Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
En İyi Web Tasarımcıların Uyguladıkları 10 İyi Yöntem

En İyi Web Tasarımcıların Uyguladıkları 10 İyi Yöntem

Tüm sektörlerde olduğu gibi web tasarımda da işini gerçekten iyi yapanlar veya sadece temel kurallara uyarak bir web sitesi oluşturanlardan oluşur. Peki gerçekten profesyonel olan bir web tasarımcıyı nasıl tanırsınız? Bir web tasarımcı tutarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. En İyi Web Tasarımcıların Uyguladıkları 10 İyi Yöntem web tasarımcı seçmenizde size yol gösterecek.

 

1. GOOGLE’DA ÇOK SAYIDA OLUMLU İNCELEME

Deneyimli bir web sitesi tasarımcısı hakkında Google’da en az 10 yorum yapılacaktır. Alışılmışın dışında kısa değerlendirmelerden ya da müşteriler yerine akrabaların yorum yapmadığından emin olun. Uygun değerlendirmeler genellikle projeyle ilgili biraz ayrıntılı olarak geçecektir. Olumsuz değerlendirmeler varsa, servisin sorunlarıyla nasıl baş edeceği konusundaki anlayış için tasarımcının yanıtını okuyun.

2. PORTFÖYÜNDE ÇOK ÇEŞİTLİ PROJELER SERGİLİYOR

Bir web sitesi tasarımcısının portföyü başarısının kanıtıdır. İdeal olarak, farklı endüstrilerden çeşitli web siteleri içermelidir. Benzer görünümlü veya benzer endüstrilere ait web siteleri içeren bir portföyden sakının. Web sitelerini tasarlamak için şablon kullandıkları bir işarettir. Şablon tabanlı web siteleri aslında çerez kesici web siteleridir. İş değirmen iş bir çerez kesici çalışma değilse, web sitenizin ya olmamalıdır.

3. GOOGLE’DA YEREL SIRALAMA

Web tasarım rektörü rekabetçi bir pazar olduğu için arama motoru sıralamasına girmek gerçekten zor olsa da sıralamalarda ilk sayfada yer alan web tasarımcıları tercih etmek daha iyidir. Kendi Google AdWords veya SEO’da üst sıralarda çıkabiliyorsa sizi de ilk sıralarda çıkarma olasılığı daha yüksek olacaktır.

4. İŞLETMEYİ ANLAMAK İÇİN ZAMAN AYIRIN

Her işletme, hatta aynı sektörde olsa bile, farklıdır. Bazıları fiyat üzerine odaklanabilir, diğerleri ise hizmete odaklanır. İşletmenizin avantajlarını, hedeflerini ve kusurlarını tartışmak için zaman alan bir web sitesi tasarımcısı en iyi çıkarları göz önünde bulundurur. Daha da önemlisi, işletme ve hedeflerinize özgü bir web sitesi hazırlayacak ve bu da her seferinde daha yüksek bir dönüşüm oranına neden olacak. Kendiniz yapın web sitesi oluşturucu siteleri ve şablonları kullanan tasarımcılar önceden belirlenmiş bir düzeni izlemek zorundadır ve belirli işletmenizin hedeflerine hitap eden web siteleri üretemezler.

5. BÜTÜN PROJE SÜRESİNCE SİZİNLE Mİ?

Dediğiniz her şeye katılıyorsanız, en az direnişe giden yol olabilir, ancak kötü bir fikirle birlikte ilerlemek hem işinizi hem de tasarımcıyı zayıf bir ışıkla boyayacaktır. Harika bir web tasarımcısı, sahip olduğunuz bir fikrin ne zaman çalışmayacağını veya en iyi uygulamaları ihlal ettiğini size söyleyecektir. Dönüşümleri olumsuz etkileyecek bir düzen veya öge önermişseniz harika bir tasarımcı geri çekilecek.

6. ONLARLA ÇALIŞMAK KOLAYLAŞTIRIR

Web sitenizi oluşturmak için zamanı geldiğinde, web tasarımcısı sizden içerik – ürün veya hizmet bilgisi, bulunduğunuz yerdeki görüntüler, iletişim bilgileri ve daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. Bir proje yönetim sistemi kullanıyorlarsa, bu içeriğin sağlanması oldukça kolaydır. İçeriğinizi toplamak için e-postaya güveniyorsa, dağınıklık ihtimali önemli derecede artar ve bir şeylerin kaçırılması veya hesaplanamaması olasılığı artar. Bir tasarımcı bir proje yönetim sistemi kullanmıyorsa, çok fazla işi olmadığı ve / veya deneyime sahip olmayabileceğinin bir işaretidir.

7. İÇERİĞİNİZİN BAZI STANDARTLARI KARŞILAMASINI GEREKTİRİR

Büyük web tasarımcıları, yalnızca işinizi değil aynı zamanda becerilerini ve uzmanlığını da yansıttığı için çalışmalarından gurur duyar. Resimlerinizin yüksek çözünürlüklü olmasını ve içeriğin eksiksiz olmasını talep etmeniz, tasarım sürecinde daha fazla boşluk bırakmanızı, SEO’yu geliştirmenizi ve genel olarak daha iyi sonuç vermenizi sağlar. Web tasarımcınız onlara attığınız her şeyi kabul ediyorsa, resimler bir posta pulu boyutunda olsa bile, kabul ediyorlarsa bu ajanstan uzak durmalısınız. Gerçek bir profesyonel, sağladığınız içeriğin minimum kriterleri karşıladığından ve kullanmayan içeriğin kullanılmasını önleyecektir. Unutmayın tasarım işinde uzman olan onlar sizin söylediğiniz her şeyi kabul etmeleri iyi bir şey değil.

8. KENDİNİZ KOLAYLIKLA DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ

Birçok işletme sahibi kendi web sitelerini düzenlemek istemese de, bu seçeneği kullanmak çok güzel. Size basit düzenlemeler yapmak için bir profesyonel kiralamanızdan para kazandıracak ve saniyeler içinde yapılabileceksiniz. Metnin bir satırını değiştirmek için tasarımcınıza ödeme yapmak için geçerli bir neden yoktur. Harika bir web tasarım şirketi size basit değişiklikler yapan (metin düzenleme veya görüntü değiştirme) hızlı ve kolay bir görsel düzenleyici sağlayacaktır.

9. SADECE WEB TASARIMININ ÖTESİNDE

Web siteniz yalnızca insanların gördüğü kısmı içermektedir. Deneyimli bir web tasarım şirketi, saygın barındırma hizmetiyle sitenizi kurar, e-postanızın bakımı yapılmasını sağlar. Google Analitiği ve Google Search Konsolu kuracaklar. Onlar oturumlarınıza bir listesini ve iş bittikten sonra bilmeniz gerekenleri sağlayacaklardır. Onlar adil bir fiyat için devam eden bakım sunacak. Yeni web sitenizi tanıtmak için pazarlama fikirleri sunacaklar. Alt satırda, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bırakacaklardır.

10. REHİN TUTMAYACAK

Deneyimsizlik veya kasıtlı olarak birçok tasarımcı, alan adınızın sahipliğini üstlenecek veya web sitenizin yöneticisi için giriş bilgilerini ifşa etmeyi reddedecektir. Bu yolda rehin tutulmanızın (yani, alan adınız için giriş, vs. karşılığında ödeme) yol açabilir. Tüm şartlarınızı önceden açıkça belirttiğinizden emin olacak, bu nedenle alan adınız ve web siteniz asla rehin tutulamaz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

En İyi Web Tasarımcıların Uyguladıkları 10 İyi Yöntem yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek