Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hukuk Bürosu Web Tasarımı SEO’yu Nasıl Etkiler?

Hukuk Bürosu Web Tasarımı SEO’yu Nasıl Etkiler?

Web sitenizin tasarımının arama sonuçları üzerinde doğrudan etkisi vardır. SEO terimine aşina iseniz, muhtemelen “anahtar kelime” terimiyle de tanışmışsınızdır. Anahtar kelimeler, avukatların SEO çalışmasının temelini oluşturuyor olabilir ancak tek başına anahtar kelime kullanımı SEO’da başarılı olmanızı sağmalayacaktır. Hukuk Bürosu Web Tasarımı SEO’yu Nasıl Etkiler?  bugünkü yazımızda buna değineceğiz.

Kötü bir web sitesi tasarımına sahipseniz hukuk bürosu olarak istediğiniz SEO çalışmasını yapsanız da Google’da iyi bir sıralama alamayacaksınız. Google’ın temel noktası kullanımı kolay ve kullanıcı deneyimine önem veren web siteleridir.

Peki bir avukat web sitesi tasarımı SEO’yu nasıl etkiliyor? Hukuk Bürosu Web Tasarımı SEO’yu Nasıl Etkiler?

Kullanıcı Deneyimi Anahtardır

Web sitenizin tasarımı kötüyse SEO konusunda hangi çalışmayı yaparsanız yapın arama motorları sizi görmeyecektir. Web sitenizin iyi bir tasarımı ve iyi bir kullanıcı deneyimine ihtiyacı var. 

Google, Google aramalarındaki sıralamanızı olumsuz olarak etkileyebilecek “hemen çıkma oranı” adlı bir şeyi izler. Hemen çıkma oranı esasen kullanıcıların web sitenizi tıkladıkları, ardından hemen gördüğünde geri düğmesini tıkladığı anlamına gelir. Yani ilgili sayfaya gelerek şöyle bir göz atıp çıktıkları anlamına gelir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, hemen çıkma oranlarına sahip web siteleri (örneğin, arama yapanların siteyle karşılaştıklarında geri düğmeye düzenli olarak bastığı web siteleri) Google tarafından düşük derecelendirilir. Bu, potansiyel müşterilere derhal itiraz eden bir avukat web sitesi tasarımı oluşturmanıza teşvik eder.

Ek olarak, Google, birinin web sitenize kalma sürelerini kayıt eder ve bu da sayfalarının sıralamalarını etkiler. Uzun süre birisi web sitenizde kalırsa, SEO için o kadar iyi olur. İnsanların bir süre sadık kalmasını ve geri düğmeye basmamak için web sitenizin aşağıdakileri yapması gerekir:

 • Seyredilebilir ol
 • İyi içeriğe sahip ol
 • Profesyonel görün
 • Değer verin
 • İyi bilgi verin (ancak çok fazla değil)

Ziyaretçilerinizi, onları görmek istedikleri sayfalara ve bilgilere yönlendirmek de önemlidir. Açıkçası karşılaştıkları ilk sayfa (genellikle ana sayfa) hemen dikkatlerini çekmelidir.

Ancak sonraki sayfalardan herhangi birinin bulunması kolay olmamalı ve ayrıca değerli bilgiler sağlamalıdır. Bir wp_betawppostsa sahip olmak ve düzenli olarak güncellemek tıklama oranlarını ve sitede geçilen süreyi de artıracaktır.

Sonuçta, iyi tasarlanmış bir web sitesi artık sadece gösteri için değil.

Kodlamaya devam edin

Sitenin görünümüne ve işlevine ek olarak, SEO için kodlamayı optimize etmek de önemlidir. Evet, Google da kodlamayı önemsiyor.

Tüm HTML kodu eşit şekilde oluşturulmaz ve Google kodun şifresini çözemezse web sitesini cezalandırabilir. Ancak, kodlama ile hukuk firmasının web sitesi tasarımını iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç kolay şey var.

Başlık etiketleri, bir web sitesinde her sayfa için 55 kelimelik açıklamalar uzun bir yol kat edebilir. Arama motorlarına sayfanın hangi konuda olduğunu bildirecekler; böylece ilgili sorgulara ekleyebilecekler.

Başlık etiketleri de iki nedenle önemlidir: arama motorları, içeriği içeriğe bağlamak için bunları kullanır, okuyucular istedikleri içeriği bulmak için bunları kullanır.

Özellikle engellerin olması durumunda kodun güncellenmesi kolay değildir. İçerik Yönetim Sistemleri (CMS), hukuki web sitesi tasarım yeteneklerinizi gerçekten açar, çünkü size güncelleme gücünü verirler:

 • içerik
 • Video
 • Eylem çağrıları
 • Görüntüler
 • Etiketler
 • Teklifler
 • Ek bilgiler,

Bir CMS, ziyaretçileri içeriğinizle sürekli ilgilenebilir ve meşgul edebilir. Ayrıca, web sitenizin belirli bir andaki görünümünü tam olarak nasıl hissedeceğiniz ve hissedeceğiniz anlamına gelir.

Mobil uyumu ihmal etmeyin

Mobil cihazlar, aramaların önemli bir kısmını oluşturur ve web siteniz mobil cihazlar düşünülerek tasarlanmadıysa , ziyaretçilerinizi kaybedebilirsiniz. Avukatlarınız için duyarlı bir web sitesi tasarımı, sayfanızın hemen hemen her cihazdan görüntülenebileceği anlamına olduğu için değerlidir.

Ancak, temel SEO nedenlerinden ötürü de önemlidir. Google şu anda, mobil cihazlara yönelik, duyarlı bir tasarıma sahip olmayan web sitelerini cezalandırmaya başladı.

Web siteniz teknik olarak bir masaüstünde yıldız olsa bile, hassas bir tasarımı ihmal ederseniz, yine de Google tarafından yerleştirilebilir. Duyarlı tasarım, hemen çıkma oranınızı düşürebilir ve site metriklerindeki zamanı da artırabilir.

Sonuçta, hukuk firmaları için web sitesi tasarımı hafifçe almalısınız değil bir şey. SEO’da büyük bir rol oynayabilir ve ziyaretçileri ve sonunda ihtiyacınız olan müşterileri elde etmenize yardımcı olabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Hukuk Bürosu Web Tasarımı SEO’yu Nasıl Etkiler?  yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek