Logo

Google Reklam Avantajları


paylaş
Google Reklam Avantajları

Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için web sitenizin mutlaka Google'da bulunması lazım. Google reklamları biraz maliyetli görünse de etkili kullanıldığında firmanıza fazlasıyla kar ettirecektir. Google Reklam Avantajları şu şekildedir:

Başlangıçta küçük bir yatırım gerekir:

Google Reklam Avantajları içinde belki de insanları en cezbeden maddelerden biri bu. Google AdWords için başlangıçta küçük bir ödeme yapmanız yeterlidir. AdWords hesabı oluşturduktan sonra önemli anahtar kelimeleri belirleyebilir ve teklif verebilirsiniz. Google AdWords hesabını oluşturduktan ve içeriği serbest bıraktıktan sonra, her tıklamadan sonra ödeme yapılır. Bu nedenle, her bir tıklama ile belirli bir tutar faturalandırılır ve herhangi bir tıklama gerçekleşmezse, hiçbir tutar faturalandırılmaz. Böyle bir durumda, Google AdWords güvende tıklamalarla gelir ve ödeme yalnızca tıklamalar karşısında faturalandırılır. Böylece, üretilen anahtar kelimeler mükemmelse ve sonuçta etkili önlemler alınırsa herhangi bir kayıp olmaz.

Bütçeyi tanımlayabilirsiniz:

Bu Google Reklam Avantajları içinde önemli bir madde. Kendi bütçenize göre reklam kampanyanızı oluşturabilir böylece aşırıya kaçılmasını önleyebilirsiniz. Hesap oluşturulduktan sonra, herhangi bir anahtar kelime için teklif, seçimden bağımsızdır. Bu nedenle, iyi performans gösteren herhangi bir anahtar kelime daha iyi sonuçlar elde etmek için yüksek teklif verebilir. Ayrıca, iyi performans göstermeyen ve siteye herhangi bir kar getirmeyen bir anahtar kelime kampanyadan kaldırılabilir.

Ayrıca, daha fazla tıklama getiren, ancak daha az dönüşüm getiren anahtar kelimeler kaldırılabilir veya daha düşük bir tutarla teklif edilebilir. Kriz sırasında bütçenizi kontrol edebilirsiniz. Bazen bir site kapatıldığında, tanımlanan bütçeyi kontrol etmek için bir teklif azaltılabilir. Bütçenin belirlenmesi, Google AdWords'ün kullanımının ve Google Reklam Avantajları 'nın arkasındaki önemli bir nedendir.

Yüksek Yatırım Getirisi

Google Reklam Avantajları içinden en önemlilerden birisi de Google reklamlarının en güvenilir reklam şekli olduğunuz söyleyebiliriz. Çünkü tıklama başına ödeme yaparsınız. TV reklamlarında, gazete reklamlarında veya broşür dağıttığınızda bunun garantisini size ne kadar verebilirler? Broşürleri 100 kişi okudu şu kadar ödeme yapacaksınız diyen kimse yok.

Google ise sizden tıklama başına ücret alır. Yani işe yarayan her reklam için para alır. Yapmanız gereken en iyi dönüşüm sağlayan anahtar kelimeleri belirleyebilmektir. Google Reklam Avantajları profesyonelce kullanılırsa bir kuruşunuz bile boşa gitmez.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam  çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Reklam Avantajları yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce Google AdWords neden önemli?

Etiketler: reklam avantajları google adwords reklam avantajları google reklam avantajları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar