Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Yazılım Şirketleri

E-ticaret Yazılım Şirketleri

E-ticaret Yazılım Şirketleri ile sahip olacağınız e-ticaret sitesinin bazı temel özelliklere sahip olması gerekir. Önemsiz gibi görünen bu ayrıntılarla hem satışlarınızı arttırabilir hem de ürün iade oranını büyük ölçüde düşürebilirsiniz.

İncelemeler ve Yorumlar

E-ticaret Yazılım Şirketleri ile konuşarak e-ticaret sitenizde ürün yorumları ve puanlaması gibi özelliklere yer vermelerini isteyebilirsiniz.

Ürün seçiminde fiyattan sonra gelen en önemli faktör ürün yorumlaması ve değerlendirilmesidir. Genelde web site sahipleri olumsuz yorumların satışları da olumsuz etkileyeceğini düşünür. Ancak müşteriler olumlu ve olumsuz yorumlara birlikte yer veren e-ticaret sitelerine daha çok güven duymakta. Sadece olumlu yorumların olduğu ya da hiç yorumun bulunmadığı web sitelerine kimse güven duymuyor. Örneğin hepsiburada.com sitesine bazen sadece ürün hakkındaki yorumları okumak için giren kullanıcılar bile var. Hepsiburada’da birçok olumsuz yorum var ancak bu satışları kesinlikle engellemiyor tam aksine siteye gelen ziyaretçi sayısını ve güvenini arttırıyor.

Ürün Boyutları

Ürün boyutları müşterileri yanıltan ve ürün iadesini arttıran en önemli sebeplerden birisi. Her ne kadar ürün ölçüleri yazılı olarak verilse de fotoğraflarda ürün boyutunu karşılaştıracak bir nesnenin yanında fotoğrafının çekilmesi gerçekten yararlı olacaktır.

Örneğin bir müşteri çantanın boyutlarını anlayamadan çantayı hoşuna gittiği için aldı. Ürün eline geçtiğinde çantanın tahmin ettiğinden çok büyük olduğunu görünce ürünü iade edecektir. Çantayı bir mankenle fotoğraflayıp e-ticaret sitenize koyarsanız böyle bir sorun yaşamazsınız.

Apple web sitesine girerseniz farklı boyutlardaki bilgisayarların yan yana koyulmuş fotoğraflarını görürsünüz. Böylece kullanıcılar hangi boyda bilgisayarın işlerini göreceğine daha doğru karar verecektir.

Fotoğraflar

Bir e-ticaret sitesi için fotoğrafların büyük önemi vardır. E-ticaret Yazılım Şirketleri ile görüşerek web siteniz için profesyonel fotoğraflar hazırlamalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca 360 derece fotoğraflar artık daha çok kullanılıyor. Kullanıcılar ürünün her açıdan fotoğrafını görmek istiyor. Elektronik ürünlerde ürünün nasıl çalıştığıyla ilgili videolar da ilgi çekici olacaktır.

Anlaşılır Dil Kullanın

Şimdi, yeni SuperBlitz Sensotronic Buzz özelliğini yeni açtığınızı anlıyorum.” gibi bir cümle ne kadar havalı görünüyor değil mi? Peki ne kadar anlaşılıyor. Yeni teknolojilere ve markalara sahip olmak çok iyi bir şey ancak müşteriler bunun ne işe yaradığını anlamadıktan sonra size bir getirisi olmayacaktır. İnternet dünyasında insanlar bir şeyi anlamazsa anlamaya çalışmaz web sitenizden çıkar ve başka bir web sitesine girer. E-ticaret Yazılım Şirketleri sizin için SEO uyumlu içerikler hazırlayabilir.

E-ticaret Yazılım Şirketleri Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. E-ticaret Yazılım Şirketleri için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

E-ticaret Yazılım Şirketleri yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

 

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir