Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Sitesinde Video Başlıklarını Kullanma

Emlak Sitesinde Video Başlıklarını Kullanma

Gözler ruhun penceresiyse, emlak web sitenizin ana sayfası da işinizin penceresidir. Peki ziyaretçileri sitenizin geri kalanını keşfetmeye teşvik edecek şekilde nasıl tasarlarsınız? Emlak Sitesinde Video Başlıklarını Kullanma işte burada devreye giriyor.

Video arka planlarının dinamik kalitesi ziyaretçileri ilk bakışta büyülüyor ve anında web sitenizi diğerlerinden ayırıyor. Video, duyguyu aktarır ve mesajları metin ve resimler gibi statik formların yapamadığı şekilde iletir.

Dikkat çekmek için tam ölçekli bir video arka planına bile ihtiyacınız yoktur – video başlıkları da o kadar etkili olabilir.

Video üstbilgilerini kullanma hakkında ipuçları

 1. Yüksek çözünürlüklü videolar kullanınÇarpıcı video başlıkları, yüksek çözünürlüklü videolarla başlar. Zayıf aydınlatma veya bulanık görüntüler içeren düşük kaliteli bir görüntü, video başlığının etkinliğini azaltabilir. Net görüntüler ve keskin renklerle iyi çekilmiş bir videolara yatırım yapın. Bulanık görüntüler, düşük kaliteli çekimlerin sonucu değil, kasıtlı bir estetik seçim olmalıdır.
 2. Bir hikaye anlatmakVideo üstbilgisi, markanızın öyküsünü hem kendi başına bir bileşen olarak hem de ana sayfada diğer öğelerle birlikte anlatmalıdır. Sadece tıkalı bir parça olmamalıdır. Aynı zamanda hikayeyi yeni bir yönde anlatmanıza da imkan tanır ambleminizin doğasından yararlanarak markanızın anlatısını sunar.
 3. Markanızın yankılandığından emin olunBir video başlığı eklemek, bir web tasarım trendini takip etmek değil, marka kimliğinizi takviye etmekle alakalıdır. Video başlığı, ana sayfada bulunan diğer öğeleri tamamlamalı ve ses tonu genel markanızla tutarlı olmalıdır.
 4. Video ve sayfa metni arasında bir kontrast oluşturunAçık renkli metin koyu bir videonun üzerine koymak veya tersini yapmak, güçlü bir kontrast oluşturur. Birkaç renkle basit, tek biçimli çekimler yaptığınızda tam efekt daha dramatik olur.
 5. Genel olarak, koyu renkli bir arka plan üzerinde bulunan beyaz metin en az kopyalama için en iyi yöntemdir ve ziyaretçilerin okumak yerine taramasını beklemek istersiniz. Açık arka plan üzerinde koyu renkli metin, tarayıcının okumak zorunda olduğu paragraf metni için en iyisidir.
 6. Videoyu varsayılan olarak sessize alacak şekilde ayarlayınOtomatik gösterimde, özellikle ani veya yüksek seslerden hoşlanmayan kullanıcılar için video başlığınızın eşlik eden ses veya müzik çok zorlayıcı olabilir. Ayrıca, markanızın hikayesini anlatmak için ses veya diyalogdan ziyade görüntü ve hareket oynarsanız daha etkili olur.Gerçekten müzik veya ses kullanmanız gerekiyorsa, ziyaretçiler için isteğe bağlı yapın ve yaratmak istediğiniz atmosferi çağrıştıran bir puan seçin.
 7. Orantıyı akılda tutmakVideo arka planlarının her zaman bir tam ekran arayüzüne uyması gerekmez. Tam ekran video arka planlarının aksine, video başlıklarının daha küçük olması, ziyaretçilerin sayfanın diğer alanlarına erişmesine olanak tanır.Video üstbilgisinin boyutları ve yerleşimi, sayfanın genel düzeniyle birlikte akmalıdır. Video arka planları ve başlıklar genellikle bir sayfanın tüm genişliğine yayılmış olsa da, bu eğilimi takip etmek zorunda değilsiniz.
 8. Paralaks kaydırmayı dahil edinParallax kaydırma, ziyaretçinin farklı içerik bölümlerini kaydırmasıyla arka planın ön plana göre daha yavaş ilerleyerek arka planda bir üç boyutluluk hissi getirir. Bu, ilginç, 3D benzeri bir efekt yaratır ve daha etkileşimli bir sayfa sağlar.Paralaks kaydırmayı bir sayfaya eklemek genellikle birkaç eklenti veya özel geliştirme içerir. Ayrıca belirli bir geliştirme teknikleri seti de gereklidir.

   

 9. Tarayıcı uyumluluğundan emin olunYerel dosya türleri için tarayıcı desteğini kontrol edin. İdeal olarak, en yaygın şekilde desteklenen video konteynerleri ve codec bileşenleri için gitmelisiniz. En popüler dosya türleri VP9 / WEBM ve H.264 / MP4’tür. Bir diğer strateji, düzenli olarak hangi tarayıcıları kullandıklarını ve uyumlu dosya türlerine bağlı kalmalarını izleyerek hedef kitlenizi aklında tutmaktır.
 10. Dosya boyutunu düşününJPEG karşılıklarıyla karşılaştırıldığında, videolar ölçeklendirme için daha fazla doğal kapasiteye sahiptir. Bu, video başlığının dosya boyutu azaltıldığında bile net ve etkileyici görünmesi muhtemel olduğu anlamına gelir. Büyük bir dosya boyutu, ana sayfanıza yüklenmek için çok uzun sürecek ve ziyaretçilerin web sitenizi terk etmesine neden olabilir.
 11. Mevcut kaynakları kullanınSıfırdan sabit kodlama daima bir seçenek olsa da, JavaScript ve WordPress için var olan eklentiler var. Web sitenizin üstbilgisine bir video yerleştirmek jQuery ve HTML ile de yapılabilir.Video arka planları ve başlıklar web tasarımında oldukça yeni bir gelişme olduğundan, bu eklenti seçenekleri hala sınırlıdır. Ancak, sağ bulabiliyorsanız, kodlama zamanını azaltmanıza yardımcı olabilir.
 12. Ücretsiz videolar kullanınPexels ve Coverr gibi çevrimiçi depolar stok videolarını ve video geçmişlerini ücretsiz indirmenize izin verir. Stok videolarını kullanmak, kendiniz üretmenin masraf ve çabasını ortadan kaldırır. Markanızı yansıtan bir marka aramayı unutmayın.Olumsuz yönü, başka bir şirketin, benzersiz marka kimliğinizi oluşturmak için bir video üstbilgisi oluşturma amacına ters düşen, aynı stok video arka planını kullanıyor olmasıdır. Bu durumda, en iyi seçenek, stok video arka planlarını olabildiğince özelleştirmek olacaktır.
 13. Video başlıklarınızı mevsimlik olarak değiştirinBir başka ipucu, video başlıklarını mevsim veya özel günler ile çakışacak şekilde değiştirmek ama yine de markanızın tonunu ve kişiliğini korumaktır. Örneğin bahar ve kış için video başlıkları oluşturarak ana sayfanızı güncel tutabilir veya Noel veya Babalar Günü.

Video üstbilgileri hakkında daha fazla bilgi

Video başlıklarının kullanımı web tasarımında nispeten yeni bir uygulamadaysa da, yeni gelişmeler ve gelişme teknikleri zamanla ortaya çıktıkça, gelişme şekli gelişecektir. Bununla birlikte, doygunluk noktasına henüz ulaşmadığı için size, kendinizi diğer emlak sitelerinden ayrı tutun ve markanızın hikayesini daha önce hiç olmadığı gibi anlatın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Sitesinde Video Başlıklarını Kullanma yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek