Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Google

AdWords Google

Web sitenizin daha çok ziyaretçi alması için bazı çalışmaları yapmanız gerekir. Ne yazık ki web siteniz yayına alındıktan sonra kendiliğinden yükselerek ilk sıralara çıkmaz. Arama motorlarında ilk sayfada hatta ilk sıralarda olmak size ciddi bir ziyaretçi potansiyeli oluşturacaktır. AdWords Google yapmanız gereken çalışmaların başında gelir.

Google arama motoru dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan arama motorudur. Bu da Google arama motorunun birçok kişiye ulaşabilmenin yolu olduğunu gösterir. AdWords Google ile tahmininizden daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Google reklamları sizi gerçekten odak kitlenize ulaştırabilir.

Öncelikle sadece istediğiniz bölgede reklamınızın gösterilmesini sağlayabilirsiniz. AdWords Google ile reklamınız sadece İstanbul ya da Adana’da, Marmara Bölgesi ya da Akdeniz Bölgesi’nde gösterilebilir. İstediğini gibi coğrafi kısıtlama yapabilirsiniz.

AdWords Google ‘da Tıklama Başına Ödeme yapıldığı için bir şey kaybetmiş olmazsınız. Reklamlara sadece ilgili kişiler ve müşteriniz olmaya aday kişiler tıklar. Düşünsenize günde 20 kere reklamınız tıklansa bu kişilerden birinden bile büyük bir iş alsanız zaten reklam maliyetini fazlasıyla çıkarmış olursunuz.

AdWords Google reklam verdiğiniz gün en geç 24 saat içinde yayına alınır. Reklamınız yayına alındıktan sonra iş yerinizin telefonları çalmaya başlar. Farkı hemen anlarsınız.

AdWords Google reklamlarında dikkat edilmesi gereken kısım anahtar kelimelerin seçiminin özenle yapılmasıdır. Sektörünüzle ilgili her kelimeyi anahtar kelime olarak seçemezsiniz.

Diyelim ki sadece Türk kahvesi satan bir web siteniz var. Aromalı, çeşitli Türk kahveleri satıyorsunuz. Anahtar kelime olarak sadece kahve yazarsanız, kahve konusunda araştırma yapan ya da kapsül kahve gibi değişik çeşitleri arayanlar da reklamlara tıklayacak ve boş yere reklam bütçenizden düşecektir.

AdWords Google, yayınlanmaya başlandıktan sonra, anlaşılması kolay sonuçları ve kampanyalarınızın raporlarını son derece hızlı bir şekilde gösterir.

Gösterge tablosu, tıklanan reklamlar, web sitesi ziyaretçileri tarafından girilen anahtar kelimeler, tıklama maliyeti ve çok daha fazlası gibi her bir kampanyayla ilgili tüm bilgileri size sunduğu için, AdWords kampanyalarınızın ilerlemesini analiz etmek kolaydır.

Bu, AdWords Google sistemini anlamak ve gezinmek için uzun sürmeyerek son derece şeffaf bir sistem haline getirir. 

Google, dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Milyonlarca insan her gün AdWords Google reklamlarını arıyor ve tıkıyor. Bu, bu trafik için ödeyecek bütçeye sahip olursa, her gün büyük miktarda trafik iş gönderebileceği anlamına gelir.

Google, insanlar arama motorunda arama yaparken veya Google reklamlarına sahip içeriği görüntülediğinde alakalı içeriği ve reklamları görüntülemeyi gururla sunar.

Arama motoru algoritmaları, en uygun arama sonuçları ve reklamları üretmek için gelişmeye ve iyileşmeye devam ediyor. Bu, AdWords Google aracılığıyla reklam yayınlayan işletmeler için olumlu bir etki yaratmaktadır.

AdWords Google çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

AdWords Google Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Google Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Google neden önemli?

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir