Logo

Google AdWords Hesabı


paylaş
Google AdWords Hesabı

Web sitesi olan herkesin eninde sonunda öğrenmesi gereken bir konudan bahsedeceğiz. Google AdWords Hesabı nasıl açılır? Google AdWords Hesabı nedir? Google AdWords Hesabı ne işe yarar?

Google AdWords Hesabı, Google arama motoruna reklam vermeden önce açmanız gereken hesaptır. Zaten bir G-mail hesabınız varsa sadece giriş yapmanız yeterli olacaktır. G-mail hesabınız yoksa hesap oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Google AdWords Hesabı açarken girdiğiniz bilgileri mutlaka doğru verin bu sıradan bir e-posta hesabı değil. Web sitenizin reklamları için ödeme yapacaksınız belki bir sorun çıkacak ve para iadesi gibi durumlar olacak. Bu yüzden gerçek bilgiler vermeniz yararınıza olacaktır.

Daha önce herhangi bir sebepten dolayı yasaklanmış bir hesabınız varsa tekrar aynı bilgileri vererek bir hesap oluşturmayın. Çünkü bu hesabınız da kapatılır. Yeni bir hesap ve yeni bilgiler kullanarak temiz bir hesap açın ve Google AdWords politikalarına aykırı davranışlarda bulunmayın. Böyle bir durumda hem mevcut hesaplarınız olumsuz etkilenir hem de  AdWords reklam verenleri ile Adsense reklam alanları için önemli bir reklam platformunu diğer kişiler için kötüye kullanmış olacaksınız.

Bir kişinin sadece bir tane Google AdWords Hesabı olabilir. Yeni açılan hesaplar Google tarafından tespit edilerek kapatılır. AdWords ücretsiz kuponları kullanabilmek için bazı kişiler birden fazla hesap açma yoluna gidebiliyor ancak bir kupon yüzünden yasaklananlar listesine girebilirsiniz. IP adresiniz, kredi kartı bilgileriniz her türlü bilgi karşılaştırılır ve eninde sonunda tespit edilir.

Birden fazla hesabı aynı anda yönetmek, tek hesap üzerinden ödemeleri gerçekleştirmek ve daha bir çok ayrı özelliği kullanmak için AdWords Müşteri Merkezi özelliğini kullanabilirsiniz.

Google AdWords Hesabı açarken aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • Google AdWords Hesabı açmak için öncelikle  https://adwords.google.com/ adresine girerek sağ üste kırmızı renkle yazılmış "Şimdi Başlayın" kutusuna tıklayın.
  • G-mail hesabınız varsa ilk seçeneği seçebilirsiniz. Başka bir e-posta kullanmak istiyorsanız ilgili alanı işaretleyebilirsiniz.
  • Google AdWords Hesabı ikinci adım için  AdWords reklam raporları ve fatura işlemleri için kullanılacak olan tercih ettiğiniz saati ve para birimini seçtikten sonra devam edebilirsiniz.
  • Farklı bir e-posta ile giriş yaptıysanız gelen onay linkini tıklamanız gerekir. G-mail hesabınızla giriş yapmışsanız Google AdWords Hesabı hazır demektir.
  • Google AdWords Hesabı açtınız şimdi ayarlarınızı yapmanız gerekli. Hesabınızı aktifleştirmek için en üst sağda bulunan Faturalandırma bölümüne tıklayın.
  • Fatura bilgilerine başladıktan sonra karşınıza çıkan Fatura Profili sayfasına kesinlikle gerçek ve tam olarak girmeniz son derece önemlidir,

Google AdWords Hesabı açıp fatura bölümünü doldurduktan sonra ödeme yöntemlerini seçmeniz gerekir.

Ön ödemeli yöntemi seçerseniz Google hesabınıza reklam yayınlanmadan önce ne kadar harcamak istiyorsanız gönderirsiniz.  Bu miktar çerçevesinde reklamınız yayınlanır ve bütçeniz bittikten sonra reklamlara devam etmek için tekrardan ödeme yapmanız gerekir. Eğer kredi kartı bilginizi vermek konusunda endişeniz var ise bu seçeneği seçebilirsiniz ancak para gönderimlerinin birkaç günü bulmasından dolayı gecikmeler yaşanabilmektedir.

Sonradan ödemeli yöntemi seçerseniz kredi kartı bilgilerinizi girersiniz. Kredi kartınızı doğrulamak için az miktarda provizyon çekimi yapılır. 30 gün sonra faturalandırılır ve her ay kredi kartınızda limit olduğu sürece otomatik olarak kesilir.

En son adımda ise AdWords kullanım şartı ve koşullarını kabul ederek Faturalandırma seçeneklerini tamamlayarak Google AdWords Hesabı aktifleştirebilirsiniz.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Hesabı açma çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google AdWords Hesabı yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. 

Etiketler: google adwords hesabı adwords hesabı açma google adwords hesabı işlemleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar