Logo

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı


paylaş
En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı

Yeni bir işe başlarken heyecan, endişe, sabırsızlık gibi duyguları yaşamanız çok doğal. Yeni kurulacak e-ticaret sitenize bir isim bulmak, sunucu seçimi ve e-ticaret sitenizin tasarımının nasıl olacağı gibi konular sizi zorlayabilir. En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ile Medanis Bilişim AŞ tüm rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayacak tasarım ve site özellikleriyle tüm endişelerinizi geride bırakabilir.

Marka Yönetimi

Medanis Bilişim AŞ sıfırdan başlayarak e-ticaret sitenizi sağlam temeller üzerine kurmanızı sağlar. Başarılı olmak için marka olarak anılmalısınız. Logo, e-ticaret sitenizin tasarımı, sosyal medya hesap profilleriniz, müşterilerinize gönderdiğiniz paketler bunların hepsi birbiriyle tutarlı olmalıdır. Bu şekilde insanlar sizi büyük bir marka olarak görecekler. Düşünsenize logosu olmayan bir firmaya kim güvenir? Müşterilerinize üzerinde logonuzun olmadığı sıradan karton kutularla mı siparişinizi gönderseniz daha mutlu olurlar yoksa üzerinde güzel bir logo bulunan karton kutularla mı gönderseniz daha mutlu olurlar?

Küçük birer ayrıntı gibi görünse de kurumsallık ve marka oluşturma süreci için bunlar gereklidir. E-ticarette güven vermeniz gerekir, güven vermek için de En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı kullanmalı ve markalaşma sürecinde profesyonel bir ajansla çalışmalısınız.

Kategori Yönetimi

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ile web sitenizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman yeni kategoriler ekleyebilir istediğiniz zaman mevcut kategorileri silebilirsiniz. Örneğin indirimdekiler diye bir kategori oluşturarak sadece indirimde olan ürünlerinizi burada gösterebilirsiniz.

Ürün Karşılaştırma

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ile ürün karşılaştırma özelliği her e-ticaret sitesinde bulunması gereken özelliklerden biridir. Müşteriler istedikleri ürünleri seçerek özelliklerini karşılaştırabilir böylece tam anlamıyla istedikleri ürünleri alırlar. Bu da iade edilen ürün sayısının azalmasını sağlayacaktır.

Ürün Oylaması

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ürün oylaması özelliği ile müşteriler ürünü aldıktan sonra ürüne puan verebilirler. Böylece yine ürün seçiminde doğru ürünü alabilirler.

Ürün Yorumları

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ile e-ticaret sitenizde ürünlere yorum yapılmasını sağlayabilirsiniz. Olumsuz yorum gelmesinden sakın korkmayın. Olumsuz yorumlar web sitenizin güvenirliğini arttırır ve olumlu yorumlara inanma sayısını arttırır. Ayrıca yorumları gören insanlar e-ticaret sitenizden başkalarının da güvenle alışveriş yaptığını görerek gönül rahatlığıyla sitenizden alışveriş yapabilirler.

Ürün Yönetimi

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı ürün yönetimi özelliği ile istediğiniz ürünleri ekleyebilir ve silebilirsiniz. İstediğiniz özellikleri, fotoğraf veya videoları e-ticaret sitenize ekleyebilirsiniz.

Ürün Filtreleme

Ürün filtreleme ile müşteriler istedikleri özellikleri seçerek sadece ilgilerini çeken veya ihtiyacı olan ürünleri görüntüleyebilir. Örneğin spor ayakkabısı bölümüne giren bir kullanıcı sadece Adidas marka ayakkabılara bakmak istiyorsa filtreleyerek 36 numara Adidas bayan ayakkabılara bakabilir. Müşteriler kısa zamanda istedikleri ürüne ulaşmak ister bu yüzden e-ticaret sitenizde bu özellik mutlaka bulunmalı.

Benzer Ürünler

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı benzer ürünlerin gösterimi özelliği ile müşterileri farklı ürünleri almaya yönlendirebilirsiniz. Bebeğine bebek bezi alan birisine ıslak mendilleri göstererek aklında yoksa bile almalarını sağlayabilirsiniz. Ya da pantolon alan bir kullanıcıya ona uygun gömlekleri, ayakkabıları gösterebilirsiniz.

Çoklu Para Birimi

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı çoklu para birimi özelliği ile e-ticaret sitenizden farklı kurlarda para birimlerine yer verebilirsiniz. Özellikle yurt dışına ürün satışı düşünüyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

Çoklu Vergi Oranları

Çok vergi oranları siz bir şey yapmadan otomatik olarak ayarlanır. Elektronik ürünlerde farklı, giysilerde farklı vergi oranları vardır ve bunu En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı otomatik olarak ürünlere uygular.

Kargo Yönetimi

Kargo yönetimi ile müşterileriniz kargo takibi ile bilgileri alabilir. Böylece kargolarının yola çıkıp çıkmadığını, ürünlerinin hangi aşamada olduğunu takip edebilirler.

Kapıda Ödeme

Kapıda ödeme seçeneği ile isterseniz müşterileriniz biraz fazla ödeyerek ürün bedelini kapıda ödeyebilir. Bu özellik sayesinde internetten ürün almaya çekinen müşteriler kazanılabilir.

Kredi Kartı

Kredi kartıyla ödeme her e-ticaret sitesinde bulunmalı. Mümkün olduğunca fazla kredi kartı türüne web sitenizde yer vermelisiniz. Ayrıca isteğe göre havale ile ödeme gibi farklı ödeme yöntemleri de e-ticaret sitenize eklenebilir.

İndirim Kuponu

Ödeme sayfasında yer alan indirim kuponu bölümü ile istediğiniz zaman müşterilerinize özel kuponlar oluşturarak onları alışveriş yapmaya çekebilirsiniz.

İstatistik ve Raporlama

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı özelliklerinden en kullanışlı olanı raporlamadır. Raporlama ve analiz ile hangi ürünler daha çok satılıyor, hangileri satılmıyor veya hangi sayfalar tıklanıyor hangileri tıklanmıyor gibi birçok veriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede eksik yönlerinizi belirleyebilir ve daha da başarılı olabilirsiniz.

SEO Uyumu

Medanis Bilişim AŞ tüm web sitesi çalışmalarında SEO uyumlu yani arama motoru optimizasyonunu ön planda tutar. SEO uyumu olmayan bir web sitesi Google, Yandex gibi arama motorları tarafından taranmaz ve sıralamaya alınmaz. SEO uyumu ile web siteniz arama motorları tarafından taranabilir eğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız bunun için ayrıca SEO çalışmaları yapmalısınız.

Bülten Aboneliği

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı bülten aboneliği seçeneği ile e-posta bilgilerini bırakan kullanıcılara indirimler, kampanyalar, yeni ürünler veya bir blog çalışmanız varsa yeni yazıları müşterilerinize düzenli ve toplu olarak gönderebilirsiniz.

Online Fatura

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı online fatura ile tüm faturalar çevrimiçi kayıt altında tutulur. Böylece istenildiği zaman geçmiş faturalara ulaşılır ve çevrimiçi olarak kullanıcılara ayrıca fatura gönderilebilir.

Mobil Uyumluluk

İstenildiği takdirde responsive tasarım veya ayrı bir mobil site oluşturulabilir. Google'ın yeni teknolojileri desteklemesi ve üst sıralara çıkarması responsive tasarımı daha avantajlı kılıyor. Ayrıca ayrı bir mobil site yaptırmak size ekstra maliyet çıkaracaktır. Ancak hala mobil siteler de sıkça kullanılmakta. İsteğinize göre responsive veya mobil bir e-ticaret sitesi yapabiliriz.

Mobil Uygulama

Dilerseniz e-ticaret sitenizin mobil uygulamasını da yaptırabilirsiniz. Böylece hem kullanıcılar kolay bir şekilde ürünleri inceleyebilir hem de sizin büyük bir işletme olduğunuz algısını oluşturabilirsiniz.

Bunların dışında sahip olabileceğiniz özellikler:

   • Facebook Store
   • Slider Yönetimi
   • Blog Yönetimi
   • Bilgi Sayfaları
   • Excelle Ürün Aktarımı
   • XML Entegrasyonları
   • Satış Raporları
   • Sosyal Medya
   • Toplu Mail Gönderimi
   • Toplu SMS Gönderimi
   • Bağımsız Tahsilat
   • Bayi (B2B) Altyapısı
   • Yabancı Dil
   • Tasarım
   • Yönetim Paneli
   • SSL Sertifikası/Statik IP
   • Özel Modüller

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

En İyi E-ticaret Sitesi Yazılımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

Etiketler: en iyi e-ticaret sitesi yazılım en iyi e-ticaret sitesi yazılımı e-ticaret yazılımı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar