Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?

Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?

İşletmenizin sosyal medya hesabını nasıl yönetiyorsunuz? Facebook’tan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyor musunuz? Facebook’a reklam vererek kısa zamanda birçok kişiye ulaşabiliriz evet! Ancak neden para vermeye başlamadan önce organik olarak ulaşabileceğimiz her şeyi denemeyelim? Peki, insanların dikkatini çekmek için Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? 

 

1. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? : Evcil Hayvan


 

 • Herkes evcil hayvanların resimlerini paylaşmayı ve görmeyi seviyor. YouTube, Tumblr ve çoğu sosyal medya hesapların başarının arkasındaki nedendir.
 • Facebook yayınlarınızdaki evcil hayvanlarla insanların sevdiği içeriği girebiliriz.
 

2. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? : Şirket Haberleri


 

 • Facebook’ta sizi takip eden kişiler, gerçek bir şirket gibi, kim olduğunuzu bilmek istiyor.
 • Bu hayranları, yeni işe alımlar, yeni kampanyalar, yeni ürün geliştirmeleri ve haber değeri olan diğer her şeyle neler olduğunu güncel tutun.
 • Dostça, ilginç bir şirket oluşturarak iyi bir iş çıkardıysanız (diğer alanlarda ve Facebook’ta) insanlar size nasıl iş yaptığınız ve ne yaptığınız hakkında daha fazla bilgi edinmekle çok fazla ilgilenir.
 

3. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? TGIF / Pazartesi Günü / Kalıp Günü


 

 • İnsanlar pazartesi günleri “pazartesi sendromu” ile ilgili mesajlar paylaşırlar, cuma da büyük bir sevinçle haftasonunun geldiğiyle ilgili mesajlar atarlar. Bu yüzden bunlara uygun paylaşımları her pazartesi ve cuma yapabilirsiniz.
 • İnsanlar, özellikle Pazartesi ve Cuma günleri gibi bu tür yayınları beğenmeyi, yorumlamayı ve paylaşmayı sever. Bunlar gün içinde Facebook’un en çok olduğu günlerdir (kimse çalışmak istemediği için).
 

4. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Fenomenler


 

 • Sponsorunuza veya markanız hakkında iyi bir etki yarattırabilirseniz, bir gecede bulabileceğiniz başarıyı siz bile şaşırarak izlersiniz.
 • Beyonce gibi bir ünlüyle iletişime geçmek için boşuna uğraşmayın. Bu olmayacak. Bunun yerine, nişiniz için özellikle cazip olan küçük fenomenlerle ( örneğin: twitter, Instagram feneomenleri gibi) odaklanın.
 

5. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? : Tarifler


Facebook’ta neden mesaj gönderilsin:

 • İşletmenize bağlı olarak, Tarifler Hayranlarınız için değer sağlamak için gerçekten iyi çalışabilir. İnternette en fazla paylaşılan videolar ve fotoğraflar genelde tariflere ait olanlar.
 • Yaratıcı olduğunuz sürece, tüm işletmeler aslında bu avantajdan yararlanabilir. Örneğin, muhasebe şirketiniz “Ofis müdürümüz Ahmeti’in en muhteşem kadayıf tatlısını yapmasını istiyoruz, işte bu hafta sonu bayrama hazırlık aşamasında bu tarifi deneyebilirsiniz!”
 

6. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Temalı İçerik

 

 • Bu son zamanlarda gördüğümüz yeni bir Facebook yayın stratejisi: temalı içeriği bir ay kadar yayınlamak. Kuruluşunuzda rol almak için aradığınız bir kampanyayı veya hareketi sağlamlaştırmak için çalışır.
 • Yeni giyim kıyafeti mi getiriyorsun? Çocuk odaklı Facebook yayınlarını bir ay yayınlayarak pazarlamayı iki katına indirin.

7. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? : Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik


Facebook'ta ne yazılacak

Bu çok zahmetsizdir: Diğer kullanıcıların içeriğini daha yoğun trafik alan işletme sayfanızda paylaşırsanız, bu kişiler (ve kendi sosyal ağları) doldurulur.

 

8. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Ürünler


Facebook'ta ne yazılacak

Öncelikle, ürün odaklı içeriği her zaman yayınlamayın. Yeni ve müthiş bir ürününüz varsa paylaşım yapın. İnsanlara ne kadar harika olduğunu gösterin.

 

9. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Yorumlardaki Cevaplar


Facebook'ta ne yazılacak

Facebook ilanı, yalnızca yayınladığınız içerik değil, ona nasıl tepki verdiğinizle de ilgilidir. Facebook’a yatırım yaptığınız sürecin en az dörtte biri, yorum yazanlara yanıt vermeye ayrılmış olmalıdır – hatta yorum bölümündeki bir soruyla kendinizi konuşmaya başlayacak kadar ileri gidebilirsiniz. Red Bull yorumlara GIF’lerle cevap verme yoluna gidiyor.

 

10. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Yüksek Kaliteli Görüntüler


Facebook'ta ne yazılacak

Yine, çok zahmetli olmayan bir yöntem, ama her zaman görüyorum (özellikle küçük işletmelerde). Doğru boyutta yüksek kaliteli resimler kullanın. Daha fazla katılım elde edersiniz ve insanlar gerçek bir profesyonel marka olarak size çok daha kolay saygı gösterecektir.

 

11. Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz?: Anketler


Facebook'ta ne yazılacak

 

 • İnsanlar her şey hakkında fikir vermek ister. Onlardan oy vermelerini istemek, onlara duygu hissetme imkanı tanıyabilir, aynı zamanda farklı görüşlerdeki insanlar arasında biraz rekabet yaratır (katılımı arttırır).
 • Not: Politika yok. Din yok. Tartışma yaratabilecek konulardan uzak durun.
 Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 
Facebook’ta Neler Paylaşabilirsiniz? yazımıza yorum yapabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek