Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İlgi Çekici İş Web Siteleri Nasıl Oluşturulur?

İlgi Çekici İş Web Siteleri Nasıl Oluşturulur?

İş web sitelerinin birçok rakibinin arasından sıyrılarak başarılı olması için yüksek kaliteli içeriğe ihtiyacı vardır. Görsel açıdan ilgi çekici bir site tasarımı yaparken bu içeriği bir de daha eğlenceli hali getirirseniz yeni ziyaretçilerin dikkatini çekersiniz ve onları daha uzun süre web sitenizde tutabilirsiniz. Peki, İlgi Çekici İş Web Siteleri Nasıl Oluşturulur?

İş web sitenizi ziyaret etmek eğlenceli bir deneyim olmalıdır.

Güzel, ilgi çekici bir web sitesinin akılda kalması veya ziyaretçileri tekrar kendine çekmesi daha olasıdır ve nihai sonuç, işletmeniz için daha sağlıklı bir sonuçtur. İş web sitenizi ziyaretçileriniz için daha çekici hale getirmenin bazı yolları.

İlgi Çekici İş Web Siteleri Nasıl Oluşturulur?

Navigasyon Açık ve Kesin Olmalıdır

Belirli bir miktarda basit gezinme gereklidir. Örneğin, iletişim bilgilerinizi bulmak için ziyaretçilerin sayfalar arasında dolaşması en kötü durumlardan birisidir. Çünkü insanlar çabuk sıkılır ve web sitenizden hemen çıkarlar. Gezinme düzeninizi tasarlarken, ziyaretçinizin ana sayfanızı ziyaret ettikten sonra ne adım atmasını istediğinizi bildiğinizden emin olun. Gezinme bağlantılarını, ziyaretçinin şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmesi için gereken minimum seviyede tutun.

Duyarlı Web Tasarımını veya Bir Mobil Uygulamayı Düşünün

Hiç olmadığı kadar çok web trafiği, mobil cihazlardan geliyor ve Türkiye’deki internet kullanımının yaklaşık %55’i mobil cihazlardan geliyor. Yanıt veren yani duyarlı web tasarımı; sitenizin bir PC, dizüstü bilgisayar, telefon veya tablette harika görünmesini sağlar. Web tasarımı şirketi, duyarlı web tasarımında iyi yeteneğe sahip olacak. Bazı şirketler normal sitelerinden ayrı bir mobil uygulama geliştirmeyi tercih ettikleri halde planlarınızda (veya bütçenizde değilse) duyarlı web tasarımı yoludur.

Görüntüleri ve Renkleri Kullanın

Resimler, bir sitenin katılım düzeyini önemli derecede artırabilir, ancak aşırı kullanmak mümkündür. Birden fazla resim arasında karar veremiyorsanız, ana görüntüyü her birkaç saniyede değiştiren ve alakalı metinleri birlikte gösteren otomatik görüntü kaydırıcıları gibi teknikleri kullanabilirsiniz. Resimleriniz gerçek ürünleri gösterebilirsiniz, ancak şirketinizin markasını daima yansıtmalıdır. Sitenizin renk şeması, şirketinizle ilişkili görsel görünümü güçlendirmek için, logolarınızda ve reklamcılık teminatınızdaki renkleri yansıtmalıdır.

Metin Duvarları

“Metin duvarı”, yani kısa paragraflar site ziyaretçilerinin tıklamasını sağladığı için ünlüdür.

En iyi web sitesi tasarımı firması da en ilgili okuyucunun ansızın kesilmeyen bir metin duvarı tarafından boğulduğunu söyleyecektir. wp_betawppostsunuz da dahil olmak üzere sitenizin her sayfasındaki metin ve daha derinlemesine bilgi içeren kaynak sayfaları, kısa paragraflar, başlıklar ve listelerle kolay okunabilir parçalara bölünmelidir. İnsanlar, daha derine inmeye karar vermeden önce ana noktaları öğrenmek için metninizin bölümlerini gözden geçirme eğilimindedir.

Paylaşılabilir ve Sosyal Medya Dostu Olacaktır

E-posta adresiniz, telefon numaranız ve diğer iletişim bilgileriniz her zamanki kadar önemlidir, ancak içeriği Twitter, Facebook ve diğer siteler gibi sosyal medyada paylaşımı kolaylaştırmalısınız. Giyim, ev dekorasyonu veya tasarım gibi güçlü görsel işlerde Pinterest’te içeriği kolayca paylaşılabilir hale getirmek çok zekice. Sosyal medya paylaşım düğmeleri eklemek kolaydır ve bir sürü değerli web sayfası gayrimenkulünü üstlenmeniz gerekmez.

Yüksek Kaliteli İçerik İçin Yerine Yer Vermez

Vasat içeriğe sahip güzel bir site, başlangıçtaki ilgiyi çekebilir, ancak tutmaz. Aynı derecede önemlisi, tüm büyük arama motorları, web sitelerinin taze, orijinal, yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğu zaman işletmeleri daha yüksek arama motoru sıralamaları ile ödüllendirmek üzere tasarlanmıştır. Google, Bing ve Yahoo, kaliteli içeriğin arama algoritmaları tarafından ödüllendirildiğini açıkça belirtiyor; bu nedenle içerik kalitesini göz ardı etmeyin.

Sonuç

Web tasarım trendlerine dikkat edin ve web sitenizin sadece güzel değil aynı zamanda özlü, gezinmesi kolay ve orijinal, taze, yüksek kaliteli içerikle doldurulmasını sağlayın. Mobil kullanıcıları unutmayın, çünkü web trafiğini daha fazla paylaşıyorlar. Web sitenizin içeriğini sosyal medyada paylaşımı kolaylaştırmak, erişiminizi düşük maliyetle genişletmek açısından harika, bu paylaş düğmelerini eklemeyi unutmayın.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İlgi Çekici İş Web Siteleri Nasıl Oluşturulur? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir