Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İçeriğinizi Daha Eğlenceli Yapacak 7 Yol

İçeriğinizi Daha Eğlenceli Yapacak 7 Yol

Hiçkimse sıkıcı şeyleri okumak istemez. Hem wp_betawppostsunuzun amacına uygun bilgilendirici bir şeyler yazmalısınız hem de insanların ilgiyle takip edecekleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak isteyecekleri içerikler olmalı. Bunu yapmak elbette kolay değil ancak İçeriğinizi Daha Eğlenceli Yapacak 7 Yol ile nereden başlayabileceğini bilirsiniz.

İçeriğinizi Daha Eğlenceli Yapacak 7 Yol

1. Yazınızı daha anlaşılır yapın.

Yazılarınızı daha sindirilebilir hale getirin

“Anlaşılabilir” demek, sıradan okuyucuların ne demek istediğinizi anlamalarını kolaylaştırmaktır. İlk işiniz, eserinizin biçimlendirilmesinde yatar. Parçanızın alt bölümlerini çağırmak için alt başlıklar, farklı bölümler, madde işaretli listeler, numaralı listeler ve kalın fontlar kullanın. İnsanlar, parçayı, nasıl okumak istediklerini, ya büyük bölümleri gözden kaçırarak ya da baştan sona okumalarına olanak tanır. Ardından, parçanızın tek tek cümleciklerine dikkat edin. İşleri hafif, özlü ve okunması kolay tutun – gerekmedikçe karmaşık kelime hazinesine ihtiyaç yoktur.

2. Görüntü ve belgelerle yaratıcı olun.

Articleimage1609 Resim ve mumlarla yaratıcı ol

 

Birkaç resim veya popüler videolar dahil, yayınınızı biraz daha mizahi yapmanın ve biraz daha ilgi çekici hale getirmenin kolay bir yoludur. Duygularınızı en yeni endüstri haberlerinizi özetleyen komik bir kediyi bulabilir veya işinizde bir şeylerin nasıl çalıştığını göstermek için meslektaşlarınızın samimi bir fotoğrafını çekebilirsiniz. Ne kadar yaratıcı olursanız o kadar iyi olur ve stok fotoğrafından uzak durmaya çalışın.

3. Espriler (uygun olduğunda).

Articleimage1609 Şakalar ve diğerlerini yapma

 

Hemen hemen herkes iyi bir şakayı sever. Parçanızın ortasında en iyi şakanızı yazmak için zorlamayın, ancak uygun olduğunu düşündüğünüzde doğal akışına bırakarak espriler yapmayı deneyin. Konuya uygun bir anınızı anlatabilir, bir müşterinizle geçen olaydan örnek çıkarabilirsiniz.

4. Etkileşimli bir unsur ekleyin.

Articleimage1609 Etkileşimli bir unsur ekle

 

İnsanlar bir şeyle uğraşırken eğlenirler; bu yüzden video oyunları popüler hikaye anlatımı formundadır. Kitlenizin yayınınızda harekete geçmesini sağlamanın bir yolunu bulursanız veya daha iyi doğrudan onunla etkileşime giriyorsanız, anında elinizde daha eğlenceli bir parçaya sahip olursunuz. Makalenizin sonuna kısa bir test veya anket ekleyin veya insanları kendi hikayelerini paylaşmaya teşvik edin.

5. Hikaye anlatımından yararlanın

İnsanlar doğal olarak hikayelerden hoşlanırlar. Bir stratejinin, yalnızca süreçteki adımları okumaktan çok nasıl kullanıldığına dair bir anlatı örneğini görüp işiterek daha iyi öğreniriz ve bunu yapmaktan daha çok zevk alırız. Bu doğal tercihten yararlanın ve içerik kampanyanıza daha fazla öykü anlatımı biçimi ekleyin. Şirketinizin çalışma örneklerini vaka incelemeleri şeklinde anlatabilir veya karmaşık endüstri kavramlarını göstermek için rehberlik yapabileceğiniz kurgusal bir karakter icat edebilirsiniz. Her hikaye anlatımı biçimi iyi formlardır.

6. Garip veya eğlenceli varsayımlar ve metaforlar kullanın.

Varsayımsal senaryolar ve açıklayıcı metaforlar, yaratıcı olmanız için en iyi şansınız. Mümkün olduğunca bunları oynatın. Kavramınızı sergilediğiniz sürece herhangi bir kural yoktur. Ali adlı kurgusal bir karakterle pizzacıya giderken kaybolup alternatif bir boyuta sapabilir ve sonra farklı durumlara nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz. Tabi ki şirketinizle ilgili olmak koşuluyla.

7. Kendiniz olun.

Listelediğimiz son adım bu, ancak aynı zamanda en önemli adımlardan biri. Şirketiniz için tutarlı bir marka sesi oluşturmak ve yazarken bu marka sesini takip etmek iyi bir fikirdir ancak kendiniz olmak da önemlidir. Yapmak istediğiniz şakaları yapın. Müşterilerle yapılan görüşmelerde kullanacağınız tonu kullanın.

Bu stratejilerin herhangi biri, içeriğinizi okumak için daha eğlenceli hale getirmek için yeterli olmalıdır. Bunlardan birkaçına ekleyin ve yeni eğlencelere başlayın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

İçeriğinizi Daha Eğlenceli Yapacak 7 Yol yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek