Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenisin Hızını Arttırma Kılavuzu

Emlak Web Sitenisin Hızını Arttırma Kılavuzu

Google, arama motoru sıralamasının bir parçası olarak web sitesi hızını değerlendirme içine aldığından beri, site sahipleri sayfalarını daha hızlı hale getirmeye çalışıyorlar. Emlak sitenizi daha da hızlı hale getirmek sizin için en iyi eylemlerden birisi. Hıza büyük ölçüde alışmış web sitesi ziyaretçileri beklemekten hoşlanmıyor ve anında yavaş web sitelerinden çıkıyorlar. Emlak Web Sitenisin Hızını Arttırma Kılavuzu ile basit adımlarla emlak web sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Duyarlı web tasarımında hız son derece önemlidir. Web sitenizi daha hızlı çalıştırmak için bazı ipuçları:

Emlak Web Sitenisin Hızını Arttırma Kılavuzu

– Sayfa yükleme süresini azaltın. Her kullanıcının internet bağlantısı gibi, sayfa yük hızına etki eden her şeyi denetleyemezsiniz. Yapabileceğiniz şey, her sayfadaki dosyaların boyutunu azaltmaktır. Bunu, her sayfada kullandığınız resim ve grafik sayısını sınırlayarak yapın. Kullandığınız görüntülerin tüm ekranı kaplamaması gerekir. Yerleşim şablonunun kendisi, yavaşça yüklenmesine neden olan herhangi bir şeyle tıkanmamalıdır.

– Sitenize herhangi bir şey eklemeden önce, gerçekten yararlı olduğundan emin olun ve üzerine koyduğunuz sayfaya değer katmasına dikkat edin. Bir sayfadaki her bir öge ve içerik, oraya gerçekten dahil olmalı ve değer, SEO ve okuyucuya sunabilecekleri açısından bir amaca hizmet etmelidir.

– Hafif bir çerçeve kullanın. Büyük bir web sitesi çalıştırmıyorsanız veya tam özellikli bir uygulama geliştirmediyseniz, hafif bir çerçeve dışında başka bir şeyi kullanmaya hiç gerek yoktur. Çoğu küçük – orta ölçekli siteler için bile bir JavaScript çerçevesi çok fazla olabilir. Çoğu içeriğin canlandırılması gerekmez.

– Videoları veya sesleri otomatik olarak oynatmayın. Kullanıcılara bir video görüntüleme veya ses dinleme seçeneği sunabilirsiniz, ancak sayfa her yüklendiğinde otomatik oynatılacak bir video veya ses dosyası ayarlamak için hiçbir sebep yoktur. Sadece web sitesinin hızını düşürmez, aynı zamanda kullanıcıyı rahatsız edebilir.

– Resim kullanırken, doğru formatı kullanarak hızı yükseltin. Belirli formatlar, sıkıştırmanın nasıl işlediği konusunda rol oynayabilir. Logolar ve simgeler gibi fazla renk kullanmayan basit görüntüler için PNG veya SVG kullanın. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gibi daha karmaşık görüntüler için JPEG kullanın.

– Statik dosyalar oluşturun. Gerçekten ihtiyacınız olmadığı sürece dinamik komut dosyası kullanmayın. Statik bir sayfayı değiştirmek için asla kullanmayın. Herhangi bir içeriği döndürmeniz gerekiyorsa, tasarımı mümkün olan en iyi şekilde optimize edin. Ayrıca bir içerik dağıtım ağı gibi bir hizmet düşünebilirsiniz.

– Sadece sitenizi kaliteli bir webhost şirketi tarafından barındırılmasını sağlayın. Barındırma şirketinizin çok sayıda kullanıcısından memnun olduğundan emin olmak için araştırma yapın. Kötü bir web barındırma şirketi, en iyi sunucuları ve ekipmanları alacak kadar para olmayabilir. İyi ekipman eksikliği, hizmet dışı kalma süresi ve yavaş çalışan web sitelerine neden olabilir.

– Bir web tasarım ajansıyla çalışmıyorsanız, bunu yapın. Çok fazla tecrübe ve bilginiz yoksa, deneyimli bir geliştiriciyle çalışmak zorunluluktur. Bir geliştirici, sitenizi nasıl daha duyarlı hale getireceğini bilir.

Sitenizi daha hızlı çalışacak şekilde optimize ederken bu fikirleri aklınızda tutun. Yine yardıma ihtiyacınız varsa, bir geliştirici ile çalışmayı bir kez daha düşünün.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Web Sitenisin Hızını Arttırma Kılavuzu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek