Logo

Google AdWords Nedir?


paylaş
Google AdWords Nedir?

Web sitesi sahibi olduktan sonra akılınıza takılabilecek sorulardan birisi Google AdWords Nedir? sorusu olabilir. Google AdWords, Google arama motoru üzerinden reklam vermeye yarayan bir çevrim içi pazarlama yöntemidir.

Google AdWords Nedir? sorusuna kısaca tıklama başına ödeme yaptığınız bir çevrim içi reklam yöntemi olarak cevap verebiliriz.

Web sitenize yeni ziyaretçi çekmeniz gerekir ve bunun için de çevrim içi dijital pazarlama yöntemlerinden yararlanmanız gerekir. Google AdWords en etkili reklam yöntemlerinden biridir. Çünkü dünyada ve ülkemizde kullanım oranı en yüksek arama motorudur.

Google AdWords Nedir? sorusunun yanında Google ile nasıl reklam verebilirsiniz sorusunu da sorabiliriz.

Google AdWords reklam vermek için AdWords sayfasında oturum açarak bir hesap oluşturmanız gerekir. Üye olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Reklam vermek için öncelikle işinizle ilgili anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir. Bir kahve işletmeniz var ve çeşitli kahveler satıyorsunuz diyelim. anahtar kelime olarak sadece "kahve" kelimesini seçmeniz gereksiz yere reklamlara tıklanmasına neden olabilir. Bu yüzden anahtar kelimelerinizi örneğin "dibek kahvesi", "damla sakızlı kahve" gibi daha seçici kelimelerden oluşturmalısınız.

AdWords Nedir? sorusunu cevapladıktan sonra sıra geldi "Reklam vermenin maliyeti nedir? Nasıl çalışır?" sorularına.

Anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra belli bir bütçe oluşturmanız gerekir. Bu tamamen size bağlı. İsterseniz aylık 100 TL isterseniz 10.000 TL tutarında reklam verebilirsiniz. 10.000 TL bittiği an reklamlarınız gösterimden kaldırılır. Yani söylediğiniz rakamdan fazlası kesilmez.

Ne kadar yatırım yapacağınıza siz karar verirsiniz. Kendinize uygun bir günlük bütçeyle başlayın ve daha sonra, aldığınız sonuçlara göre bütçenizi ayarlayın. Birçok işletme en az 20 - 30 TL tutarında bir günlük bütçeyle iyi bir başlangıç yapmaktadır.

Google AdWords reklamlarında istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. İsterseniz kampanyanızı küçültür, isterseniz genişletebilirsiniz.

Google AdWords reklamları ile sadece ilk sayfada çıkmazsınız ayrıca internet kullanıcıları farklı web sitelerinde gezerken de sizin reklamlarınızı görmeye devam ederler. Reklamlarınızın ilgili konuda araştırma yapan kişilere gösterilmesi hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde reklamlara boş yere tıklanmaz ve TBÖ yani tıklama başına ödeme yaptığınız için bir şey kaybetmezsiniz.

Sonuç

Google AdWords Nedir? sorusunu basitçe cevaplaya çalıştık.

Google Analytics, potansiyel müşteri oluşturma için en iyi araçlardan biridir. Kampanyalarınız düzgün bir şekilde ayarlandıysa, web sitenize, e-ticaret web sitenize, seçim formunuza veya diğer çevrimiçi mülklere son derece hedefli yollar gönderebilirsiniz.

Google AdWords, sunmanız gereken şeyleri arayan kişilere odaklanmanızı sağlar.

İşletmenizin ürünlerini veya hizmetlerini içerebilir. Bu, aramalarınızı sürekli olarak hassaslaştırabileceğiniz, yalnızca ürün veya hizmetlerinizi satın almak isteyenler web sitelerinize bu platform üzerinden gönderilecekleri anlamına gelir. 

Google AdWords Nedir? sorusuna ayrıca müşteri profilinizi de anlama diyebiliriz. Google size birçok bilgi verir Google Analitik sayesinde web sitenize giren insanların yaşları, ilgi alanları, hangi şehir ve ülkelerden girdikleri gibi birçok bilgi edinebilirsiniz.

Google AdWords Nedir? ve Google AdWords Reklam  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google AdWords Nedir? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce Google AdWords Nedir? ve neden önemli?

Etiketler: google adwords nedir google adwords ne adwords nedir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar