Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlakçılar İçin 2017 Mobil Web İstatistikleri

Emlakçılar İçin 2017 Mobil Web İstatistikleri

İnsanlar teknolojiyi kullanmaya o kadar çok alıştılar ki bir eve ihtiyacı olduklarında veya evlerini satmak istediklerinde bir emlakçıya ihtiyaçları olduğunda yaptıkları ilgili şey arama motorlarına yazarak araştırma yapmak oluyor. Eskiden çevrelerine güvenilir bir emlakçı tanıyor musunuz diye sorarken bugün internetteki müşteri yorumlarını okuyarak veya web sitenize bakarak emlak firmanız hakkındaki kararlarını veriyorlar. 2017’de sadece kaliteli ve profesyonel bir web sitenizin bulunması yeterli değil akıllı cihazlarda uyum sağlayan web sitelerine ihtiyacınız var. Emlakçılar İçin 2017 Mobil Web İstatistikleri bu durumu ispatlıyor.

Bundan 7-8 yıl önce bir web sitenizin olması sizin iyi olur derdik ancak bugün bir web siteniz olmalı diyoruz hem de mobil uyumlu, responsive yani duyarlı bir web sitesine ihtiyacınız var. Müşterileriniz cep telefonlarından veya tabletlerinden web sitenizi açtıklarında evlerin fotoğraflarını rahatlıkla incelemek isterler. Bunu yapamadıklarında birkaç saniye içerisinde web sitenizden çıkarak rakip emlakçının web sitesine gideceklerdir. Sizin yapmanız gereken web sitenize gelen her insanı mümkün olduğunca müşteriye dönüştürmek olmalıdır. Bu da kaliteli ve mobil uyumlu bir web sitesinizin olmasına bağlı.

Akıllı telefon web trafiğinin geleneksel masaüstü trafiğini aştığı yaygın bir bilgidir. Aslında, ortalama akıllı telefon ve web trafiği sayısı, %60’lık akıllı telefon ile %40’lık bir masaüstü kadar artıyor. Kullanıcıların akıllı telefonlarında web siteleri ile nasıl etkileşime girdiğine ilişkin bazı bilgiler ve sayılar burada:

 

  • Kullanıcıların %40’ı yüklemesi üç saniyeden fazla süren bir siteyi terk ediyor.
  • Akıllı telefon kullanıcılarının %29’u, çok kullanışsız veya yavaş yükleniyorsa hemen başka bir siteye geçecektir
  • Web sitenizden memnun olmayan 5 ziyaretçiden 1’i, sorunların olduğu bir web sitesine asla geri dönmeyecektir
  • 3 kişiden 1’i, ihtiyaç duydukları anda sağlanan bilgiler nedeniyle aramakta oldukları bir şirket veya markadan başka bir şirketten veya markadan satın aldı
  • Akıllı telefonlarında arama yaparken %51’i yeni bir şirket veya ürün keşfetti
  • Bir mobil arama reklamı sonucunu göstermek, marka bilinirliğini %46 oranında artırabilir

Emlakçılık, kullanıcı etkileşimi ile ilgili güncel sayıları anlayarak, mobil web sitelerini optimize etmenin önemini daha iyi anlayabilir ve olumlu bir mobil kullanıcı deneyimi yaratma önceliğini alabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Emlakçılar İçin 2017 Mobil Web İstatistikleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek