Logo

Emlak İşiniz İçin Drone Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi


paylaş
Emlak İşiniz İçin Drone Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Son dönemde profesyonel fotoğrafçıların ve emlakçıların drone kulanmaya başladıkları dikkatinizi çekmiştir. Düğün fotoğraflarından tutun da kiralık evlerin fotoğraflarına kadar birçok alanda drone kullanılabilir. Bu yenilik dikkatinizi çektiyse ve acaba drone alarak satışlarımı arttırabilir miyim diye düşünmeye başladıysanız Emlak İşiniz İçin Drone Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi yazımız tam size göre.

Emlak İşiniz İçin Drone Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi yazımızı okuyarak gerçekten bir drone kullanmaya ihtiyacınız var mı? drone alırken ve aldıktan sonra nelere dikkat etmelisiniz? sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Emlak alanında drone kullanmanın sınırları yok. Çektiğiniz görüntüleri web sitenizde kullanabileceğiniz gibi YouTube üzerinden bir kanal açarak YouTuber olabilirsiniz.

Öncelikle videoda drone ile çekilmiş örnekleri görebilirsiniz.

 

 

Emlak işiniz için neden bir drone almalısınız?

Geçtiğimiz bir ya da iki yıl süresince drone yeniliklerini takip ediyorsanız, muhtemelen bu teknolojinin çok hızlı bir şekilde uzun bir yol kat ettiğini bilirsiniz.

Unutmayın, bu makineler sadece on yıl önce askeri denetim dışında mevcut değildi ve şimdi bu teknoloji halka açıldı ve potansiyel kullanımlar hızla gelişmektedir.

Özellikle emlak sektöründe, drone kullanan insanların çoğunda akılda iki hedefin biri vardır:

  1. Bir mülkün güzelliğini ve görsel özelliklerini sergileyen tanıtım videoları çekimi.
  2. Bir mülkün erişilmesi zor bazı alanlarında görsel inceleme yapmak - aksi halde, yeryüzündeki sınırlı bir bakış açısını gözlemlemek zor olan özellikleri (ve sorunları) tanımlamak.

 

Şu bir gerçek ki hiçbir meslek grubu için drone bir zorunluluk değildir. Ancak emlak sektöründe teknolojinin gelişimi ile yenilikleri denemenizin zamanı geldi. Emlak piyasası rekabetin çok güçlü olduğu bir piyasa. Kendinizi rakiplerinizden ayırabilecek her şeyi denemelisiniz.

 

EMLAK İŞİNİZ İÇİN DRONE ALMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 5 BİLGİ

1. DRONE CİHAZINIZI KAYDETMEYİ UNUTMAYIN

Türkiye’deki ‘Drone’ kullanıcılarını yakından ilgilendiren Türk hava sahasında işletilecek veya kullanılacak sivil İnsansız Hava Araçları ile ilgili talimat resmen yayımlandı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) internet sitesinde yayınlanan talimatla birlikte Türkiye’deki drone kullanıcıları için kayıt zorunluluğu geldi.  Bunu biliyorsunuzdur. Eğer kaydınızı yaptırmadan drone uçuşu gerçekleştirirseniz 17 bin TL civarında bir ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

500 gr daha hafif bir drone sahibiyseniz kayıt yaptırmanıza gerek yok.

 

2.  DRONEUN NASIL ÇALIŞTIĞINI ÖĞRENİN

Droneunuzu ilk kez uçurma heyecanı ile hemen başlamak kolay ancak gerçek bir uçağı uçurduğunuzu unutmayın.

Bunlar (boyutundan bağımsız olarak) güçlüdür ve insanlara, hayvanlara, evlere, otomobillere ve çok daha fazlasına gerçekten zarar verebilirler.

Yeni drone modelleri ortaya çıktıkça, yazılım ve donanım giderek sofistike hale geliyor ve gerçekten onları uçurmak daha kolaylaşıyor ancak yine de bazı temel bilgi ve aşinalıklara ihtiyaç duyuyorlar. Yapmak istediğiniz en son şey bir tür "olay" yaratmaktır, bu yüzden yavaş gidin, güvende olun ve dronunuzun nasıl çalıştığını öğrenin.

3. ALTERNATİF İZLEME YÖNTEMİ ALIN

Çoğu sürücünün içine yerleştirilmiş oldukça iyi GPS izleme sistemleri bulunur bu nedenle teorik olarak (drone açıldığı ve kontrol cihazınıza bağlı olduğu sürece), nerde bulunduğunu her zaman bilmelisiniz.

Bununla birlikte, bağlantınız kopabilir ve uçağınızı kaybetme riskiyle karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda, uçağınız üzerinde bir RFID etiket takibi gibi bir şey olması çok işe yarayacaktır, bu nedenle en kötü senaryo göz önünde bulundurularak, izlemek için bazı alternatif yollar bulabilirsiniz

Siz yine de her zaman uçağınızı görüş mesafesinde uçurun aslında bu aynı zamanda yasal bir gereklilik. Uçağınızı görerek uçurduğunuzda başkalarına zarar verme olasılığınız düşer ve uçağınızın düşme ya da kaybolma riski de olmaz.

4. DRONE'INIZA DOĞRU AKSESUARLARI ALIN

Ne çeşit bir araç kullanıyorsanız, dronunuza önemli yeni özellikler ekleyebilecek en azından birkaç yardımcı aksesuar alabilirsiniz.

  • İniş takımı
  • Kamera Koruyucuları
  • Ekstra Aküler
  • Yedek Pervaneler
  • Taşıma Çantaları
  • Pervane muhafızları
  • Gözlük

Her aksesuarı satın almanız gerektiğini söylemiyoruz, ancak ne gibi seçeneklerin olduğunu bilerek ihtiyaçlarınıza göre alabilirsiniz.

 

5. Sınırlarınızı Bilin

Droneunuzu kaydettiğinizde kabul etmeniz gereken bir şey, nerelerde uçabileceğinizin sınırlamalarıdır. Örneğin, droneunuzu kaydettirirken kontrol etmeniz gereken kutular şunlardır:

 

Gördüğünüz gibi bunlar uyulması gereken tüm makul kural ve yönetmeliklerdir  bunların farkında olmanız önemlidir (bilmediğiniz şey sizi incitebilir).

Ayrıca unutmayın ki dronların sınırları vardır. Aynı şekilde ultralight uçaklar kasırgada  çok iyi uçamaz, her drone uçmak için belirli koşullara sahip olur. Droneların sınırlarının ne olduğunun farkında olun ve bu sınırları test etmeyin.

Buna değer mi?

Dürüst olacağız emlak sektöründeki insanların büyük çoğunluğu için, drone satın almak için zamana ve paraya değmez.

İyi bir tane satın almanın maliyeti ne düşündüğünüzde uygun ticari lisansın alınması için gereken zaman ve çaba, bunun nasıl çalıştığını ve tüm masrafları haklı çıkaracak kadar gelir elde etmek için gereken zamanı ve enerjiyi düşünürsek büyük emlak firmaları için drone almak daha mantıklı olacaktır. DONANIM gerektirmeyen mülkleri satmak ve incelemek için pek çok yol var .

Drones yardımcı olabilir mi? Tabii ki ... masrafları bir yana bırakırsak, birini kullanmak işinize zarar vermeyecektir.

Öte yandan, sattığınız her mülkten drone görüntüleri çekmeyi ya da diğer emlakçı ve yatırımcılar için çarpıcı gayrimenkul videoları yaratan tam teşekküllü bir işletme çalıştırmayı planlıyorsanız - EVET, bu kesinlikle değerli bir yatırım olabilir.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak İşiniz İçin Drone Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: emlak dijital pazarlama emlak pazarlama çevrimiçi pazarlama emlak ilan

paylaş

İlgili YazılarYorumlar