Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizdeki URL’leri Optimize Edin

Emlak Web Sitenizdeki URL’leri Optimize Edin

SEO konusunda sık sık bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu yazımızda kısa ama çok önemli bir ayrıntıdan bahsedeceğiz. Emlak Web Sitenizdeki URL’leri Optimize Edin ve SEO çalışmalarınızın temelini oluşturun.  Bu küçük anahtar ve bileşen, odaklanmayı gerektiren bir konu, çünkü web sayfasının ve web sitesinin etkinliğini ve görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olabilir veya engellemenize neden olabilir. Peki etkili URL’ler için ne yapmalısınız?

Öncelikle web sitesinden pek anlamıyorsanız URL’nin ne olduğundan bahsetmek gerekiyor. URL arama motorlarının ve insanların web sitenizi bulmasını sağlayan adrese verilen isim. Ör: www.medanis.com.tr bu web sitenizin ana adresi. Web sitesinizde bulunan her sayfa için bir URL oluşturulur. www.medanis.com.tr/wp_betawpposts gibi, her emlak ilanı sayfanız için bu şekilde bir URL oluşturmanız gerekir. Yoksa arama motorları sizi bulamaz ve sıralamalarda geriye düşersiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

Emlak Web Sitenizdeki URL’leri Optimize Edin

-İçeriğinizi açıklayın.

www.emlakci.com/emlak-ankara-kecioren gibi açıklayıcı URL, kopyalama / yapıştırma, paylaşma, e-postayla gönderme ve arama motorları tarafından tanınan, örneğin www.emlakci.com/blah-blah-blah1234’den daha etkili olacaktır.

-Kısa süre bakınca bile akılda kalacak bir şeyler seçin.

URL ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur. Kopyalayıp yapıştırmayı ve hatırlamayı daha kolay olacak ve arama motorlarının web sayfasındaki içeriğinizi anlamaya yönelik çabalarını azaltacaktır.

-Statik web sayfaları dinamik sayfalardan daha iyidir.

Küçük işletmeler için web tasarımında büyük bir denge, PHP’nin kullanışlılığını ve oluşturduğu dinamik web sayfaları tercih edilmeyebilir çünkü web tasarımcısı statik HTML için daha fazla zaman ve çaba harcamalıdır.  Ancak statik web sayfaları arama motorları tarafından daha fazla görünür.

– Ayırmak için tire eklemek

Bir cümle biçiminde birden çok anahtar kelimeye sahip URL’ler, kelimeleri ayırmanın en iyi yolu olduğu için tireler ile birlikte olmalıdır.  Ör: https://medanis.com.tr/seo-uyumlu-web-tasarimi-icin-yapilmasi-gerekenler

-Anahtar Kelimeleri Kullanın.

Etkili SEO, arama trafiği için rekabetçi anahtar kelime öbeklerini hedeflemek ve URL’ye anahtar kelimeler ve anahtar kelime evreleri koymak anlamına gelir; bu sayfa bu konuyla ilgili harika bir kaynak olduğu kadar ziyaretçilere ve arama motorlarına başka bir etkili ipucu bırakmak için harika bir yerdir.

Umarız doğru URL adlandırmasına yapılan bu kısa giriş, mevcut veya bir sonraki büyük web sitenizin çalışmasında size yardımcı olacaktır.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Web Sitenizdeki URL’leri Optimize Edin yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek