Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya çalışan birçok işletme sahibinin ortak sorusu “İşim için sosyal medya profillerine nasıl daha fazla takipçi alabilirim?” sorusudur. Daha fazla takipçi daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanın en kolay ve ucuz yollarından biridir. Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri ile sosyal medya hesaplarınızın takipçilerini arttırabilirsiniz.

Bu yazıda Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat’ı kapsayan daha fazla sosyal medya takipçi sahibi olmak için yolları açıklayacağız.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri

FACEBOOK

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #1 Takipçiler için kuponlar


Daha fazla Facebook takipçisi almak için yöntemlerden birisi, sayfanızın takipçilerine kupon sunmaktır. İndirim teklifinizi ve onu almanın koşullarını vurgulayan bir resim (yalnızca Facebook Sayfanızda) yayınlamak isteyeceksiniz (temel olarak, indirime hak kazanabilmek için sayfanızı beğendiğini göstermelerini istediklerini söyleyebilirsiniz) .

Açıkçası, bu sadece gerçek yani fiziksel mağazalarda işe yarıyor; çünkü alışveriş yaptıklarında sayfanızı beğendiklerinin kanıtını görmeniz gerekiyor. Bu promosyonu yalnızca sınırlı bir süre için çalıştırmak, daha aciliyet kazandıracak ve böylece insanların sayfanızı beğenme şansını artıracak ve mağazanıza gelecektir.

Daha fazla takipçi nasıl elde edilir?

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #2 Yayın zamanlamasını optimize etme


Facebook artık kullanıcılarının Haber Beslemelerini kronolojik olarak düzenlemese de, gönderdiğiniz içeriğin zamanlamasını optimize etmek, Sayfanızın başarısı üzerinde hala büyük bir etkiye sahip olabilir.

Daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olması için içeriğinizin erişimini ve ömrünü en üst düzeye çıkaracak zamanlarda yayınladığınızdan emin olun; böylece daha fazla takipçiyi alma şansını artırın. Hedef pazarınızı bilmeniz önemlidir – gönderilecek en iyi zaman, takipçilerinin Facebook’u kullandığı zamandır.

İşte bir rehber, ancak test etmenin her zaman daha iyi olduğunu unutmayın:

Daha fazla takipçi nasıl elde edilir?

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #3. Facebook Live


Live, Facebook kullanan herhangi bir işletme için muhteşem bir içerik platformudur – şu anda Facebook erişiminizi en üst düzeye çıkarmanın en iyi yollarından biridir. Peki, neden? Facebook, kullanıcılarını yeni medya türlerini kullanmaya teşvik etmekten hoşlanıyor ve Live da istisna değildir.

Facebook’un algoritma ağır Canlı videoyu öncelik ve bu oluşturduğunuz herhangi Canlı akış neredeyse kesin doğru takipçilerinizin Haber Beslemeler üstüne ileri atılır. Etkileyici, heyecan verici ve kolayca paylaşılabilir çekici bir Canlı video oluşturmak, işletmenizin daha fazla insana ulaşmasını sağlayarak İzleyicilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Daha fazla takipçi nasıl elde edilir?

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #4. yorumlar


Yelp’de olduğu gibi, işletmeniz için mümkün olan en iyi resmi görüntülemek istersiniz. Bu resmin büyük bir kısmı işinizin inceleme puanı 5’dir. Bunun mümkün olduğunca yüksek kalmasını sağlamak için, mutlu müşterileri sayfanızda incelemeleri bırakmaya teşvik etmek istiyorsunuz. Bunu bir makbuz içinde hızlı bir mesajla veya müşteri destek personelinizden incelemeniz için Facebook’a mutlu müşteriler göndermelerini isteyerek yapabilirsiniz.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #5. Sayfa hakkında


Bir önceki noktadan devam edersek, güvenilir ve bilgilendirici bir Facebook Hakkında sayfasına sahip olmak, Sayfanızı müşteriler için iyi bir bilgi kaynağı haline getirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Çalışma saatleriniz, adresiniz, web siteniz ve işletmeniz hakkında küçük bir bilgi içeren bilgilerinizi güncel tutun. Bu, Facebook Sayfanızın SEO’yu artırmaya yardımcı olur ve insanlar için bilgi için güvenilir olduğu için sayfanızı beğenecek kişileri çizer.

 

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #6. Facebook Reklamları


Gerçekten Facebook İzleyicilerinizi artırmak istiyorsanız, sayfanızı işletmenizle ilgilenme olasılığı yüksek kişilerle paylaşmak, bunu yapmak için harika bir yoldur. Facebook Reklamları, yeni insanlara ulaşmak için en güvenilir yöntemdir ve onlar, Facebook İzleyicileri olma şansını en üst düzeye çıkarmak için insanları tam olarak hedeflemenize izin verdiği için mükemmel konumdadır.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #7. Yayınları planla


Tutarlı bir içerik akışı sağlanması, sayfa ziyaretçilerine, Facebook Sayfanızın olmak için iyi bir yer olduğunu ve beğenilen bir sayfayı göstermenin ayrılmaz bir parçasıdır. En son promosyonlarla ilgili güncellemeler, en yeni ürünler hakkında bilgi veya şirketinizin kültürünü paylaşan yayınlar olsun ziyaretçinizin bir ziyaretçinin beğeneceği olasılığı en üst düzeye çıkarmak için sayfanızı güncel tutmak istiyorsunuz.

Instagram

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #8  Yüksek kaliteli içerik oluşturma


Instagram hala içerik odaklı bir platformdur. Fakat içerik stratejinizin Instagram öncelik listenizin en üstünde olmasını sağlamanız gerektiği anlamına gelir. Hiçbir anlamlı beğendikleri müthiş içerik paylaşımı değilseniz insanlar  takipçilerini haline gelecektir. Harika fotoğraflar çekin, onları güzelce düzenleyin ve yeni ziyaretçiler kalıcı takipçiler haline gelecektir.

 

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri#9 Hashtag’ları stratejik olarak kullanın


Instagram, hashtag’ları kullanmanın başlıca bir platformudur – bir ton var ve yayınlarınızın daha fazla insana ulaşmasına yardımcı olmak için iyi çalışıyorlar. İçeriğinizle ve endüstrinizle alakalı hash etiketleri kullanmak, sizi işinizde ve ürünlerinizle ilgilenen kullanıcılarla ve hesaplarla bağlamanıza yardımcı olur ve bu da artan sayıda takipçiye yol açar.

 

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #10 Etkili hesapları etiketle


Etki sahibi hesaplar, Instagram’ın platform olarak büyük bir parçasıdır. İster tek etki sahibi veya etkili hesaplar (belirli bir konuyla ilgili yazılan takip eden hesaplar) olsun, bu hesapları fotoğraflarınızda etiketlemek fotoğraflarınızın “etiketli” feed’lerinde görünmesine ve gösterileceği şansı artırmasına neden olabilir Takipçilerinin Keşfedişlerini izleyin.

Bu hesapların birçoğu aynı zamanda kendileri için alakalı fotoğrafları yeniden yayınlar. Bu, hesabınızın öne çıkması için harika bir yöntem olabilir.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #11 Coğrafi etiket fotoğrafları


Bu, daha fazla takipçi elde etmenin en etkili yolu değil, fotoğraflarınızı coğrafi etiketleme (ve hatta Hikayeniz), yerel takipçilere ulaşmak için iyi bir caddedir. İnsanlar genellikle coğrafya özet akışlarına göz atmasalar da, yerel yayınlar çoğu zaman Keşfet özet akışlarında gösterilir veya yerel bir Hikaye üzerinde gösterilebilir, yani işletmeniz daha fazla yerel müşteriye ulaşır.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri # 12 Bir Instagram yarışması


Bir müsabaka, daha fazla takipçiyi almak için Instagram hesabınızı tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Çalıştırmak için basit bir yarışma türü, potansiyel katılımcıların yarışmanın fotoğrafını beğenmek ve yorum yapmak, iki veya daha fazla arkadaşınızı etiketlemek ve hesabınızı izlemek yoluyla girmektir. Bu, takipçilerinizi arttırma ve işinizi yaygınlaştırma ve mesaj gönderme ve yorumlama yoluyla mümkün olduğunca çok kişiye yayılma amacına hizmet eder. Başka bir markayla veya bir etkileyici ile işbirliği yapabiliyorsanız, bu yarışmayı daha fazla insanla paylaşmanın harika bir yoludur .

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri # 13  indirimler


Hikayeniz, Instagram profilinizin ve hiç ihmal edilmemeniz gereken önemli bir bölüm.

Hikayenizde yayınladığınız içerik çok çeşitli olmasına rağmen, takipçisi sayısınızı artırmak için onu kullanmanın bir yolu, bir indirim veya kupon kodu gibi yüksek değer sağlamaktır. İçeriği indirimli olarak değerli olarak göndermek, hikayenizi inceleyen herkesin hesabınızın göz kulak olmaya değer olduğunu gösterir – bu da işletmeniz için daha fazla takipçi anlamına gelir.

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri # 14 Ev sahipliği yapın


Bahsettiğimiz gibi, etkileyici pazarlama, Instagram pazarlamanın kesinlikle büyük bir parçası. İşletmenizi daha fazla insanla paylaşmaya yardımcı olması için bu pazarlama trendini güçlendiren bir strateji, bir etki denetleyicisinin devralımına ev sahipliği yapmaktır. Temel olarak, ürünlerinizi ve işinizi vurgulayan ve (ideal olarak alakalı ve hedefli) takiplerini hesabınıza yönlendiren bir Instagram etkilenici ile ortak çalışırsınız. Bu, artan satışları artırmaya yardımcı olurken marka farkındalığını artırmanın çifte amacına hizmet eder.

 

Twitter

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #15 Teklif desteği


Diğer sosyal platformlara kıyasla, Heyecan olduğunu takipçileri ve müşterileri ile kısa, basit etkileşimler için yer. Twitter’ınızı takipçileri ve müşterileri için mutlaka takip etmenin en iyi yolu tweet’leriniz ve DM’leriniz aracılığıyla müşteri desteği sunmaktır. Bazen müşteri desteğiniz için uygun kanalları bulmak zor olabilir (sosyal profiller genellikle bir işletmenin gerçek web sitesinden daha yüksek sıralamaya sahiptir ) – Twitter hesabınızda basit, hızlı ve duyarlı destek sunmak, takipçiniz sayısını artırmanıza yardımcı olacaktır .

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri #16 Hashtagleri kullanma


Twitter hashtagların büyükbabasıdır. Instagram’da olduğu gibi, tweetlerinizin her birini etiketlemek ve belirli bir konuyu veya eğilimi eklemek için ilgili hashtagleri kullanmak, belirli konularla ilgili belirli hashtagleri yakından takip eden ilgili kişilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, hashtagler takipçisi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir, ancak aslında potansiyel müşteriler olacak bir ton takipçiyi bulmanıza yardımcı olmayabileceğini belirtmek isterim. Maalesef, Twitter, insanları belirli bir hashtag kullanarak otomatik olarak takip eden botlarla dolu – bu, daha az gerçek insan ve daha az gerçek takipçi anlamına geliyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

Daha Fazla Takipçi Edinme Yöntemleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek