Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenize Harekete Geçirici Mesajları Ekleme Yöntemleri

Emlak Web Sitenize Harekete Geçirici Mesajları Ekleme Yöntemleri

Web sitenize gelen kişilerin sadece içerikleri okuyup gitmesini istemezsiniz. Sizinle iletişime geçmelerini, müşteriniz olmalarınız ya da en azından e-posta adreslerini bırakmalarını sağlamalısınız. Bu yüzden emlak web sitenize insanları harekete geçirici mesajlar ve sekmeler eklemeniz gerekir. Emlak Web Sitenize Harekete Geçirici Mesajları Ekleme Yöntemleri deneyerek kendi emlak sitenize harekete geçirici mesajlar ekleyebilirsiniz.

Web sitenize gelen ziyaretçilere belirli bir işlem yapmasını isteyen tıklanabilir herhangi bir tıklanabilir sekme yani harekete geçirici sekmedir. “İletişime Geç” ve “Abone Ol” iki tipik örnektir. Elbette, sitenize bir harekete geçirici mesaj düğmesi yerleştirmek ve kullanıcıların tıklamalarını beklemek yeterli değildir. Bu sekmeleri oluşturan unsurları düşünceli bir şekilde seçmelisiniz.

Size zamandan ve emekten tasarruf etmek için, harekete geçirici çağrı web düğmelerinizi daha etkili hale getirmek için kullanabileceğiniz bazı temel ipuçlarını listeledik.

Emlak Web Sitenize Harekete Geçirici Mesajları Ekleme Yöntemleri

Değeri içerikle iletin

Ziyaretçiler genellikle harekete geçirici çağrı düğmesini gördükleri zaman “Benim için içinde ne var?” diye düşünüyorlar. Harekete geçirici mesajınızın bir tıklama karşılığında elde edilecekleri göstereceğinden emin olun. Örneğin, kullanıcılara bülteninize kaydolmasını istemek için “Abone Ol” kelimesini kullanabilirsiniz ancak “Teşvik ipuçları” veya “Yeni eğilimleri keşfetme” gibi cümlelerle kaydolmanın yararına da bilgi verebilirsiniz. Evinizi en karlı şekilde satmak ister misiniz? veya “En uygun kiralık evi arıyorsanız tıklayın.” gibi insanların ilgisini çekebilecek cümleler de bulabilirsiniz.

 

Parlak ve kontrast renkler kullanın

Harekete geçirici mesaj düğmesinde renk kullanımı önemlidir. İnsanları dikkatini dağıtmadan haberdar olmalarını istiyorsunuz. Mesaj düğmelerinizi öne çıkarmak için parlak ve kontrast renkler kullanın; örneğin, çoğunlukla beyaz olan bir temada kırmızı düğmeler iyi çalışır. Mesaj düğmelerinin web sitenizin genel renk düzeniyle çakışmadığından emin olun.

Ayrıca, farklı renkleri test etmekten korkmayın. Başlamak için kırmızıyı kullanırsanız, yeşil ile değiştirin ve daha fazla ziyaretçinin tıklama olup olmadığına bakın.

Harekete geçirici mesaj düğmelerinizin boyutu ve şekli görünürlüklerini artırmalıdır

Harekete geçirici mesaj düğmesi ilk bakışta kolay anlaşılır olmalıdır. Düğmenizi görünür kılmak için yeterince büyük, ancak web sayfanızın düzenini bozacak kadar büyük olmayan bir boyut seçin. Ayrıca, harekete geçirici mesajın mobil cihazlarda görüntülendiğinde belirgin olduğundan emin olun.

Düğmenin şekli gelince, kenarları yuvarlak bir dikdörtgen önerilir. Bunun nedeni, en iyi uygulamalara göre yuvarlatılmış köşeler, bilgi işlemeyi geliştirir ve harekete geçirici mesaj düğmesi içine dikkat çeker. Buna karşın, kare kenarlar bir düğmenin merkezine dikkat çekiyor.

Uygun bir yer seçin

Harekete geçirici mesaj düğmenizin konumu da başarısında çok önemli bir rol oynuyor. Mesaj düğmesini, ideal olarak, web sayfanızın üst yarısında veya merkezinde belirgin bir konuma yerleştirin.

Ayrıca, emlak sitenizde harekete geçirici mesajlar için oluşturduğunuz düğmenizin etrafında bir boşluk olduğundan emin olun. Boş alan, sekmenizin web sayfanızdaki çevresindeki unsurlara karşı öne çıkmasına yardımcı olmak için kritik bir nefes alma odası sağlayacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Emlak Web Sitenize Harekete Geçirici Mesajları Ekleme Yöntemleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek