Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlakçılar İçin Web Tasarımının Ve Sosyal Medyanın Önemi

Emlakçılar İçin Web Tasarımının Ve Sosyal Medyanın Önemi

Bugünlerde sosyal medyanın emlakçılar için ne kadar önemli olduğunu tüm emlakçılar biliyor. Sadece emlak sektöründe değil herhangi bir işin başarılı olması için sosyal medya stratejisi olması gerekir. Stratejinin bir kısmı web tasarımını da içermelidir. Yıllar içinde web tasarımı çeşitli aşamalardan geçti ve günümüzde sosyal medyayla uyumlu bir emlak web siteniz olması gerek. Emlakçılar İçin Web Tasarımının Ve Sosyal Medyanın Önemi yazımızla web sitenizde sosyal medyayı destekleyen tasarım ögelerini nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Sosyal Medyanın Web Tasarımı Üzerindeki Etkileri

Emlak web sitenizde bulunması gereken en önemli ögelerden birisi Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn ve diğer sosyal platformların paylaşım butonlarının bulunmasıdır. Like-Beğen, Follow-Takip et gibi butonlar koyularak işletmenizin sosyal medya hesaplarının ziyaretçiler tarafından bulunmasının ve takip edilmesinin kolaylaştırılması sağlanabilir.

Aynı şekilde  paylaştığınız ev ilanlarında ve diğer içeriklerde sosyal medya paylaşma butonları konulmalıdır. Böylece web sitenize gelen insanlar beğendikleri ilanları ve içerikleri anında sosyal medya hesaplarından paylaşabilirler. Düşünsenize günde 10 kişi bile ilanınızı paylaşsa bu ücretsiz olarak yüzlerce kişiye ulaşabilmenizi sağlayacaktır.

Emlak web sitenizin bütün sayfalarında sosyal medya paylaş butonları olmalıdır. Yok bunu bir an önce ekletmelisiniz.

Sosyal Medya Profil Tasarımları

Sosyal medya sayfalarının tasarımı, resmi ana sayfa için web sayfası tasarımı kadar önemlidir. Günümüzde internetin etkileşimli bir pazar olduğu söylenebilir. Kendinizi ve emlak firmanızı, web sitenizin yanı sıra sosyal medya platformları aracılığıyla tüketicilerin önünde sunmak istediğinizi düşünün.

Örneğin, Twitter ve Google+ sayfalarınızda, işletmenizi temsil eden bir tasarım kullanmak isteyeceksiniz. İdeal olarak, sosyal medya profilleriniz için web sitenizle aynı düzen ve tasarım şemasını kullanmanız gerekir. Her şey mükemmelce birleşmelidir.

Sosyal medya ve web tasarımınızın uyumluluğu sizin kurumsal ve profesyonel bir marka olarak algılanmanızı sağlayacaktır. Tutarlılık önemlidir. İnsanlar sizin logonuzu veya şirket sloganınızı gördüklerinde hemen tanımalılar.

Görüntülerin Kullanımı

Sosyal medya aracılığıyla müşterilerle etkileşim kurmak için doğru resimleri kullanmanız gerekecek. Sonuçta bir resim binlerce sözcükten daha etkili olacaktır. Ucuz ya da ücretsiz stok fotoğraflarını mümkün olduğunca kullanmayın. Emlak firmanızın kişiliğini gösteren mükemmel, yüksek kalitede bir görüntü koymanız gerekli. Kullandığınız diğer tüm fotoğraflar işletmenizin neyle ilgili olduğunu göstermelidir. Bir web tasarımcısı, resimlerin nereye yerleşeceğini ve sosyal medya platformlarının çeşitli gereksinimlerini karşılamak için nasıl yeniden boyutlandırılacaklarını belirlemenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, çok fazla resim kullanmayın, profillerinizin karışık görünmesini istemezsiniz.

Sosyal Medya Reklam Tasarımları

Milyarca insanın Facebook ve Twitter gibi sitelerde profilleri var. Emlak pazarlayacak çok insan var! Reklamlarınızı görebilecek potansiyel müşterileri düşünün. Bu nedenle pek çok şirket hedeflenen demografiye ulaşmak için bu platformları bir araç olarak kullanmaktadır.

Dışarıdaki diğer işletmelerle rekabet etmek isterseniz dikkat çekici reklamlar tasarlamanız gerekir. Hangi renklerin kullanılacağını, muhtemel dikkat çekici mesajları, yazı karakterini, ebatları, stili, vb. dikkatle düşünün.

Etkileşimli Tasarımın Önemi

Yalnızca bir sosyal medya profilini açıp onu unutabilirsiniz. Emlak sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak güncellemelisiniz ve en önemlisi bunu insanlarla etkileşimde bulunmanın bir yolu olarak kullanmalısınız. Etkileşimli web tasarımı, web sitesinin kendisi ile değil, sosyal medyayla da bir zorunluluktur. İnsanları sizinle ilgili bilgiler paylaşmasını, soru sormasını, yorum yapmasını, anketlere cevap vermesini sağlamalısınız. Olumsuz yorum almaktan da hiçbir zaman çekinmemelisiniz. Bu mutlaka olacaktır. Önemli olan en kısa sürede olumlu şekilde cevap vermek olacaktır.

Web tasarımı yakın zamanda kaybolacakmış gibi durmuyor. Her zaman önemli ve daima olacaktır. Bununla birlikte, şirketler sosyal medya profilleri yoluyla izleyicileri etkilemek ve etkileşimde bulunmak için daha fazla yol bulduklarından, gelişmeye devam edecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Emlakçılar İçin Web Tasarımının Ve Sosyal Medyanın Önemi 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlakçılar İçin Web Tasarımının Ve Sosyal Medyanın Önemi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek