Logo

Google, Apps'ta Kullanılacak 3D Nesneleri İçin Arama Motoru Oluşturdu


paylaş
Google, Apps'ta Kullanılacak 3D Nesneleri İçin Arama Motoru Oluşturdu

Günümüzde sanal gerçeklik önemli bir kullanım alanına sahip, bu önem gün geçtikçe de artacak gibi görünüyor. Google, sanal ve artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip uygulamalarda kullanılacak 3B nesneleri bulmak için tasarlanan, Poly adlı yeni bir arama motoru oluşturdu. Google, Apps'ta Kullanılacak 3D Nesneleri İçin Arama Motoru Oluşturdu ve bu arama motoru ile başka insanların 3B nesnelerle çalışmalarına katılabilirsiniz.

Sanal ve arttırılmış gerçeklik AR ve VR için geliştirme yapıyorsanız uygulamalarınızda kullanmak için 3D nesnelere ihtiyaç duyarsınız. Google'ın Poly adındaki yeni arama motorunda 3B nesnelere ulaşabilir ve başkalarının çalışmalarına katılabilirsiniz.

Poly, Google'ın Eğme Fırçası ve Blokları araçlarıyla entegredir ve OBJ dosyalarının doğrudan yüklenmesine izin verir.

"İster VR'de yoğun bir uzay yürüyüşü yapıyor olun veya AR çiçeklerinin sakin bir bahçesinde olun, ihtiyacınız olan malzemeleri Poly'de bulacaksınız."

Poly, keşfedilecek ve tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek binlerce model içerir. Poly'de bulunan nesneler son kullanıcı tarafından değiştirilebilir veya olduğu gibi kullanılabilir.

Bir nesneyi 'beğenmek', Tilt Fırça veya Bloklar araçlarına içe aktarmanızı sağlayacaktır, burada tiz Fırçası veya Bloklar araçlarını "yeniden biçimlendirip üzerine inşa edebilirsiniz".

Poly geliştiriciler için tasarlanmış olsa da, bunu herkes mobil veya masaüstü tarayıcısında 3B nesneleri görüntülemek için kullanabilir.

Google Poly sitesine girdiğinizde Google hesabınızdan otomatik olarak giriş yapmış olursunuz. Hesabınız yoksa Google hesabı oluşturabilirsiniz. Arama motoruna girdiğinizde sol menüden mimari, sanat, sağlık, yemek gibi birçok farkı seçenek arasından ihtiyaçlarınızı seçebilirsiniz. Hesap girişi yaptığınız için yine sol menüden beğendiniz 3 boyutlu resimlere veya kendi yüklediğiniz resimlere de ulaşabilirsiniz.

Google, Apps'ta Kullanılacak 3D Nesneleri İçin Arama Motoru Oluşturdu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: poly 3D fotoğraf 3D

paylaş

İlgili YazılarYorumlar