Logo

İnternet Sitesi Oluşturma


paylaş
İnternet Sitesi Oluşturma

Web sitesine duyulan ihtiyaç arttıkça İnternet Sitesi Oluşturma şirketlerinin sayısı da artıyor. Online İnternet Sitesi Oluşturma şirketlerinin teknik yetenekleri hızla gelişiyor ancak yine de kendi sınırlamaları var.

Çoğu İnternet Sitesi Oluşturma ajansı bilgi görüntülemek için kullanılan küçük katalog tipi web sitelerinin oluşturulmasında iyi performans gösterirler, ancak çoğu işletme tarafından talep edilen işlevsellikten genellikle yetersiz kalabilirler. Herhangi bir işletme için yalnızca örgütsel gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp müşterinin ihtiyaçlarını da karşılayan bir web sitesinin bulunması şarttır. Profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesinin olmasının avantajlarından bazılarına göz atalım.

Tasarım, Markalaşma ve Özelleştirme

Profesyonel bir İnternet Sitesi Oluşturma tasarımcısı kullanmak, beklentilerinizi ve gereksinimlerinizi karşılayacak bir ürün almanızı sağlar. Web tasarımcısı, hem teknik hem de pazarlama açısından çalıştığı ispatlanmış en iyi süreçler ve protokoller konusunda deneyim ve bilgiye sahip olacaktır. Ayrıca, işletmenizin markalaştırılması ve bu temanın tüm web tabanlı çözümlerinizde nasıl taşınacağı konusunda deneyim sahibi olacaklardır. Ayrıca, engellenmemiş veya şablon tasarımları birçok çevrimiçi web sitesi geliştirme şirketlerinde bulunan sınırlı değil, ancak herhangi bir iş gereksinimi için kesin çözüm sağlayabilir. En son teknolojileri nerede bulacaklarını ve bu teknolojilerin mevcut yeteneklerinin kapsamını bilmek deneyiminden daha verimli bir şekilde çözümler üretebileceklerdir.

Artan Arama Motoru Görüşü

Özel bir İnternet Sitesi Oluşturma tasarımına sahip olmak, rakiplerinin üzerinde bir iş artışının başını ve omuzlarını görecektir. Ancak, bulabilecekleri tek kişi mevcut müşterilerse mükemmel bir şekilde tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak çok az fayda sağlıyor. Profesyonel bir web tasarımcısı, arama motoru dostu olan ve arama motorlarının görmek hoşuna giden gerekli tüm meta verilerini uygulayan zengin ve temiz kodlar oluşturma tecrübesine sahiptir. Arama Motorları ayrıca yüklemesi hızlı olan web sitelerinin sıralamasını yapmaktan hoşlanır ve temiz, verimli ve gereksiz bilgilerle aşırı yüklenmeyenleri tercih eder.

Bakım, Hatalar ve Uyumluluk

Profesyonel bir İnternet Sitesi Oluşturma tasarımcısı, web sitesi sahiplerinin web sitelerinin işlevselliğini ve gelecekteki pazarlama gereksinimlerini korumalarını sağlayan Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) sistemlerini oluşturma konusunda ustalık sahibi olacaklar. Ayrıca, Hosting Şirketindeki sunucu yazılımındaki değişiklikler gibi teknik konularda yardımcı olmak için hazır bulunacaklardır; ayrıca olası herhangi bir kesintiyi en aza indirgemek için gerekli yedekleme hizmetleri de sunacaklardır. Web sitesinde kodlamada bulunan hatalar kolayca ele alınabilir ve teknolojilerin web sitesinin ömrü boyunca değişmesi durumunda katılabilir.

Daha fazla göz atma aracının kullanıma sunulmasıyla birlikte, web sitelerinin, kullanıcıların web sitelerini görüntüleme biçimlerini değiştirmesini sağlamak önemlidir. Teknolojideki sürekli gelişme, web sitelerini farklı şekillerde izleyen insan sayısını artırıyor. Bir web sitesinin herhangi bir ortamda açıkça görünür ve işlevsel olabilmesi önemlidir. Çapraz uyumluluk önemli bir diğer konudur. Profesyonel İnternet Sitesi Oluşturma geliştiricileri, mevcut çok sayıda tarayıcı ve pazara giren en son teknolojilerle oluşturulan sorunların nasıl çözüleceğini bilir.

Profesyonel olarak tasarlanmış bir İnternet Sitesi Oluşturma pek çok avantaja sahiptir ve artan güven, daha yüksek gelirler ve önemli ilk izlenim yaratan bir işi teşvik edecektir. İnternet Sitesi Oluşturma bir işletmenin içine girmiş bir penceredir ve bir işletmenin sunması gereken avantajları vitrinde göstermelidir. Web sitenizin tasarım ihtiyaçlarını tartışmak isterseniz Meltem Technology, önerilerini sunmaktan ve tüm gereksinimlerinizi karşılayan web tabanlı bir çözüm bulmaktan memnuniyet duyacaktır.

Birçoğu için harika bir web sitesi oluşturmanın en zor yönlerinden biri metni yazıp web sayfalarını doldurmaktır.

Aslında düşünüldüğü kadar zor değildir ve birkaç basit talimatları izleyerek sıradan bir web sitesi mükemmel bir web sitesine dönüşebilir! Hatırlamak zorunda olduğumuz, pek çok durumda, 'daha az' 'daha' ve yalnızca okuyucuların hayal gücünü yakalamak ve başka yerlere bakmalarını önlemek için kısa bir zamana sahipsiniz.

Ana Sayfanız, tek tek tüm web sitenizin en önemli sayfasıdır ve ilk izlenim yaratma ve okuyucuyu meşgul etme şansınızdır. Verilen bir Ana Sayfa, web sitenizin kalan kısmının değerini çarpıtır ve sıklıkla bir müşteri kazanma ya da bir rakibe kaybetme arasındaki fark olabilir.

Sayfa görsel olarak çekici olmalı ve işletmeniz, ürün veya hizmetiniz hakkında verebileceğiniz en önemli iletiyi içermelidir.

İşte İnternet Sitesi Oluşturma çalışmasında iyi bir Ana Sayfanın en önemli unsurlarından bazıları:
 • Tasarım İle Görsel Temyiz Sağlayın
 • Okuyucuların Nelere İhtiyacını Bulmalarına Yardımcı Olun
 • Okuyucunun Temel Avantajlarını Vurgulayın
 • Onlara Getirdiklerinize Odaklanın
 • Kısa ve Özenli Paragraf Yaz
 • İlgili ve Anlamlı Grafikleri Kullan

 

Ana Sayfa, müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandığında, Hakkımızda Sayfası, kendinizi bir iş olarak tanıtmak için bir fırsattır. Becerilerini duyurmaktan özgür olduğunuz, mükemmel bir hizmet veya ürün sunmanızın neye nasibini veren şeyin tecrübe edildiği ve açıklandığı bir yer. Hakkımızda sayfası size okuyucuların sizin ve işiniz hakkında daha fazla bilgi vermesine yardımcı olmanızı ve verdiğiniz hizmetin beceri ve düzeyini takdir etmesini sağlayacaktır. İnternet Sitesi Oluşturma çalışmanızda kendinizin veya işinizin hayat öyküsünü yazmaktan uzak durmamak, ancak 2-3 paragrafta ana noktaları ele almanız ve şunları içermesi önemlidir:

 • İş Dünyası ve Endüstrisinin Kısa Tanımı
 • İşletmenin Konumu
 • İşletmenin Sunduğu Hizmetler veya Ürünler
 • İş Deneyimi ve Beceri Seviyesi
 • İşletmenin Misyonu ve Nasıl Başarılı Olduğu

 

İnternet Sitesi Oluşturma çalışmasında Hizmetler veya Ürünler sayfası, bir web sitesi bilgilerinin çoğunun tutulduğu sayfadır. Okuyucular, kendileri için uygun bir ürün veya hizmet seçmelerine yardımcı olmak için betimleme bilgilerini takdir. İyi bir sayfanın anahtarı, bilgileri net ürün başlıkları, ürün açıklamaları ile sunmak ve gerekirse, sunulan diğer ürünlerle kolayca tanımlanabilir karşılaştırmalar yapmaktır.

İyi bir ürün veya hizmet sayfasının kilit öğelerinden bazıları şunlardır:
 • Açık ve Tanımlayıcı Ürün Başlıklar
 • Temel Özellikler ve Teknik Özellikler
 • Fiyatlandırma Ayrıntılarını ve Teslimat Seçeneklerini Temizle
 • Kolay Ödeme Yöntemi Sağlayın
 • Daima Net Bir Resim Ürünü kullanın
 • İncelemeler veya Görüşler için bölüm

 

Yukarıdaki yönergeler bir İnternet Sitesi Oluşturma çalışmasında en çok bulunan sayfalar için uygundur ve daha fazla sayfa oluşturulması için daha genel terimlerle kullanılabilir. Bu basit talimatları izlerseniz, harika bir web sitesi oluşturmak için yolunuz başındaysa ve web sitenizi doldurma görevi daha az yıldırıcı olmalıdır.

Kelime işlemcinizde harika görünebileceklerin daima bir web sayfasına tercüme edilmeyebileceğini her zaman unutmayın. Bir İnternet Sitesi Oluşturma sayfasında ne kadar yer kalması şaşırtıcıdır, bu nedenle daima metninizi açık ve özlü tutmaya çalışın.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle İnternet Sitesi Oluşturma çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. İnternet Sitesi Oluşturma çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

İnternet Sitesi Oluşturma yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: internet sitesi oluşturma internet sitesi oluşturmak

paylaş

İlgili YazılarYorumlar