Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Emlak Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Bir emlak firması için web sitesini tamamen yenilemenin zamanının gelip gelmediğine karar vermek zor olabilir. Web sitesini yeniden tasarlama süreci, şirketinizin kiraladığı web tasarım ajansına tamamen güvenmesini gerektirir bu yüzden emlak sitenizi yeniden yaptıracağınız ajansı özenli seçmelisiniz. Yeni bir web sitesi size ekstra maliyet demek olabilir ancak web sitenizden kullanıcıları uzaklaştıran, bir siteye sahip olmak size daha fazla para kaybettirebilir. Peki, Emlak Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? Buna nasıl karar vereceksiniz?

Her web sitesi çok sayıda ilke göz önünde bulundurularak tasarlanmalı ve başlatılmalıdır. Web siteleri çeşitli amaçlarla kullanılabilir ve bu nedenle kullanımı kolay bir düzen, kolay bir gezinti, estetik ve iyi düşünülmüş içerik yönetimi gibi konuları düşünmek önemlidir. Sitenizi nasıl kullanmak istediğinize bakılmaksızın, kullanıcı dostu ve etkileşimli bir tasarım markanız için en iyisidir. Bir web sitesi yeniden tasarlamayı düşünün mi gerekmediğinden emin değil misiniz? Aşağıdaki kılavuzumuza bir göz atın.

WEB SİTENİZ MODASI GEÇMİŞ VEYA GÖRSEL OLARAK ZEVKSİZ Mİ?

İlk izlenim vermek için yalnızca bir şansınız var. Web sitenize gelen insanları sitenizde tutabilmek için 3-4 saniyelik süreniz mevcut.

Mobil gelişimdeki güncel trendlerle Flash gelecekte artık desteklenmeyecek ve HTML 5 yakında yerini alacaktır. Dolayısıyla, sitenizin Flash’a bağımlı olduğunun farkındaysanız, bu tamamen yeniden tasarımı düşünmenin en doğru zamanıdır. Tabii ki, arama motoru sıralamaları optimizasyondan etkilenmeden önce bunu yapmalısınız.

Medanis Bilişim AŞ’de sıklıkla fark ettiğimiz bir diğer tasarım hatası, ana sayfada bir konuda sahip olduğunuz her bilgiyi ortaya çıkarmaktır. O kadar bilgi ilginç gibi göründüğüne göre, kullanıcılar web sitenize okumak için gelmedi, sizinle ilgili bilgi toplamaya geldiler. Potansiyel müşteriler, yalnızca ne yaptıklarını ve nasıl yaptıklarını bilmek isteyeceklerdir. Önemli ayrıntıları kaybetmek istemiyorsanız da, bu durumda daha az şey kesinlikle daha fazladır.

SİTENİZ MOBİL OLARAK DUYARLI DEĞİL Mİ?

Kullanıcıların webe erişme biçiminde devrim yaratan tabletler ve akıllı telefonlar ile birlikte mobil cihaz pazarı patladı. Araştırmalar, Google aramalarının %20’sinden fazlasının bir mobil cihaz üzerinde gerçekleştirildiğini ve 4 internet kullanıcısından yaklaşık 1’in sadece bir mobil cihazdan eriştiğini biliyoruz.

Duyarlı bir web sitesi tasarımınız varsa sitenizin yapısı, içeriği ve görüntüleri her cihazda aynı görünecek şekilde oluşturulduğundan emin olabilirsiniz. Tabii ki, bu, kullanıcıların hangi cihazı kullandıklarına bakılmaksızın web sitenizi kolayca kullanabilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, web siteniz mobil cihazlara uygun değilse, Google’ın arama motorunuzun sıralamalarını sabitlediğini göreceksiniz. Google, kullanıcıları için niteliksel bir mobil deneyim sağlamak için bunu yapmış olacak.

Ayrıca Google Analiz üzerinden web sitenize gelen mobil kullanıcı sayısını öğrenebilirsiniz.

WEB SİTENİZDE GEZİNMEK ZOR MU?

Ziyaretçiler sitenize eriştiğinde, aradıkları bilgileri hızlıca bulmak ve bunun için çok fazla araştırma yapmak zorunda kalmak istemiyorlar. Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları bilgileri bulmayı zor bulursa, hayal kırıklığına uğradığından ve bulmaya çalıştıklarından dolayı diğer kaynaklara baktığından eminler. Çok fazla içerik sayfanız varsa veya içerik yapısı kötüse potansiyel müşterileri korkutmalısınız. Ayrıca yavaş geçişler ve yükleme süreleri de ziyaretçileri rahatsız edecek ve mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Yukarıdakilerin yanı sıra, web sitenizin navigasyonu SEO terimlerinde önemlidir. Google, bir web sitesinin belirli bir sayfasındaki bilgilerin, sitenin tamamının daha büyük resme nasıl uyduğunu anlamaya çalışıyor. Bu, içeriğiniz ne kadar kolay ulaşırsa o kadar iyi demektir. Bunu daha iyi bir şekilde yapmak için kolay site gezintisine izin vermek için sayfanın üst kısmında bir dizi iç bağlantı kullanabilirsiniz. Her şeyden önce, site gezintisi basit ve kullanımı kolay olmalıdır.

Genel olarak, web sitenizi yeniden tasarlamak büyük bir görevdir ve akıllıca düşünülmelidir. Yeniden tasarım yapmak hakkında düşünüyorsanız, yukarıdaki örnekler işlemi başlatmak için iyi bir neden. Şirketinizin web sitesini yeniden tasarlamanıza yardım etmek mi istiyorsunuz? Profesyonel ve ısmarlama tasarım çözümleri için MEDANİS BİLİŞİM AŞ’yi arayarak bize ulaşın.

Emlak Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?  yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek