmalar ile çalışmak istiyorsanız Medanis Bilişim AŞ ile iletişim kurarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

IOS ne anlama geliyor?

Temel olarak, iOS, ‘iPhone OS’ veya ‘iPhone İşletim Sistemi’ söylemenin kısaltılmış bir bir yoludur.

IOS nedir?

IOS Apple’ın mobil cihazları, yani iPhone ve iPad’ler için yapılmış bir işletim sistemidir. Apple telefonunuzla veya tabletinizle etkileşime girmenizi sağlayan ana yazılımdır. iPhone Yazılımı Yapan Firmalar ile çalışarak bu işletim sistemine uygun mobil uygulamalara sahip olabilirsiniz.

Telefonunuzun veya tabletinizin kilit ekranı ve masaüstleri biçiminde, cihazınızı açtığınızda gördüğünüz ilk şey, IOS’tur. iPhone’unuza veya iPad’inizin ayarlar menüsüne girdiğinizde, işletim sistemi tarafından da kontrol edilir. Buradan cihazın donanım ayarlarını yapabilir, Bluetooth ve WiFi gibi özellikleri devreye sokabilir veya kapatabilir veya ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Temel olarak, IOS ayrıca App Store’dan indirdiğiniz tüm uygulamaları çalıştırmanıza izin verir. Uygulamalarınız çalışıyorken, iOS, cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için iPhone’unuzu veya iPad’inizin belleğini yöneten tüm zor işi yapar.

IOS, Android ile nasıl karşılaştırılır?

Android, IOS gibi başka bir mobil işletim sistemidir ancak Android, Google tarafından tasarlanmıştır ve Samsung’un Galaxy S7 , Sony Xperia X , Moto G4 ve Google’ın kendi Nexus 6P ve Nexus 5X telefonları gibi popüler rakip telefonlarda çalışır. iPhone Yazılımı Yapan Firmalar ayrıca Android uyumlu uygulamalar ve yazılımlar da yapabilirler.

 

IOS hangi uygulamaları çalıştırıyor ve yeni IOS uygulamalarını nasıl indirebiliriz?

Apple’ın App Store’dan herhangi bir IOS cihazına uygulamalar indirebilirsiniz. iPhone’unuzda veya iPad’inizdeki ‘App Store’ simgesine dokunmanız ve daha sonra ihtiyacınız olanı bulmak için arama işlevini kullanarak mağazaya göz atmanız yeterlidir. iPhone Yazılımı Yapan Firmalar tarafından yapılan bazı uygulamalar ücretsizdir.

IOS 10 nedir?

Apple her sene yeni özellikler eklemek ve daha iyi hale getirmek için IOS’u güncelleştirir. Her bir güncelleme yeni bir numara ile etiketlendiğinden, iPhone’unuzun veya iPad’inizin hangi sürümü kullandığınızı ve Apple cihazınızı güncellemeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek kolaydır.

 

Apple genellikle küçük hataları ve güvenlik kusurlarını ortadan kaldırmak ve yeni özellikler eklemek için düzenli olarak IOS’u güncelleştirir. Varsayılan olarak, bu güncellemelerden biri kullanılabilir olduğunda iPhone’unuz veya iPad’iniz otomatik olarak sizi rahatsız edecektir. Bununla birlikte, bir güncellemenin indirmeye hazır olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

iPhone’umu veya iPad’i iOS’un en son sürümüne nasıl güncelleyebilirim?

Apple cihazınız bir IOS güncellemesi ne zaman karşıdan yüklenebilir ve size bir pop-up mesajıyla (çevrimiçi olmasına rağmen, bunun gerçekleşmesi için internete bağlı olmakla birlikte) bilgi verebilir.

Bir açılır pencere mesajı görmediyseniz ve iPhone’unuz veya iPad’iniz için bir IOS güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, önce ayarlara gidin ve sonra General’i ve ardından Software Update’i takip edin.

iPhone Yazılımı Yapan Firmalar Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. iPhone Yazılımı Yapan Firmalar için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

iPhone Yazılımı Yapan Firmalar yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir