Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Sitesi Admin Paneli

Emlak Sitesi Admin Paneli

Emlak Sitesi Admin Paneli ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

Arka ofis ana sayfa-> Emlak Sitesi Admin Paneli ile Hoş Geldiniz Ana sayfası sahibi olursunuz. Bu sayfada, yönetici otomatik web sitesini kullanmasına izin veren arka ofis uygulamasının dahili sayfalarına bağlantılar bulabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Sitesi Admin Paneli Arka ofisde işlevler gruplara ayrılmıştır. Web siteleri ve diğer web sitelerinin istatistiklerini görmek için web sitesi yapısını ve içeriğini yönetmek için yönetici için zengin işlevsellik sağlayan Emlak Sitesi Admin Paneli (Medanis Bilişim tarafından geliştirilen genel içerik yönetim sistemi) işlevselliğinin sınırlı bir sürümüyle de desteklenmektedir.

Ana Sayfa -> Bağlantılar

Emlak Sitesi Admin Paneli ile yönetici bu sayfada arka ofis uygulamasına bağlantılar hakkında bir rapor görebiliyordu. Başarısız girişler ayrı bir tabloda gösterilir, Her kayıt için yönetici IP adresini ve oturum açma girişimi tarih ve saatini görebilir.

Ana Sayfa -> Şifre Değiştir

Bu sayfada, Emlak Sitesi Admin Paneli ile yönetici, kişisel yönetim alanına erişmek için kullandığı şifreyi değiştirebilir.
Parola değiştirildikten sonra, yönetici yeni kullanıcı adı ve parolasıyla tekrar giriş yapmak zorunda kalacaktır.

Web Sitesi -> Yönetim Gayrimenkul Portalı, Emlak Sitesi Admin Paneli sınırlı bir işlevsellik sürümü ile güçlendirilmiştir. Web sitesi yönetimi sayfası, web sitesi yapısını (sayfaları ekleme / kaldırma) ve içeriği serbestçe düzenleme imkanı sağlayan bir web sitesi yöneticisi yapısı ve içerik yönetimi ile ilgili sayfalardır. Bir sayfanın ayarlarını düzenlemek için (başlık, meta etiketleri vb.) ) Bir site yapısı ağacında görünen sayfayı sol fare tıklaması ile seçmelidir. Ardından düğmenin sağ tuşu ile tıklamanız gerekir ve birden fazla seçenek içeren yeni bir bağlam menüsü görüntülenir.

Web sitesi -> Navigasyon Menüsü

Emlak Sitesi Admin Paneli, ana ön site navigasyon menüsünü kullanmak için esnek işlevsellik sunar. Emlak Sitesi Admin Paneli ile 2 ana türde gezinme menüsü vardır:
– Özelleştirilmiş (bunlar için her bağlantı için kullanılacak bir şablon girmek veya keyfi html kodu veya sayfa için gösterilecek resmi girmek mümkündür ‘
S) Standart (bu menüler, yönetici tarafından tanımlanan web sitesi yapısına göre otomatik olarak oluşturulur – çok seviyelidir ve yönetici bu sayfadaki Ayarlar bağlantısından renklerini ve görünümlerini tamamen özelleştirebilir)

Web sitesi -> Sayfa URL’leri

Emlak Sitesi Admin Paneli ile, Yöneticinin, web sitesinin sayfaları için .html benzeri URL’leri ayarlaması için kullanması gerekir. Statik html sayfaları olarak görünen sayfaların, Google gibi tarayıcı tabanlı arama motorları tarafından dizine eklenmek için daha iyi şansları olduğu düşünülmektedir.

Ayarlar -> Mülk Türleri

Bu sayfada, yönetici, Daire, Ev, Arsa vb. Gibi mevcut mülk türlerini tanımlayabilir.
Çok dilli bir web sitesi çalıştırıp özellik türü “Daire” olarak girerseniz, Tüm diller için bu şekilde görünecektir.

Ayarlar -> Mülk Alanları

Emlak Sitesi Admin Paneli ile, seçili bir mülk türü için mülk alanlarını tanımlayabilirsiniz. Çok dilli bir web siteniz varsa yine burada tekrar, Mülk alanının adını olarak girmeniz ve sonra da karşılık gelen kelimeyi farklı dil sürümleri için dil dosyalarına eklemeniz gerekir. Bir mülk sahası için “Alanı taranabilir hale getir” i işaretlerseniz, kullanıcılar ön sitede bulunan gelişmiş arama sayfasında bu alana göre arama yapabilecektir.

Ayarlar -> Paketler Paketler, emlakçıları ve özel satıcıları web sitesinde emlak reklamları yayınladıklarında şarj etmek için kullanılmalıdır. Onlara farklı fiyatlarla farklı paketler yaratabilirsiniz. Özel satıcılar için, paketler izin verilen maksimum resim sayısına göre farklılık gösterebilir.  Bir özel satıcı yeni bir gayrimenkul ilan etmek istediğinde, isteyeceği paketi seçmesi istenir ve seçtiği pakete göre ücretlendirilir.
Emlakçılar için emlakçılar için farklı sayıda reklam içeren paketler oluşturabilirler. Örneğin, belirli bir fiyat için 10 reklam, başka bir fiyata 20 reklam. Emlakçılar tarafından satın alınan paketlerin manuel olarak doğrulanması gerekir.

Ayarlar -> Bağlı Kuruluş Ayarları

Bağlı kuruluşlar, bağlı kuruluş bağlantılarıyla gönderilen reklamların fiyatından belirli bir oranda kazanç elde edebilirler. Emlak Sitesi Admin Paneli ile, yönetici bağlı ortakların yüzdesini ayarlayabilir.

Ayarlar -> Resim Ayarları

Bazı genel görüntü ayarları bu sayfadan ele alınabilir, Örneğin reklam rotator alanında resimlerin boyutu ve diğerleri. Reklamlar ve Kullanıcılar -> Reklamları

Doğrula

Emlak Portalı Emlak Sitesi Admin Paneli , web sitesinde görünmek için özel satıcılar tarafından gönderilen tüm reklamların doğrulanmasını gerektirir. Bunun nedeni, yöneticinin reklamları filtrelemesine izin vermek ve gayrimenkul reklamıyla alakalı olmayan resimlerin ön sitede gösterilmesine izin vermemektir. Reklamları incelemek için 2 mod vardır – Çerçeve ve Genişlet. Çerçeve modundayken, yöneticinin reklam başlığına fareyle geçmesi yeterlidir ve temel mülkleri, kullanıcı bilgilerini ve kullanıcıların yayınladığı resimleri görüntüleyebilecektir. Genişletme modunda, yönetici, ayrıntılı reklam bilgilerini görmek için reklamın başlığını tıklamalıdır.

Reklamlar ve Kullanıcılar ->

Mevcut Reklamlar Bu sayfada, yönetici web sitesinde görünen mevcut gayrimenkul reklamlarını görebilir ve yönetebilir.

Reklamlar ve Kullanıcılar -> doğrula Paketleri

Yönetici Emlak Sitesi Admin Paneli ile bu sayfadan paketi doğrular kadar bir emlakçı yeni reklam göndermek edebilmek için kendi kişisel yöneticiden bir paket satın Her zaman, paketin durumu “Beklemede doğrulama” olarak kalır (Bu, normalde paket için işveren ödemesinin başarıyla alınması üzerine yapılmalıdır). Bu sayfada bir paketin geçerliliği onaylandıktan sonra, web sitesinde yeni reklamlar yayınlamak için emlakçı tarafından kullanılabilir. Reklamlar ve Kullanıcılar

-> Özel

Yönetici, Emlak Sitesi Admin Paneli ile kayıtlı olan özel satıcıları bu sayfadan yönetebilir. Yönetici sayfayı açtığında, Mevcut özel satıcılarla bir listesini ve her biri adına yakın bir Reklam simgesi görecektir. Seçilen özel satıcı tarafından yayınlanan reklamları görüntülemek için Reklam simgesini tıklamanız gerekir. Reklamlar ve Kullanıcılar

-> Ajanlar

Bu sayfa kayıtlı acenteleri, isimlerini, e-posta adreslerini vb. Reklamları seçilen ajanlar tarafından incelenebilir. Reklamları görmek için, yönetici, aracılar tablosunun her satırında Reklam simgesini tıklamalıdır.

Reklamlar

ve Kullanıcılar -> İştirakler Bu sayfa, yönetici tarafından iştirakçiler tarafından kazanılan raporların yanı sıra seçilen iştirak ortağının bağlı şirket bağlantılarıyla yayınlanan reklamları inceleme olanağı sunar.

Şablonlar ->

Bir Şablon Seçin Sayfa, yöneticinin mevcut şablonlar arasında ön sitede kullanılacak bir şablonu seçme imkanı sunar. Belirli bir web sitesi için bir şablon seçebilmek için önce şablonu eklemeniz gerekir (hala mevcut değilse) Şablonlar -> Yeni Şablon Ekle

Şablonlar -> Değiştir

Bu sayfada Emlak Sitesi Admin Paneli ile, yönetici kullanılabilir şablonları görebilir ve seçilen bir şablonu değiştirebilir. Değişiklik için bir şablon seçmek için, Yönetici Modify (Değiştir) simgesini tıklatmalıdır ve tam şablon koduna sahip olan yeni bir metin alanı görünecektir.

Uzantılar -> Uzantı Dosyaları

Uzantılar ve özel etiketler, Emlak Sitesi Admin Paneli işlevselliğini genişletmek için evrensel bir yol sağlar. Sözde uzantılar, html kodunu veren düzenli php dosyalarını temsil eder. Dolayısıyla, standart bir php dosyası yazarken olduğu gibi yeni bir uzantı oluşturabilirsiniz. Bu dosyayı seçilen bir sayfada (ve gösterilecek olan muhabir içeriğin) yürütmek üzere ayarlamak için yöneticinin Web Sitesi -> Yönetim’e gitmesi gerekir, ardından fareyle sol tıklama ve ardından sağ tıklama ve yeni bir bağlam içeren bir sayfa seçme ihtiyacı duyar Menüsü farklı seçeneklere sahip görünecektir.

Uzantılar -> Özel Etiketler

Özel bir etiket ile bir uzantı arasındaki fark, özel bir etiketin şablonun koduna eklenebilmesi ve ardından bunun için yürütülecek bir uzantı dosyasının ayarlanabilmesidir. Bu şekilde, sistem şablonun html’sinde böyle bir özel etiket bulduğu her sefer, uzantı dosyasını yürütür ve ilişkili etiketi, uzantı dosyası tarafından oluşturulan html ile değiştirir.

Araçlar -> Görüntü

Emlak Sitesi Admin Paneli ile Yöneticisi Görüntü yöneticisi, web sitesinde mevcut resimleri (kullanıcıların reklamlar için yükledikleri dahil) hızlı bir şekilde incelemek için kullanışlı olabilir. Yönetici, isterse görüntülerin bir kısmını silebilir.

Araçlar ->

Form Oluşturma Özel sunucu tarafı formları işlevselliği, yöneticinin ön sitede oluşturacağı formlarla (iletişim formları gibi) yönetici tarafından tanımlanan özel alanlarla oluşturmasına izin veren standart bir WebSiteAdmin özelliğidir. Yeni bir özel sunucu yan formu ekleme 2 adımda yapılabilir – ilki, form adını ve kısa bir açıklamayı girmektir ve ikincisi, form alanlarını eklemektir. Her alan için yönetici adını, türünü, yanında görüntülenen metni, boyutunu ve zorunlu bir alan (yalnızca bazı alanlar için geçerlidir) ve kullanıcı boş bir alan bırakırsa görünecek mesajı belirtmelidir .

Araçlar -> Formları Yönetme

Bu sayfa, var olan özel sunucu tarafı formlarını yönetmek için işlevsellik sağlar. Bir kullanıcı, formu gönderirken yanı sıra verilerin gönderileceği e-postayla birlikte gönderileceği ileti gibi bir sayfada form atayabilir ve form ayarlarını değiştirebilir.
“Yayınlanan Veriler” sayfası, yayınlanan verileri, web sitesinde yayınlanan özel sunucu tarafı formlarından kullanıcılara görüntülemek için kullanılabilir. Yönetici de gönderilen verilerin gönderileceği bir e-postayı tanımladıysa e-postaya gönderileceğini ve bu sayfada görüneceğini lütfen unutmayın.

İstatistik -> Raporlar

Emlak Sitesi Admin Paneli ile Yönetici, arka ofisdeki İstatistikler kategorisindeki sayfalardan çoklu istatistik bilgilerini görebilir. Ayrıca, web sitesinin sayfalarının Google kayıt durumunu kontrol etmeye ve bunları Google’da ve birkaç popüler arama motoruna göndermeye izin veren sayfalar da bulabilir.

Güvenlik -> Kullanıcı Grupları

Emlak Sitesi Admin Paneli arka ofis, içinde farklı arka ofis kullanıcı grupları ve kullanıcıları yaratma ve arka ofisdeki sayfalara erişmek için farklı izinler kullanma olanağı sunar. Bu, bazı durumlarda, yöneticinin oluşturabileceği ek arka ofis kullanıcıları için bazı sayfalara erişimi reddetmek istediğinde yararlı olabilir.

Ayarlar -> Dil Versiyonları

Emlak Sitesi Admin Paneli  ile Varsayılan olarak, gayrimenkul portalı çözümü çok dilli olup çoklu dilleri destekleyebilir. Bu sayfada yönetici yeni bir dil sürümü ekleyebilir veya geçerli dillerden bir kısmını devre dışı bırakabilir. Yeni bir dil sürümü eklerken, bunun için de karşılık gelen dil dosyasını tercüme etmeniz ve eklemeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Ayarlar -> Dil Menüsü

Emlak Sitesi Admin Paneli ile Web sitesi çok dilli ve ön sitede bir dil menüsü görüntülenmesi gerekiyorsa, bu sayfa bu menüyü özelleştirmek için kullanılabilir. Standart menü bayraklardan oluşur – farklı dil sürümleri arasında geçiş yapmak için ilgili bayrağı tıklatmanız gerekir. Özelleştirilmiş menü, her dil menü öğesi için rasgele kod girme imkanı sunar. Yani yöneticinin bu şekilde diğer görüntüleri veya herhangi bir html kodunu girme imkanı vardır (örneğin dil sürümü vb. Adı olabilir)

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Emlak Sitesi Admin Paneli  için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Emlak Sitesi Admin Paneli çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Emlak Sitesi Admin Paneli çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Emlak Sitesi Admin Paneli yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı