Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
En İyi Web Sitesi İçeriğini Seçme

En İyi Web Sitesi İçeriğini Seçme

Küçük bir işletme web sitesi kurmak eğlenceli bir tasarım süreci olabilir. Renk paletleri, sayfa düzenleri, resim ve simge seçimleri ve tipografi için sayısız seçenek vardır. Bununla birlikte, içeriğiniz web sitenizin  tasarımı kadar önemlidir; çünkü ziyaretçileri sayfanızda tutan şey budur ve onları geri gelmeye teşvik eder. En İyi Web Sitesi İçeriğini Seçme bu yüzden önemli bir yere sahiptir.

Baştan başlamak için hedef kitlenizi çekmek ve korumak için en iyi web sitesi içeriğine sahip olduğunuzdan emin olun. Web sitenizin içerik planının bir parçası olması gereken beş unsur var:

Marka temelleri

İş web siteniz çevrimiçi kartvizitinizdir, bu nedenle en azından kartvizitinizde listelenen her şeyi ekleyin. Bu, logonuzun, iletişim bilgilerinizin ve etiket çizgisinin tümünün web sitenizin içeriğinde bulunması ve muhasebeleştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

İşinizin adı ve etiket satırı, web sitenizde göze çarpacak şekilde markanızın diğer önemli parçalarıdır. İşletmenizin adını öne ve merkeze koyun. Etiket çizgisi, ziyaretçilere endüstriniz ve kişilikiniz için bir lezzet katar. Bunu işletmenizin adının yakınına yerleştirin böylece okuyucunun aklında bağlantı kurulur.

İletişim bilgilerine gelince, e-posta adresiniz, fiziksel adresiniz (varsa), telefon numarası ve sosyal medya tutamakları alt bilgi alanınızda bulunmalıdır. Alt bilgi her sayfaya taşınıyor, bu nedenle işinizle bağlantı kurmanın çeşitli yollarını bulmak için biraz kaydırma yapmanız yeterlidir. Buna ek olarak, özel bir “Bize Ulaşın” sayfası olması şarttır, ancak bunu bu makalenin ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Bu unsurlar yerine getirildiğinde, web sitenize benzersiz bir içerik ekleyebilirsiniz.

Anasayfa

Yukarıda bahsedilen marka temellerinin ötesinde, ana sayfanız ziyaretçileri ilgisini çekecek ve web sitenizde ilgisini çekmek zorunda kalacaktır. Ana sayfanız, ziyaretçilerinizin ilgisini artırmak için bir soru sormalı veya işletmenizin hikayesini anlatmaya başlamalıdır.

Markanızın misyonuna veya endüstrisine konuşan güçlü arka plan görüntüsü dikkat çekmek için iyi bir yol. Yüksek kaliteli resimlerin içerik olarak ne kadar uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, ancak sizi temin ederiz ki görüntüleriniz içeriklerinizin değerli bir parçasıdır. Açıkça tanınan ve metninizle alakalı olan resimler ve simgeler kullanmak, işletmenizin ana sayfanızda hayata geçirilmesine yardımcı olur. Görüntüleriniz ziyaretçilere, işletmenizin neyi yaptığını görselleştirmeye yardımcı olur ve ürünleriniz, hizmetleriniz ve müşteri hizmetleriniz hakkında bir beklenti oluşturur.

En iyi uygulama, işletme adınızı, etiket satırınızı ve bir okuyucu tarafından ifadeyi duraklatıp düşünmesine neden olan bir teklif, soru veya kısa ifadeyi eklemektir.

Hakkımızda sayfası

Ana sayfanız ziyaretçilere işiniz hakkında bir fikir verse de, “Hakkımızda” sayfası gerçek marka vasfınızın parladığı yerdir! İş hikayenizi anlatmak için bu alanı kullanın.

Okuyucunun dikkati sürdüreceğini unutmayın ve hikayenizi yaklaşık 200-300 kelimeye indirin. Bu metin miktarı okuyucunun bakış açısından yönetilebilir görünür ve size işletme sahibi olarak hikayenizi paylaşmak için yeterli bir fırsat sunar.

Her zaman olduğu gibi, işinize özgü fotoğraflar ve ikonik resimler kullanmak hikayenizin eşlik eder. Metnin mağazanızın açılış fotoğraftan veya en son mutfak yapım resminizden ayrılmasını sağlayın. Ne olursa olsun, görüntü çözünürlüğünün kristal berraklığından ve mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun; böylece web siteniz cihazdan bağımsız olarak en iyi şekilde görünür.

Ürünler ve hizmetler sayfası

İşletme tekliflerinizi satışa ilham veren, kolay okunur bir şekilde vurgulamak için ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanın. Araştırmada katılımcıların yaklaşık %45’i öncelikle küçük bir işletme web sitesinde ürün bilgisi aradığını belirtti. Ürün ve hizmet bilgilerini içermemekle piyasanın büyük bir bölümünü kaçırmayın. Ürün görüntüleriyle eşleştirilen özlü ve bilgilendirici açıklamalar okuyucunuza tam olarak ne yaptıklarını gösterir. İnsanlar şeffaf olmayı sever, onlara ürün sayfanızda istediklerini verin.

Bir hizmet sektöründeyseniz, hizmetin tam açıklamaları ve müşterinin işletmenizden neler bekleyebileceğini sunarak tekliflerinizi şekillendirin.

İlham verici bir ürün veya hizmet sayfası oluşturmak için endüstrideki jargonları bırakın ve bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi kitlenize konuşun. Dillerini kullanın ve müşterilerinizle ilişkilendirilebilecek bir şekilde yazın. Onların mümkün olduğunca basit olmasını sağlayın, “Evet, onlarla çalışmak zorundayım!” Nihayetinde, ürünleriniz ve hizmetler sayfanız web sitesi ziyaretçilerini satışa dönüştürmeyi amaçlıyor, bu nedenle resimleriniz ve metinleriniz için onları ikna etmeye yönelik her fırsatta sunmayı hedefliyoruz.

İletişim Sayfası

İletişim sayfanız güçlü bir etkileşim aracıdır. İnsanlar, bir sorusu olduğunda, daha fazla bilgi isterse veya sizinle çalışmaya karar verirlerken otomatik olarak gidecekleri yerdir. İyi yapılandırılmış bir iletişim sayfası, tam iletişim bilgilerinizi (adres, e-posta adresi, çalışma saatleri ve telefon numarası) ve diğer bilgileri içermelidir.

Birçok iletişim sayfası, ziyaretçilerin adını, e-postasını ve mesajını girdiği ve iş e-posta hesabınıza gönderildiği bir mesaj gönderme aracı içerir. Mesajlaşma işlevinizden en iyi şekilde faydalanmak için, ziyaretçilere rehberlik etmek için gönderim formunun üstünde veya yanında bir açıklama ekleyin. Sorularınız veya randevuları ayarlamak için bu form var mı? Ziyaretçilerinizden belirli bilgiler vermelerini söyleyerek, potansiyel müşterilerinizle bir ilişki kurabileceğiniz değerli iletişimi alacaksınız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

En İyi Web Sitesi İçeriğini Seçme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek